Komoly meglepetéssel rukkolt elő a Gamerzone, de végül jött a papírforma - A mouz és a Tricked a V4FSF első továbbjutói!

Cikk mentése

Maratoni meccsnappal indult a 2019-es V4 Future Sports Festival.

A második oldalon az angol verziót láthatjátok!
On the second page, you can read the english version!

Hosszú, de izgalmas napon van túl a 2019-es V4 Future Sports Festival CS:GO versenyének mezőnye. Véget ért a csoportkör első napja, nézzük is meg, hogy milyen eredményekkel zártak a csapatok.

A Virtus.pro és az Tricked nyitott a napot, ahol végül sokak meglepetésére a dán csapat tudta behúzni a meccset. Összefoglalónkat a IDE kattintva olvashatjátok. A gyors 2-0-ás mérkőzés után egy hasonló következett, igaz, itt simán benne volt a pakliban akár a harmadik pálya is.

A mouz és az E-Rivals csapatott, össze ahol bár a mousesports végül 2-0-val tudta megnyerni a mérkőzést, sokkal szorosabbak voltak a pályák, mint amire a végeredmény alapján gondolnánk. Az E-Rivals csapata nem csak a  nézőknek, de a mouz játékosainak is meglepetést tudott okozni. Dust2-t is remekül kezdték, igaA a második félidőben már nem sok keresni valójuk volt. Infernon viszont már egészen más játékot mutattak, ami végül nem vezette őket győzelemre, de 13-16-tal tudták megszorongatni a címvédő mouzt.

Délután 5 órakor kezdődött a magyar szurkolók által legjobban várt meccs, a GAMERZONE és az MIBR összecsapása. Ez volt az első meccs, ahol mind a három pályára szükség volt, hiszen a GZ brutálisan jó játékkal nyerte meg Infernot, amire aztán az MIBR nem csak Trainen, de Mirage-on is válaszolni tudott. A brazilok nyerték a mérkőzést, de a magyar játékosoknak így sincs min szomorkodniuk, derekasan helytálltak a brazilok ellen, holnap pedig minden esélyük megvan még a továbbjutásra.

A csoportkör első napjának zárásaként pedig az A csoport első meccseinek két nyertese, a Tricked és a mouz csapott össze. A karrigen irányította csapat választása Dust2-re esett, ahol annak rendje és módja szerint egy brutális támadó oldalt követően (12-3) már nem engedték ki a kezükből a győzelmet. Végül 16-10-re tudták megnyerni a pályát.

Nuke-on folytatódott a küzdelem, ahol a mouz kezdhetett az általában előnyösebbnek mondható CT oldalon. Ennek ellenére a Tricked remekül játszott az első játékrészben és támadó oldalról 6 kört tudott hozni, ami a két félidő között több, mint elégnek tűnt. A dánok CT oldala viszont nem volt túl rózsás, sőt, meglehetősen gyenge volt. Alig tudták növelni a köreik számát, ezzel a szemben a mouz szinte zsinórban húzta be a köröket. A lendület azonban nem tartott tovább 4 körnél, végre összeállt a dán védelem és 13-6-ról végül megtudták fordítani a pályát és 16-14-re nyerték azt meg.

Jöhetett a mindent eldöntő pálya, Mirage, amit a legtöbben már a mérkőzést megelőzően is a mouznak adtak.  Sokáig úgy is tűnt, hogy hamar pontot tehetünk a meccs végére, a "Tricked csoda" azonban aznap már negyedjére is megtörtént. 3-12-es félidő után 6-13-ra tudtak zárkózni, onnan pedig már a 15-1-5 sem okozott gondot a dánoknak. Dél a Virtus.pro, este pedig a mouz ellen hozták vissza a pályákat hatalmas hátrányból. Ráadásul hosszabbításból is kettőre volt szükség, hogy végre 22-20-as Mirage-t követően a mouz nyerhesse meg a mérkőzést.

Óriásit játszik eddig a Tricked a V4FSF keretein belül, és bár a mouztól fájó vereséget szenvedtek, a negyeddöntőkbe már így is biztosítani tudták a helyüket. Ma folytatódik a küzdelem, amit a v4futuresports csatornán angol, az esporthucs csatornán pedig magyar nyelven követhetsz.