10 készülő esport játék, amire érdemes lesz odafigyelni 2017-ben (2. rész)

10 készülő esport játék, amire érdemes lesz odafigyelni 2017-ben (2. rész)

Megint hasít az UT és a Quake, újragondolt és gyönyörű MOBA játékok is vannak a láthatáron és nosztalgiával támad az Activision.

Folytatjuk tegnap megkezdett listánkat 2017 legjobban várt e-sport játékaival kapcsolatban. Megint mutatunk öt olyat, amiben bőven benne van az, hogy megtalálják a helyüket az elektronikus viadalok palettáján.

Unreal Tournament

Az Unreal Tournament különböző epizódjain már generációk nőttek fel, de úgy néz ki, az Epic Games soha nem akarja befejezni a gyártását. Ha pedig figyelembe vesszük, hogy sorozatban a kilencedik felvonás fejlesztését Crowdsourcing-ból oldották meg, akkor az jön le, hogy a közönség is követeli a folytatást. Az első képek alapján a hangulat a régi, még mindig megvan a jó öreg Flak Canon, a grafika egyértelműen szép és ha ez nem lenne elég, akkor a trailer alapján lehet várni pár új mechanikai elemet is. Az eszközök tehát megvannak benne, hogy e-sport legyen, de figyelembe véve a múltat, ez az epizód is a LAN party-k kedvence lesz inkább, mint globális versenyjáték.

Gigantic

Nem az első és nem is az utolsó MOBA a listánkon, viszont a különleges egyedi rendszerével bőven kiérdemelte a helyét. Ha már játszottál LoL-t vagy DotA 2-t, akkor most felejtsd el, amit onnan megtanultál, mert a Gigantic a legtöbb hagyományos MOBA elemet kidobta. Itt nincsen Nexus vagy Ancient, nincsenek minionok, nincsenek tornyok és ösvények se. Persze irányítható hősök vannak, de itt a jó teljesítménnyel nem aranyat szerzünk, hanem a csapatunk ’Gigászát’ erősítjük. Ha pedig összeszedtünk neki elég erőt, akkor az neki megy az ellenfél dédelgetett kis kedvencének és ha legyőzi, akkor vége a meccsnek. A kicsit képregényszerű grafika és az új mechanikai elemek miatt a Gigantic-nak jó esélye van arra, hogy vaskos rajongótábort építsen ki. Ja és persze ingyenes lesz, ami azért nem hátrány.

Paragon

Az Epic Games nem áll le. Az UT után egy másik vonulattal is megpróbál betörni. A Paragontól pedig még nekem is leesett az állam. A grafika egyszerűen gyönyörű, sehol nem láttam még ilyen szép kidolgozást az effekteken és a környezeten, mondjuk alá is van pakolva egy Unreal Engine 4. A pályaelrendezés ismerős, ösvények, tornyok és minionok, mint a LoL-ban vagy a DotA 2-ben. De itt jön egy másik dimenzió, lesznek alagutak és hegyek, amivel a lineáris pálya egyből kap még két síkot. A MOBA rajongóknak szinte kötelező lesz.

Call of Duty: WW2

A CoD korai részeiben az e-sport vagy a kompetitív oldal nem volt igazán prioritás. A játékot minden évben megvették a hűséges rajongók, ez pedig pont elég volt az Activision-nek. De mióta a CS:GO meg az Overwatch megjelent és durva számokat tud felmutatni az e-sport világban, már a CoD is akar egy szeletet a tortából. Az egyetlen gond talán az, hogy az új részek főleg a konzolokon dominálnak és a kompetitív játék 70 %-ka a PC-ken zajlik. Ettől függetlenül a WW2 visszatér a bevált recepthez és megint a második világháborúba kalauzol minket. Lesznek beépített rangsorok, csapat és egyéni rangsorolt játék is. A konzolokon valószínűleg tarolni fog, de globális szinten már nem ilyen biztos a siker.

Quake Champions

Nem véletlenül maradt ez a végére. A Quake az e-sportok hajnalán gyakorlatilag uralta az FPS világot, 1998 és 2001 között vitathatatlanul ez volt a legnépszerűbb. Sőt, még ma is sokan előveszik a jó öreg Arénát azért, hogy csapassanak még egy kört a haverokkal. A mostani epizód ígérete pedig az, hogy minden régi jó rész megmarad, amit kiegészítenek különböző képességekkel és karakter kasztokkal. A grafikára ismét csak nem lehet panasz és a hangulatban van egy kis retró, ami érdekes pluszt adhat.

TETSZETT? KÖVESD AZ ESPORT1-ET FACEBOOK-ON!

Kövess Minket!