Legjobb Paladin, Rogue és Druid lapok az arénában

Legjobb Paladin, Rogue és Druid lapok az arénában

A legerősebb classok, legerősebb lapjai! Következzenek a Paladin, Rogue és Druid kasztspecifikus kártyái közül a legjobbak!

Az előző arénával foglalkozó cikkekben bemutattuk a legjobb semleges legendary és epic lapokat, majd rátértünk a legjobb neutral rare és common kártyákra. Folytatjuk a sorozatot, de most már kizárólag a kasztspecifikus lapok kerülnek a középpontba. Az aréna tierlista alapján a jelenleg legerősebb classok legjobb lapjait hozzuk el nektek!

Az aréna rangsorban kiemelkedik a Paladin, amely hónapok óta stabilan a legjobb győzelmi százalékokat hozza, de mik is azok a lapok, amik ennyire erőssé teszik a classt!

Silver Sword

A Paladin saját Ultimate Infestatione. Nagyon gyakran dobja fel a draft során a játék, ezért bátran ki lehet venni kettőt is belőle. Óriási tempot jelent és a fegyverleszedések hiánya is kedvez neki.

Sunkeeper Tarim

A Silver Sword mellet a másik „csalás”. Ladderen is egymagában visszahoz meccseket, ez az arénában sincs másképp. Elképesztően erős lap, és minél többet kiveszünk ebből a kártyából, annál több winnel zárjuk majd a runt.

Vinecleaver

Egy újabb fegyver, ami tökéletes lategamet biztosít nekünk. Egy jó leszedés, ami még boardot és épít. Egynél többet viszont nem érdemes beletenni a paklinkba kivéve, ha egy teljesen controlos irányba vittük el a decket.

Tirion Fordring

Többen is biztos csodálkoznak, hogy csak most kerül elő az egyik legjobb class-specifikus legendary lap. Egy erős taunt, és egy brutális fegyver, viszont gyenge az átváltoztatásokra, silencere és mind control effektekre. Sunkeeper Tarim és Deathwing mellett nem érdemes kivenni, de egyéb esetekben kötelező választás.

Equality + Consecration

Önmagában egyik lapnak sincs itt a helye a listán, de ha sikerül a kombó mindkét darabját pickelnünk könnyedén (6 manából) megfordíthatjuk a meccseket.

Futottak még: Spikeridged Steed, Truesilver Champion, Aldor Peacekeeper, Val’anyr

A következő class szintén egy stabilan erős választás lehet az arénában, bár sokkal több múlik azon, hogy miként építjük fel a decket (szinergiák, combok, Hero Power maximalizálása stb), mint kizárólag a lapok erejében. Jöjjön a Rogue!

Vilespine Slayer

5 manáért nem mindig, de 6-ért kapunk egy fix leszedést és egy 3/4 test is marad a boardon. Kötelező választás minden esetben!

Backstab

Az arénában minden a temporól szól és ebben segít nekünk a lap. Korai játékban óriási előnyt jelent a cserékben, továbbá a combo lapokat is ingyen aktiválja.

Sap

2 manáért visszateszünk egy lényt, amit újra ki kell játszania az ellenfélnek, így rengeteg manát nyerhetünk. Egyet kötelező kivenni, a másodikon már el kell gondolkozni.

Blink Fox

3 mana 3/3 az teljesen átlagossá teszi a boardon, de kapunk egy lapot is ingyen a kezünkbe az ellenfél classkártyáiból, ami így beemeli a legjobbak közé a rókát.

Envenom Weapon

A Hero Powerünkből kapott tőrt mindent elpusztító fegyverré változtatja (akár 2 ütés erejéig is!) mindössze 3 manáért. Óriási előnyt jelent a cserékben, viszont okosan kell gazdálkodni az életerőpontjainkkal, mert könnyen elfogyhatnak, ha minden sebzést az arcunkkal veszünk fel.

Futottak még: SI:7 Agent, Fal’dorei Strider, Eviscerate, Assassinate

Jelenleg a bronzérmes helyen, az összesíttet győzelmi arányokat tekintve a Druid található. Nézzük meg a legjobb lapjait!

Ultimate Infestation

A legerősebb lap az egész arénában! Nem csak rankeden tartják brokennek, hanem arénában is autopick minden esetben. Ha kiveszünk kettőt belőle és mellé 28 random kártyát, már akkor is számos győzelemre számíthatunk.

Swipe

A másik kötelező lap a Druidnak. Minél többet szeretnénk látni belőle a paklinkban, hiszen leszedésekből korlátozottak a lehetőségek.

Druid of the Swarm

A játék korai szakaszában egy nagy tauntot kapunk mindössze két manáért, ha topdeckeljük a lategameben akkor is hasznos, hiszen a poisonous effekt megtréfálhatja az ellenfelünket.

Wrath

Egy újabb multifunkciós lap, ami működhet egy közepesen erős leszedésként, de lapot is húzhatunk vele és mellette az egy sebzéssel megölhetünk valamit, esetleg leszedhetünk vele egy divine shieldet.

Cenarius

9 manáért építhetünk boardot és a két taunt segíthet a túlélésben. A buffolás inkább „win more” hatásnak tűnhet, de néha kifejezetten hasznos lehet a meccsek minél gyorsabb befejezésében.

Futottak még: Druid of the Claw, Power of the Wild, Crypt Lord, Ancient of War

Ez a lista egy kiindulási alapnak jó lehet, de mindenképpen vegyétek figyelembe a választások során, hogy mi hiányzik a paklitokból, milyen szinergiákra építkezhettek és ezeknek megfelelően pickeljetek.

Nektek mik a kedvenc Paladin, Rogue és Druid lapjaitok? Vagy esetleg más kaszttal szerettek arénázni?

KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!