Ma ünnepli 22. születésnapját Magyarország egyik legjobb CS:GO-sa, ebből az alkalomból pedig felelevenítettük eddigi életútját.
A ma 22 éves Bea ”FLASH” Viktor neve gyakorlatilag egybeforrt a magyar CS:GO-val. Persze a legtöbb embernek FLASH-ről a forgatás szó jut az eszébe, de nem szabad elmenni amellett, hogy a különböző tagcserék, szervezetcserék ellenére az egyik legsikeresebb magyar játékosról beszélünk. Nyert már ICL-t, volt válogatott kapitány, jutott már le Minorra, de tudhat magáénak LAN rekordot is és Deadfox után ő kereste a legtöbb pénzt a profi CS:GO-val. Ha egyszer valaki majd ebookot ír a már eddig is kalandos élettörténetéből, ezeket semmiképp se hagyja ki.
A hazai ICL eredmények
Természetesen ő sem CS:GO-val kezdte, előtte már 1.6-ozott is, ami remekül megalapozta későbbi karrierjét. Az első jegyzett eredményéhez 2011. októberéig kell visszamenni, a 11. ICL-re. FLASH életében először itt állhatott fel az ICL dobogójára a join Efforts tagjaként, aminek a tagja volt kHRIS, marvel, Sm0kE és 3artheN is. Aztán az ICL következő, 12. állomásán is a dobogó legalsó fokára küzdötték magukat, ezúttal a mihu csapatával. Ezután került be a WiLD Multigaming CS 1.6 csapatába, ahol aztán több ICL-es érmet is hazavihettek: ICL 13. állomás ezüst, ICL + arany, ICL 14 és 15 arany. Fun fact: a Facebook profiljának az URL-jében a mai napig benne van a WiLD.
Ezután jött egy kis pihenő, ahol kihagyott jó pár ICL-t, közben pedig a CS 1.6-ról CS:GO-ra váltott. A számára következő, 19. ICL-en újabb aranyat zsebelhetett be a VOLGARE-ral, ahol több, ma is ismert névvel játszott: gabesson, rmL, FoDa és niukie. A következő versenyen tovább növelte aranyérmeinek a számát, ezúttal a WILD.CoolerMaster zászlói alatt. Aztán az ICL 22-23-24-en visszatértek a VOLGARE névhez, ahol újabb három arannyal lettek gazdagabbak. Következett az újabb szünet és dobogómentes időszak, majd az ICL 28-on, már k1ck eSports néven újabb első helyett zsebeltek be Böröcz ”DeadFox” Bencével. Az ICL 30 és 31. versenyén sikerült kétszer megcsípni az ezüstöt, majd az ICL 33 és 34-en újabb aranyat nyertek a fruits-szal. Ezt követte egy ICL 35, ahol nagy meglepetésre 1.6-ban indultak, de ez sem okozott gondot és megnyerték a versenyt. Elérkeztünk az ICL 36-hoz, ahol a Control Gaminggel újabb ezüstöt nyertek. Leírni se volt könnyű ezt a sok eredményt, nem hogy elérni. FLASH ICL-es mérlege 3 bronzérem, 4 ezüstérem és 12 aranyérem.
Flash és a fruits az ICL 34-en (Fotó: ICL Challange)
Nemzetközi vizek
Persze nem csak a hazai versenyeken csillogtatta meg a tudását, FLASH-nek jó néhány nemzetközi sikere is van, ahogy az édesapja mondta egy vele készített interjúban, büszke is ezek miatt a fiára. Íme a legfontosabb eredményei a külföldi versenyekről:
Az első, jegyzett, nemzetközi verseny eredménye 2013-ban volt, az MSI Beat it! 2013 4. európai kvalifikációján. Akkor a THiS iS nevű mix-el indultak, aminek a tagja volt NEY, alexrad, ASSA és DARVEX. Viszonylag jó helyezést, 3-4. helyet sikerült megszerezniük, így továbbjutottak a 3. kvalifikációra, ahol viszont már csak a 9-16. helyig futotta. Még abban az évben játszottak a FACEIT Cup September elnevezésű, 1500 dolláros nyereményalapot villantó versenyen, aminek az első körében az LGB Esports-tól 16:0-ra kikaptak. Az LGB-ben akkor olyan nagy nevek játszottak, mint KRiMZ, olofmeister, dennis és Maikelele. 2013 végén még játszottak a Fragbite Masters Season 1-ben is, ahol rengeteg jó csapat is részt vett: NiP, Astana Dragons, VeryGames, Na`Vi. Itt egy csoportba kerültek a későbbi győztes NiP-pel és az LGB-vel is, így 0-2-es mérleggel búcsúztak a versenytől.
