TEO: Ezen 10 e-sport játékban lehetett a legtöbb nyereményért versenyezni 2021 első felében

TEO: Ezen 10 e-sport játékban lehetett a legtöbb nyereményért versenyezni 2021 első felében

A toplista több szempontból is meglepő eredményt adott, pár neves cím hiányzik is róla.

Újabb toplistát publikált a The Esports Observer. A közelmúltban jelent meg 2021 második negyedévéről szóló kimutatásuk, a legújabban pedig az idei naptári év első 6 hónapját vették figyelembe, mégpedig az alapján, hogy összesen mennyi nyereményt osztottak szét a különböző versenyeken.

A toplista több szempontból is meglepő: "kétszer" is képviselteti magát a PUBG, míg olyan címek, mint többek között a League of Legends, vagy az Overwatch, még a legjobb 10-be sem fértek be. Az első hely viszont kis túlzással élve "hajszálon múlt", kevés választotta el egymástól a Counter-Strike: Global Offensive, valamint a PlayerUnknown's Battlegrounds e-sportját, végül előbbi zárt az élen, 7.98 millió dollár (kb. 2.38 milliárd forint) összdíjazással. A dobogó legalsó fokán pedig az Epic Games battle-royale játéka, a Fortnite zárt.

Itt azért érdemes megjegyezni, hogy a nyereményalapot illetően a CS:GO és a Fortnite kicsit máshogy működik, mint más játékoknál. A Fortnite esetében az Epic Games hajlamos komoly ellenőrzés és irányítás alatt tartani a játék e-sport életét, ennek megfelelően a nyereményalap nagy részét a fejlesztőgárda is állja. A CS:GO pedig az érem másik oldala, a Valve ugyanis egyáltalán nem, vagy alig szól bele a versenyek és az e-sport élet működésébe, ennek megfelelően pedig nincs még egy olyan cím, amely annyi, a fejlesztőgárdától független versenyszervező-csapattal büszkélkedhet, mint a CS:GO.

A legnagyobb hiányzók pedig a League of Legends, valamint az Overwatch. Ezek a játékok a múltban mindig befértek a legjobb 10-be, ezt viszont úgy érték el, hogy az összesített nyereményalap nagy részét mindig a világbajnokság adta, a franchise-rendszerben működő nemzetközi bajnokságok száma viszont csökkent mindkét cím esetében, ezek is közrejátszottak végül abban, hogy nem fértek be a 10-es listára.

Íme a teljes toplista (zárójelben az összdíjazás):

  1. Counter-Strike: Global Offensive (7.98 millió dollár)
  2. PlayerUnknown's Battlegrounds (7.80 millió dollár)
  3. Fortnite (6.12 millió dollár)
  4. PlayerUnknown's Battlegrounds Mobile (5.97 millió dollár)
  5. Dota 2 (5.42 millió dollár)
  6. Rainbow Six Siege (3.63 millió dollár)
  7. Arena of Valor (3.33 millió dollár)
  8. Rocket League (3.01 millió dollár)
  9. Call of Duty: Black Ops Cold War (2.78 millió dollár)
  10. VALORANT (2.75 millió dollár)

(Borítókép: The Esports Observer)

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Üzlet - Így lehet céltudatosan munkahelyet választani

Minden terület, ami koncentrációt igényel az életünkben, megfelelő előkészülettel párosul. A sportban ez a bemelegítést jelenti, mert enélkül az izmaink és az ízületeink sem bírják a terhelést. Ez nem ismeretlen fogalom a sportolóknak, mert a hiánya sérülésekkel jár.

Üzlet - Így lesz az egyszerű ügyfélből “lojális rajongó”

Az álomvevők több mint ügyfelek, inkább lelkes rajongók maratoni kitartással. Újra és újra visszatérnek, mert az első benyomásuk nemcsak kielégítő volt, hanem lenyűgöző. Mindezt egy professzionális call center teheti lehetővé.

Közvetítések