A négy napos hétvégén ezeket a videójátékokat vegyétek elő!
A kereszténység legnagyobb ünnepén milliárdok ünnepelnek világszerte, azonban az idei évben nem lehet hatalmas összejöveteleket szervezni, önfeledt locsolkodásra készülődni, ugyanis a koronavírus miatt a négy fal közé szorultak a legtöbben. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne hódolni a húsvéti sonkának, a kaszinótojásnak és a sonkatekercseknek, sőt az elmaradhatatlan tojásfestés is megvalósítható a körülmények ellenére. Két lakomázás és családi társasjátékozás között azonban juthat idő gamingre is. Az alábbiakban megtaláljátok azokat a videójátékokat, amikben a nyulak és a csirkék, esetleg a tojások töltenek be nagyon fontos szerepet.
Jazz Jackrabbit 1-2
A múlt évezredbe kell visszautazni ahhoz, hogy a Jazz és Spaz kalandjaiban elmerüljetek. Az őrült akciójátékban változatos fegyverek, hatalmas mennyiségű lőszer és egyedi képességek állnak rendelkezésetekre, hogy a gonosz teknősökön átverekedjétek magatokat. A grafika, a zene és a játékmenet a mai napig megállja a helyét, legalább egyszer kötelező mindenkinek kipróbálnia valamelyik epizódot. Osztott képernyőn, akár négyen is játszhattok a második résszel, de igazán két játékos számára élvezhető és szórakoztató igazán.
Ravings Rabbids sorozat
A zseniális Raymanből nőtte ki magát spinoffként a Raving Rabbids széria még 2006-ban. Azóta már tucatnyi játék készült a bolond nyulak főszereplésével kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A Ubisoft fején találta a szöget, amikor úgy döntött, hogy itt az ideje saját útjára indítania a gézengúz nyuszikat, ugyanis a Rayman Raving Rabbids első két részéből sikerült elpasszolni 14 példányt. A minijátékokra (lövöldözős és verseny stílus) épülő széria után a kézi konzolokban és a Wii U-ban rejlő lehetőségeket próbálta kiaknázni a fejlesztőcsapat, ami kiváló döntésnek bizonyult.
2019-ben tértek vissza a nyulak ismét a Windows platformjára, hogy programozásra tanítsák a gamereket. A Rabbids Coding a mai napig ingyenesen tölthető a Ubisoft virtuális boltjából, csapjatok le rá, amíg él az ajánlat.
Moorhuhn sorozat
Németországból érkezett a lista követkő darabja. A csirkevadászat még sosem volt ilyen jó, mint a legendás széria első részeiben. Pofonegyszerű grafika, fülbemászó dallamok és temérdek mennyiségű szárnyas vár arra, hogy a puska végére kapjátok őket. Az egyedi ötlet annyira népszerű lett, hogy rengeteg folytatást megélt a sorozat. Még versenyjátékot is készítettek, bár ennek a minősége megkérdőjelezhető az eredeti lövöldözős koncepció mellett. Az 1999-es első felvonás mindenképp megéri a beszerzést, de a Moorhuhn X-szel (Steamen Crazy Chicken) és a remake-kkel is jól szórakozhattok.
Toki Tori 1-2
Platformjátéknak tűnhet, de valójában csak rejtvények megoldásáról van szó. A Toki Toriban egy kifejlett csirkét kell irányítanotok, akivel nincs más feladat, mint fiatalabb tesóitokat felkapni a pálya különböző pontjairól. A tojásgyűjtés egyszerűnek tűnik első ránézésére, de néhány helyzet alaposan megizzaszthat titeket. A szürkeállomány fitten tartására tökéletes kis játékokat készített a Two Tribes csapata, amiket generációtól függetlenül élvezhet mindenki.
+1 Worms
Csirkék, tojások és nyulak ugyan nem szerepelnek a világ legnépszerűbb gilisztás játékában, de birkából annál többet lehet előhúzni a fegyvertárból. A sima Sheep és a Super Sheep tökéletesen beleillik a húsvéti tematikába, ezért poroljátok le valamelyik Worms epizódot és csapjatok a billentyűk közé.
Jó szórakozást a húsvéti felhozatalhoz!
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!