5 hős, akik egyelőre csak szenvednek a preseasonben

5 hős, akik egyelőre csak szenvednek a preseasonben

Az új rúnarendszer olyan változásokat hozott, amik jelentősen megbolygatták a hősök mutatóit.

Időről-időre érdemes megállni, és egy új ranked mérkőzés indítása előtt nem árt rálesni a hősök listájára, hogy kedvencünk, akivel jó eséllyel játszani fogunk, hol is helyezkedik el a win rate tabellán. Ehhez számos oldal áll rendelkezésünkre, és bár itt-ott vannak köztük eltérések a számadatokban, a nagy átlagot tökéletesen lefedik. Hangsúlyozzuk, hogy az alábbi cikk soloQ adatok alapján készült, természetesen csapatszinten teljesen más aspektusokból is feltűnhet 1-1, amúgy gyengének tűnő hős.

Honnan ered a világ egyik leghíresebb League of Legends megmozdulása?

Az Insec-ről minden bizonnyal sokan hallottak már. Ez az a mozdulat, amikor Lee Sinnel egy becsúszást követően az ellenfél háta mögé megyünk és visszarúgjuk a csapatunkba.

Ebben a cikkünkben átbeszéljük az Idézők Szurdokának jelenlegi 5 leggyengébb karakterét a ranked meccseiken elért eredményeik szerint, az összes rang átlagában. Vágjunk is bele!

A LoL világának kígyója nem áll jelenleg olümposzi magasságokban, kifejezetten gyengén szerepel a preseason alatt. Ennek egyik oka, hogy egy kicsit komolyabb technikát igénylő hős, figyelni kell az ellenfelek folyamatos mérgezésére a hatékony sebzés kiosztás érdekében. A buildje lassan készül el, az Istennő könnycseppjét időbe telik fölstackelni, és rúnák terén se járt valami jól, még talán Aery és a Phase Rush rá a leghasznosabb, de nemrég a kis mágikus róka is nerfet kapott. Ezenfelül az assassin hősök fokozott jelenléte sem kedvez neki, Cassio sebzéséhez idő kell, amíg kiosztja, egy burst karakter ellen pedig nem túl sokat tud tenni.

Jól látható, hogy mélyrepülése a preseason kezdetével érkezett meg, azóta egy kis javuló tendencia fellépett, ám közel sem akkora, mint amekkorát zuhant.

A híres-neves Galio egy nagyon ingadozó hős, köszönhetően a számértékei ide-oda növelésének, csökkentésének. A felújítása után nagyon-nagyon erős középső ösvényes volt, aztán egy kis nerf után fölszorult top lane-re, majd nemrégiben újra buffot kapott és burst mage vált belőle. Őt olyan szinten rosszul érintette az új rúnarendszer, hogy külön cikket is írtunk róla. Röviden összefoglalva, az új rúnák miatt elvesztette az early sebzése jó részét, így farmolni és pofozkodni is nehezebb vele, továbbá az előtte kapott nerf a tankosságának is adott egy maflást. 

Szép ívelt az ő görbéje, egy kis javulás nála is megfigyelhető, ám valószínűleg a legtöbben nem Galioval fogják elérni a hőn áhított rangjukat a preseason során.

A legfélelmetesebb dárdákat hajító Nidalee mostanában nem is hajít annyira félelmetes dárdákat. Az ő sikertelenségéhez is több hozzávalóra volt szükség, alapvetően nagy hátránya a karakternek, hogy színtiszta sebzésből áll, semmi cc-vel nem rendelkezik, ez pedig óriás problémát jelent, ha lemaradásba kerülsz, időnként pedig akkor se lehet érezni az erejét, ha előnyöd van. Egy olyan dzsungeles, aki minimális cc-vel is rendelkezik, már könnyen ki tud rajta fogni. 

Ezenfelül az a bizonyos dárda. Ahhoz, hogy Nidalee kezdeményezése eredményes legyen legalább egy Q-val jó, ha betalál. Hiába rendelkezik cica alakban fájdalmas burst sebzéssel, a Q fontos alkotóeleme a Nidalee féle törlés receptnek. Rúnákkal mondjuk a lista többi tagjával ellentétben egész jól áll, hiszen az Electrocute nagy erőt ad a kezébe, de úgy látszik, ez önmagában kevés ahhoz, hogy magasabb pozíciót vívjon ki magának a listán.

Érdekesség egyébként, hogy a Challenger France-ról ezüst éremmel távozó Bluerzorunk előszeretettel játszik vele a mai napig, a tavalyi ESL SEEC során például egy ilyen pillanattal lett gazdagabb a magyar scene.

A LoL egyik legnagyobb zongorázós karaktere már valószínűleg otthon érzi magát az alacsony győzelmi arányú hősök listáján, ugyanis jó ideje itt tanyázik. Számára az új rúnarendszer sem hozott javulást, sőt, még jobban a mélybe lökte. Alacsony számainak oka egyrészt, hogy meglehetősen körülményes vele a játék, nagyon sok mindenre kell nála odafigyelni, a billentyű kombinációk kulcsfontosságúak, másrészt, számára sincs kimondottan tökéletesen rúnaoldal, ezenfelül pedig egy egyszerűbb mechanikájú hős könnyen elpusztíthatja. Még Syndra is. Az op.gg számai szerint 43,65%-os győzelmi aránnyal rendelkezik, ami bődületesen kevés. 

Pontosan ezért érdekesség, hogy Fakernek viszont a mai napig az egyik legkiemelkedőbb hőse, nemrég egy Facebook posztot is láthattunk az oldalán erről.

Ám van valaki, aki még Ryze-nál is rosszabb helyzetben van.

Így van, Nunu! A kis srác a yetijén több statisztikai oldal szerint is a lehető legrosszabb választás jelenleg. Olyan szinten gyenge, hogy top, support és jungle pozícióban is a tabella legalján szerepel. Ám ha ez a gyengeség nem lenne elegendő, még az is rátesz egy lapáttal, hogy meglehetősen unalmas is. Ezt Ti magatok is alátámasztottátok egy szavazás során. 

Ha valakire, hát Nunura aztán végképp nincsen egy normális rúnaterv, emellett pedig a képességei se állnak túl fényesen. Csapatharcok során az egyetlen dolog, amivel érvényesülni tud, az egy megfelelően alkalmazott végső képesség, valahogy így. 

Ez egy abszolút különleges eset, ám jelen pillanatban tényleg egy ilyen mértékű meglepetés kell ahhoz, hogy Nunu hasznos legyen a csapatunk számára. A régi rendszerben még úgy, ahogy el volt, telepakolva nyers varázserővel volt benne szép sebzés, ebben az új rendszerben viszont nem találja a helyét. Ezt a champion.gg főoldalán is rögtön látható.

Nunu olyan szinten a mélyben van, hogy azon se lepődnék meg, ha a Riot elkezdett volna tervezni rá egy reworköt. Nagyon-nagyon régi karakter, akinek a számértékein kívül nem sok változásban volt része. 

Ha összesítve nézzük a listát, láthatjuk, hogy a nagy részük mides ap hős, ebből is látszik, hogy a középső ösvényen mennyire aranykorukat élik az assassin hősök.

A lista az op.gg 2017.12.10-én közzétett adatai alapján készült.

Ti játszotok valamelyik hőssel a listáról?

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!


Kövess Minket!



Közvetítések