2014 vége felé Magyarországot képviselték az ESEC versenyén, ahol a kvalifikációk után, a fő versenyen a csoportkörben utolsó előtti helyen végeztek és 1-0-4-es mérleggel kiestek. A mi csoportunkba került Ukrajna, Bosznia-Hercegovina, Hollandia, Kazahsztán és Csehország. Mindössze az utóbbit sikerült megelőznünk.
Az ESEC csoportkörének "C" csoportja. (Forrás: Liquipedia)
2015-ben nagyon beindult a versenyszezon FLASH-éknek, de nem csak a versenyek, a csapatok is jöttek-mentek. Játszott a volgare-ban, a a tRICKED eSports-ban, a Team ROCK-ban, a Contra Omnia-ban, a k1ck eSports-ban, a Team Orbitban, az Orgless-ben és a CSGO.ONE-ban is. Persze ebből sokszor nem is a csapat, hanem csak a szervezet cserélődött, mert nem tudtak megfelelő hátteret biztosítani a játékosoknak.
Az official csapatok, amelyeknek FLASH is tagja volt 2015-ben. (Forrás: Liquipedia)
A 2015-ös évet máris az Assembly Winter 2015 kvalifikációjával kezdték, itt sikeresen vették az akadályt és első helyen le is jutottak a versenyre. A versenyen indult például a NiP, a mouz, a HR, a Virtus.pro, a TITAN és a PENTA is. Itt a PENTA-HR-VP trióval voltak egy csoportban, ahol természetesen 0-2-vel ki is estek, így a legnagyobb eredmény itt a részvétel volt. Aztán májusban jött a SEC (Délkelet Európai Bajnokság), aminek az online csoportkörén és playoffján is továbbjutva, eljutottak a bukaresti fő versenyig, ahol a négy csapat közül a harmadik helyet érték el, akkor Team ROCK néven. Júliusban az ESL One Köln európai offline kvalijáig mentek a KICK-kel, végül a 9-12. helyen végeztek. Aztán jöttek a TWC (The World Championship) torna európai kvalifikációi, a válogatott kapitányává FLASH-t nevezték ki. Sajnos a nemzeti ötös nem vette sikerrel az akadályokat, így nem jutott le a belgrádi LAN-ra. Év végére még ott volt a budapesti PlayIT-en megrendezett SEC 2. szezonja, ahol hazai közönség előtt harmadik helyen végeztek FLASH-ék, akkor éppen a CSGO.ONE színeiben. 2015 decemberében játszott az FPL-ben is, ahol a 15. helyig jutott. Ettől függetlenül, bent maradt a ligában egészen 2016 áprilisáig.
Flash a SEC 2. szezonjának offline döntőjében a budapesti PlayIT-en (Forrás: ESL Southeast Europe Championship)
2016-ban is megcsapták a csapatváltások rendesen, abban az évben összesen hét csapatban játszott, ebben persze nincsenek benne a mix csapatok, de talán ez volt FLASH eddigi legeredményesebb éve nemzetközi vizeken. Lekvaliztak az MLG Colombus 2016 Minorjára, ahova már PixelFire néven érkeztek, itt volt minden idők eddigi leghosszabb CS:GO LAN meccse, az idegölő párharcot végül 41-38-ra nyerték. Ez volt az az (egyébként talán legeredményesebb) időszak, amikor Deadfox-szal és még 3 külföldi játékossal az oldalán, számos szép eredményt ért el. Azon a versenyen egyébként a 3-4. helyig jutottak el, így mehettek a CIS/EU last chance versenyre. Az viszont nem sikerült annyira jól, a 9-11. helyen kiestek. Áprilisban aztán az Operation: Kinguin #2 nevű ligában a második helyen zártak, így 5000 dollárral lettek gazdagabbak a srácok. Ezután, mivel előtte sikeresen kvalifikálták magukat a StarLadder i-League Invitational #1 – European Stage #2-re, jöhetett a kvalifikáció utolsó fordulója. A tét nem kevesebb volt, mint a lejutás a 100 ezer dolláros StarLadder i-League Invitational-re. Sajnos ez nem jött össze a srácoknak, a csoportkörben csak a harmadik helyen végeztek, ami pont kevés volt a kvalifikációra (a két csoport második helyezettje egy döntőt játszott).
