Egy volt alkalmazott mesélte el tapasztalatait a hírhedt anti-cheat programmal kapcsolatban.
Két hete számoltunk be arról a hírről, miszerint a dél-amerikai GamersClub anti-cheat szolgáltatása kémkedett a felhasználók után, és olyan eszközöket tartalmazott, mely a játékosok személyi jogaival való visszaélésre enged következtetni. Akkor az egyik alapító tálalt ki az esetről, ám most egy volt alkalmazott is mesélt a tapasztalatairól a programmal és a céggel kapcsolatosan.
A GamersClub egyik alapítója kitálalt: valóban kémprogram volt az anti-cheat rendszerükben!
A GamersClub anti-cheat kliensében már a kezdetek óta kémprogram van, amiről most az egyik alapító beszélt.
Az újabb fejleményekről Richard Lewis számolt be egy friss videójában. Elmondása szerint több, egymástól független forrás is megerősítette számára ugyanazokat a feltételezéseket a GanersClub szolgáltatásával kapcsolatban. Az előzőekben napvilágot látott információk mellé most egy - bizonyítottan -, volt alkalmazott is odaszúrta a magáét, melyet a videóban is láthattok (a 13. perctől), ám alatta részletesen, magyarul is taglalunk.
Nos, az itt olvasható szövegben az látható, hogy ez az alkalmazott főképp a versenyszervezéssel foglalkozott online és offline is, ám kapcsolatban volt az AC-t fejlesztők fejesével, Aleffel. Mivel már több, mint egy éve nem dolgozik a cégnél, így nem tudja azóta mi történt, de amikor ott volt, már akkor is nagyon veszélyesnek találta a programot a malware-ek miatt. Emiatt meg is kérdezte az egyik partnerüket, Felipét, aki azt mondta, hogy már beszéltek erről ügyvédekkel és a felhasználói feltételek rendben vannak. Ennél tovább nem mert menni, mert félt a kirúgástól.
Az érdekes rész ezután jön, amikor is elmeséli, hogyan használták az Anti-Cheat által kínált lehetőségeket. Két esetről van szó a szövegben. Az egyikben egy gyanúsított játékos gépét követték élőben, így láthatták, ahogy megnyitja a csalást. A másik esetben egy Skype beszélgetést hallgattak le, ami alapján egy gyanúsított játékost és két barátját sikerült kitiltani. Az eszközök ráadásul teljesen manuálisan működtek, vagyis a gyanú alapján, szándékosan mentek utána a játékosoknak, akiket addig monitoroztak, amíg ki nem derült valami.
Azt is leírja, hogy a mellékesen szerzett információkat, mint például a csalások típusait, arra használták fel, hogy beszerezzék és elemezzék őket. Aztán hozzáadták őket az AC-hez, hogy az automatikusan is képes legyen felderíteni, használat közben. Tehát ez a része, már az adatbázis megszerzésének nem éppen legális metódusán kívül, teljesen ugyanúgy működött, mint más cégeknél. A program egyébként csak akkor futott, amikor a játék is. De igen kétségbeejtő, hogy bármilyen hanganyagot képes volt rögzíteni, illetve azokat a tevékenységeket is monitorozta, amit a felhasználó más alkalmazásokban, párhuzamosan végzett a játékkal. Tehát simán hozzáférhettek bizalmas adatokhoz is egy-egy "nyomozás" alatt
Állítása szerint ezeket az információkat semmi rosszra nem használta fel a GamersClub és soha sem állt szándékukban visszaélni velük. Viszont ezt kifejezetten nehéz elhinni addig, amíg nem bizonyított, mivel a hatalmuk megvolt hozzá. Lezárásként leírta azt is, hogy egyáltalán nem tartja rossz cégnek őket, és szerinte az eszközök legalitásától függetlenül rengeteget tettek a regionális közösségért.
A videó lezárásaként Richard Lewis elmondta, hogy további bizonyítékok várhatóak az ügyben, melyeket többek között a most szóba került volt alkalmazottól szerzett meg. Ezeket egy következő videóban tárja majd fel. Kíváncsian várjuk merre halad tovább az ügy, és mi derül még ki a cég illegális tevékenységéről.