Új szabályt hozott létre az IEM, aminek talán páran egyáltalán nem fognak örülni.
Az IEM mai nap folyamán nyilvánosságra hozott szabályzata szerint, innentől kezdve tilos szándékosan meghalni egy mérkőzés folyamán.
A szabály azokra a pályákra vonatkozik, ahol akár szándékosan megtudjuk ölni magunkat, mint például Vertigo vagy akár Nuke. Egy-egy öngyilkossággal azt érik el a játékosok, hogy az ellenfél ne tudjon akár egy SMG-vel kivégezni minket, ezáltal kevesebb pénzhez jut. Több ízben láttunk már hasonlóra példát, gondoljunk csak a Na'Vi-ra, akik 2017-ben szándékosan beleálltak mind az öten stanislaw molotovjába , csak azért, hogy az SMG-kkel rendelkező Liquid ne szerezhessen minél több pénzt.
Az ilyesfajta öngyilkosságok innentől kezdve tiltva lesznek. Nyilván nem a legegyszerűbb eldönteni egy-egy halálról, hogy most szándékos volt-e, avagy sem. Gondoljunk csak Vertigora, ahol akár még a profik is képesek véletlen leesni a pályáról. Arról egyébként nem osztott meg információt az ESL, hogy milyen büntetés jár egy-egy ilyen akcióért. Túlságosan kemény büntetésre nem tudunk gondolni, inkább csak figyelmeztetésre, aztán hogyha egy csapat többször is elköveti egy torna folyamán, akkor már jöhet egy büntetés.