Közben játszottak az UCC League 4. szezonjában is, ahol 40 ezer dolláros összdíjazással csábították a résztvevőket. FLASH-ék sikeresen meg is nyerték a ligát, így az Escape Gaming 25 ezer dollárral lett gazdagabb. 2016 vége felé jött a WESG. A versenyre FLASH és csapata, a REVOLTE! nem tudott lejutni, viszont egy másik magyar csapat, a Pixel igen. Mivel a Pixelnek akkor szüksége volt egy beugróra, hiszen mat1-nak nem sikerült vízumot szereznie, így a Pixel FLASH-t kérte fel, hogy legyen a beugrójuk a versenyen. Magyar viszonylatban jó eredményt értek el ott Kijevben a srácok, 13-16. helyen végeztek, úgy, hogy OT-t játszottak a GODSENT-tel és megverték az LDLC-t, nem sokon múlott a sokkal jobb helyezés. A verseny után FLASH ismét nemzetközi vizekre evett csapatszinten is, és a szerb többségű iNation csapatába igazolt. Az iNationnel aztán kétszer is közel voltak a minorhoz, de az utolsó 1-2 akadályt nem sikerült megugrani, végül pedig igazán kiemelkedő eredményeket nem sikerült begyűjteniük néhány showmeccs és kisebb online verseny vagy LAN megnyerésén kívül.
A Pixel csapata és a beugrójuk, flash a WESG CIS és EU régiós döntőjén. (Fotó: HLTV)
2017 elejétől visszatértek az Orgless.hu névhez, ezúttal a lineup a következő volt: flash, Barcode, mustanG, v1z3r és Bodito. Komolyabb megmérettetésük nem is volt, áprilisban pedig felkarolta a csapatot a Sensei Esports. A Sensei-jel már sokkal több versenyen és ligában vettek részt, de az áttörést nem hozta meg ez a csapat sem. Nyertek Stream.me Gauntlet: CIS vs. EU kupát, voltak lent a Copenhagen Games 2017-en, játszottak a Balkan Pro League-ben és az Adria Mastersben, sőt a SEC-en és a Binary Dragons Cup-on is részt vettek. A Balkan Pro League-ben 2/12-vel kiestek (2 győzelem, 12 vereség), az Adria Mastersben a Binary Dragonstól kaptak ki, a Binary Dragons Cup-on pedig 1/0/2-vel a 9-12. helyet csípték csak el.
A SEC sem volt sokkal jobb számukra, ott hiába végeztek 4/3-mal a csoportkörben, nem jutottak ki Bulgáriába. Aztán a történelem megismételte (újra) önmagát: oszlott a csapat, FLASH pedig a Defusekidsben folytatta. Ott két svéddel, egy hollanddal és egy belgával játszott együtt, de a Hellcase Cup-on nem sikerült maradandót alkotniuk, 1/2-vel ki is estek. Itt körülbelül véget is ért Defusekidses pályafutása, más nagyobb versenyen el sem indultak, ő maga pedig visszatért a magyar szcénába csapatot építeni. Aki mostanában követte az e-sportot, annak mindenképp ismerős a VOLGARE új felállása: FLASH, gabesson, barcode, FLEAV, bodito és mustanG, mint coach. Az első LAN versenyük a szlovák PGWay Trnava volt, ennek a végét szerintem mindenki ismeri. Aki esetleg nem, az IDE kattintva elolvashatja a sztorit. FLEAV azóta nem a csapat tagja, jelenleg 5. embert keresnek.
Egy igazán komoly eredmény azonban még hiányzik a virtuális vitrinből, reméljük, hamarosan megjön az áttörés és arról is beszámolhatunk. Addig is, Boldog Születésnapot, FLASH!
TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET A FACEBOOKON IS!
(Forrás: Liquipedia, ICL)