Vannak köztük régi ismerősök is.
Manapság már számtalan szempontnak kell megfelelnie egy játéknak, hogy esport cím válhasson belőle: csomó ember figyelmét fel kell keltenie ahhoz, hogy egy szép nagy felhasználói bázist tudjon kiépíteni, amiben nagyon fontos, hogy a megfelelően felépített kompetitív rész miatt a profi, vagy leendő profi játékosok számára is érdekes tudjon lenni. Utóbbiak ugyanis aztán tudják terjeszteni az igét –így növelve a játék népszerűségét–, ami aztán azt eredményezheti, hogy twitch-en is egyre tisztesebb pozíciót foglal-e a cím, ami aztán újabb és újabb tömegeket képes bevonzani.
Mi most azt nézzük meg, hogy melyik az az 5 játék, aminek a közeljövőben jó esélye van erre.
1.) LawBreakers
Szereted az eszméletlenül intenzív, aréna stílusú FPS online lövöldéket? Akkor érdemes figyelemmel követned a Lawbreakers pályafutását, amit annak a Cliff Bleszinskinek és csapatának köszönhetünk, aki a Gears of War szériával már letette a névjegyét az asztalra. A játék eredetileg free to play-nek indult, viszont végül az augusztusi megjelenésre teljes árú címmé vált, de ez ne tántorítson el, hiszen világszerte rendkívül pozitív értékeléseket kapott a játékosoktól.
A koncepció szerint két 5 fős csapat csap össze egymással (Law és Breaker), mindenki választhat magának a játékstílusához leginkább passzoló kasztot, és ahogy lenni szokott, minden pályán más-más célokat kell teljesíteni. Jelenleg 4 játékmód kapott helyet a játékban, amik között megtaláljuk a jó öreg Capture the Flaget, a Dominationt és egyéb, az Overwatch-hoz hasonló megoldásokat is.
A szomorú helyzet viszont az, hogy a kezdetek kezdetén elképesztő felhasználói számokat produkált a játék, ami mostanra igencsak megcsappant. Mindenesetre továbbra is bízunk benne, hogy némi irányváltással magára találhat a LawBreakers és akkor visszajönnek majd a játékosok is, mivel a koncepcióban bőven lenne potenciál.
2.) Marvel vs. Capcom: Infinite
Bár elsőre érdekes választásnak tűnhet, a Capcomnnak mégis sikerült 6 küzdelmes év után egy olyan játékot összeraknia, ami egyben egy remek crossover is, hiszen két univerzum egyedi karaktereit ereszti egymásnak. A Marvel jogainak elvesztése után 2012-ben még azt hihettük, hogy nem fog elkészülni a Marvel vs. Capcom: Infinite, de a Disney közbenjárásának hála idén szeptemberben megjelenhetett.
Biztosan emlékeztek még páran a Tekken Tournament Tag-ra, amiben egy játékosnak több bevethető karaktere is volt és tetszés szerint cserélhette őket, amikor a helyzet éppen úgy kívánta. Erre a sokak által kedvelt metódusra épít az MvC is, ahol a képregények karakteressége és a videójátékok őrültsége keveredik egymással -például, amikor összeereszted Pókember és Wolverine párosát a Mega Man és Frank West alkotta duóval.
A Capcom nem titkolt célja, hogy a játék minél hamarabb esport címmé váljon, ami 2018-ban akár meg is valósulhat, hiszen az általuk szervezett Pro Tour keretében kifejezetten a kompetitív küzdelmekre fókuszálnak, ahogy korábban már tették az Injustice 2 és a Street Figther V esetén is.
3.) Quake Champions
Azt hiszem, hogy már nem is nagyon kell bizonygatni a Quake Champions létjogosultságát, mivel itt, az Esport1 virtuális hasábjain is már rengetegszer emlegettük a játékot és hazánk tehetségét, Raisy-t is, akinek egy esport történelmi pillanatot már biztosan köszönhetünk. Bár a Quake legújabb része egy darabig free to play rendszerben működött, ma már 30 eurót kell leszurkolnunk érte, viszont ha kedvelitek a műfajt, akkor maradéktalanul megéri.
Pont egy hete érkezett meg a játék téli frissítése, ami a hardcore rajongók körében vegyes fogadtatást kapott, viszont hozott magával új hőst, új pályát és –ami az esport szempontjából legfontosabb– a Ranked Play-t és a ranglistát is, hogy mindenki tudja, pontosan hol a helye. Érdekes megfigyelni, hogy már a korai hozzáférésű változat idei megjelenése előtt rengeteg FPS-rajongó mozdult rá az id Software üdvöskéjére, ami további rangos versenyekkel kiegészülve a legjobb esportok közé juttathatja a játékot.
4.) Unreal Tournament 4
Mi nagyon drukkolunk az egykor szebb napokat megélt Unreal Tournament-nek, ami ugyan egyelőre még csak az alfafázisban jár, de könnyen lehet, hogy az Epic Games a Fortnite után végre megadja neki a kellő figyelmet. Ritka egyébként az olyan pillanat, amikor valóban ott lehetünk egy játék cseperedésénél, pedig az UT esetén ez halmozottan igaz, ugyanis az aktuális fejlesztési szakaszba ingyen kapcsolódhatunk be és meglátásainkkal segíthetjük a készítők munkáját.
Hogy aztán ebből mi kerekedik ki, azt egyelőre nehéz lenne megjósolni, de mivel mindig örülünk annak, ha egy vadiúj kihívó jelenik meg a piacon, ezért bízunk benne, hogy az Unreal egy új színt hoz az FPS-ek tengerében.
5.) Breakaway
Úgy néz ki, hogy az Amazon is szeretne egy szép nagy szeletet kihasítani a MOBA tortából, amire meg is van az esélye, hiszen mindent belerakott a Breakaway-be, ami a nagy elődök érdeme volt: színes-szagos látványvilágot, egyedi és karakteres hősöket, különböző kasztokat és betölthető szerepeket, valamint gyors és intenzív 4v4 harcokat. Az egymással megmérkőző csapatoknak egy igazán fontos feladata van: áttolni a labdát az ellenfél bázisára, de ehhez megfelelő csapatkompozíció és összjáték is szükséges.
A bázisok környékére viszont saját építményeket is fel lehet húzni, úgyhogy a taktikázás az egyik, hanem a legfontosabb eleme a játéknak, ami átmenetileg nem érhető el, de nemsokára bármelyik PC-játékos csatlakozhat majd a küzdelmekbe.
TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!