Az ötlete eleinte ártalmatlannak tűnt, mégis baj lett belőle!
A Fortnite az elmúlt 1 év alatt olyan szintre ért el, amit csak nagyon kevés játék tud elérni. A világ egyik legjátszottabb játékává vált, ám a fiatal játékosbázis miatt szinte nap mint nap hallani valamilyen szélsőséges történésről, amit a Fortnite-hoz kötnek. Az esetek többségében természetesen bőven megkérdőjelezhető, hogy miért a játékot hibáztatják, elvégre egy normális neveltetést kapott gyermek nem fogja lefejelni az anyját, vagy szétverni a berendezést, csak mert korlátozni akarják hobbijának űzésében.
Loot Lake helyett Lava Lake? Vulkán nyomaira bukkantak az adatbányászok
Apránként kezd összeállni a kép, vagy pont hogy csak még jobban elvesztjük a fonalat?
Időnként azonban megjelennek olyan esetek is, ami ellen nehéz lett volna tenni. Egy angol családnál a négy éves gyermek eltörte a karját, amikor egy esernyővel a kezében leugrott a kerti csúszdáról. Harrison az esetet megelőző estén titokban idősebb testvérét nézte, ahogyan az Fortnite-os videókat nézett az interneten. Édesanyja Harrisont szokás szerint lefektette, ám később a gyermek átosont bátyja szobájába, majd az ajtóból figyelte a monitorán megjelenő eseményeket. Az idősebb testvér, Joshua, aki egyébként szintén nincs még 10 éves sem, fejhallgatóval követte a videó eseményeit, így végképp nem tűnt fel neki, hogy öccse is élvezi a műsort.
Másnap Harrison úgy döntött, hogy kipróbálja a látottakat, és a hátsó kertben található csúszdáról egy esernyővel a kezében ugrott le. A vége bizony egy kéztörés lett.
"Én a konyhaablakon át néztem őt, a hátsó kertben játszott. Aztán leugrott a csúszda oldaláról –ami majdhogynem lehetetlen kihívás– egy esernyőt használva, de a bal karja még mindig a csúszda tetején volt. Leesett és szó szerint csattant. Bejött hozzám, én átöleltem és azonnal hívtam a 999-et (angol segélyhívó), ő pedig legalább 1 órán át sírt, mert annyira fájt neki. Ugyan a sérülése nem volt nyílt törés, de a karja teljesen eltorzult." – mondta Harrison édesanyja.
Az anya elmondása szerint a gyerekeket muszáj megtanítani arra, hogy különbséget tegyenek a játékok és a valóság között, Harrison ugyanis azt mondta, ha meghalt volna, visszajött volna ugyanúgy. Úgy tűnik, hogy a gyerekek ilyesfajta felvilágosítását egyre korábbra és korábbra kell hozni, hogy megelőzhetőek legyenek az ilyesfajta balesetek. A szülői felelősségről ezúttal is lehetne beszélni, ha a formalitáshoz szeretnénk ragaszkodni, akkor még az idősebb testvér sem játszhatna a Fortnite-tal –ugyanis a játék 12-es korhatárral rendelkezik–, de őszintén szólva az vesse rájuk az utolsó követ, aki még nem játszott egy olyan játékkal sem, aminek törvényileg sem mehetett a közelébe. Tény és való, hogy a Fortnite egy jelenség, ám megfelelő odafigyeléssel és törődéssel a hozzáköthető szélsőséges történések nagy része elkerülhető, ami által a Fortnite továbbra is csak egy videojáték lenne, nem pedig az iskolák és a szülők nagy ellensége.