Újabb 5 olyan játékot gyűjtöttünk össze, amelyekre szintén igaz, hogy érdemes jól látható tenni helyre az órát, különben el tudsz veszni bennük akár a „végtelenségig" is.
Március végén osztottuk meg azt az összeállítást, amelyben 5 olyan játékot mutattunk be Nektek, melyeknél sokan tapasztalták meg azt az esetet, mikor „csak 1-2 órára" akart egy játékos leülni a gép elé és belevetni magát a kalandokba, a következő emlék viszont az, hogy sötétedik / kel fel a Nap, a játékkliens adatai szerint pedig elképesztően sok időt töltött az adott játékkal. Aki az ilyen kategóriájú címekre fogékony és a kedvencei közé tartozik, bizony úgy is jobban bele tud mélyülni a játékba, mint kellene, ha egy kicsit rosszabb hangulatban indította el a programot.
Előző cikkünkben ugyan 5 játékot soroltunk fel, de ennél jóval több is felférhetett volna arra a bizonyos toplistára. Alábbi cikkünkben további 5 játékot mutatunk be, amelyeknél szintén érdemes beállítani egy időzítőt, ha tényleg csak kevés időt szeretnél eltölteni vele.
Cities: Skylines
A Colossal Order városépítő-szimulátora ugyan nem mostanában (2015-ben) jelent meg, a mai napig képes beszippantani a polgármester-jelölteket. Egy nagy terepen elképesztően sok lehetőségünk adódik, hogy a kezdetekben még kisvárosunkból egy elképesztő metropolisz váljon, eközben pedig folyamatosan oda kell figyelnünk a lakosok problémáira: legyen működő közüzemi hálózat, közbiztonság (beleértve a rendőrséget, mentőket és tűzoltókat), figyeljünk oda a fiatal generációra is megfelelő közoktatási rendszer létrehozásával – ahogy pedig haladunk előre az időben, valami sosem lesz jó. Nincs elég pénz a felújításra; a fontosabb útvonalakon dugók bénítják meg a közlekedést; emellett a légszennyezés mértékének csökkentésére is oda kell figyelnünk. Ahogy pedig ezeket próbáljuk javítani, észre sem vesszük és már el is repült számtalan óra.
Crusader Kings III
A Crusader Kings-sorozat harmadik részeként 2020-ban jelent meg a játék hosszas fejlesztés után – azonban nem megfelelő időmenedzsment esetén ennél is „több órára" rabolhat el minket a Crusader Kings III. A játék története a középkorban kezdődik, feladatunk pedig, hogy saját dinasztiánkat felvirágoztassuk. Innentől kezdve pedig a gyeplőt be is dobták a lovak közé a fejlesztők: lehetünk ugyanis gróf, herceg, király vagy akár császár, a dinasztia sorsát – persze a hatalmi viszonyoknak megfelelően – kell egyengetnünk. Minderre elképesztően nagy helyen van lehetőségünk, Európa mellett (az Egyenlítőig) Afrika, illetve (a Tibetig) Ázsia is belekerült a játékba. Persze teljesen nem engedik el a kezünket a fejlesztők, 6 forgatókönyv mentén indulhatunk el, ezt követően viszont rajtunk áll minden más. Az utódlásra pedig érdemes odafigyelni, mert ha főhősünk utód nélkül hal meg, a játéknak vége, ez pedig számtalan óra után igen fájdalmas tud lenni.
Timberborn
Félig-meddig kakukktojás is listánkon a Timberborn, a játék ugyanis jelenleg még korai hozzáférésű állapotban érhető el. Az emberiségnek viszont régóta hűlt helye, a helyükbe pedig a hódok léptek, akiknek azt hozta életükbe a sors, hogy egy működőképesebb civilizációt építsenek, mint amire az emberek egykoron kísérletet tettek. Feladatunk tehát, hogy felépítsük az intelligens hódok városát, ennek érdekében függőlegesen is tudunk terjeszkedni, de a fajhoz hűen a folyókat is tudjuk majd szabályozni – csak figyeljünk oda, nehogy kiapadjanak ezek. A Cities: Skylines-hoz hasonlóan ez a játék is hosszú időre tudja számítógéphez ragasztani a játékost, arra pedig kíváncsiak leszünk, hogy a végleges megjelenésig milyen extrákkal fog még kibővülni.
Mount & Blade II: Bannerlord
A Timberbornhoz hasonlóan a Mount & Blade II: Bannerlord is jelenleg még korai hozzáférésű állapotban szerezhető be (2022 nyár végére várható a megjelenés), azonban mikor megjelent az early access változat, több, mint 200 ezer játékos is futtatta a programot egyidőben. Nem is véletlen, a Mount & Blade-sorozat első része még 2008-ban jelent meg, az alapkoncepció pedig azóta nem igazán változott, csak kibővítették a fejlesztők. A játék elején olyan pozícióban kezdünk, amiben szeretnénk: lehetünk akár kisebb földművesek, illetve akár nemesek is. Ezt követően pedig nemcsak arra kell figyelnünk, hogy feljebb tudjunk lépni a ranglétrán, hanem aktuális pozíciónkkal járó felelősséget is vállalnunk kell; például az alánk beosztott emberekre is oda kell figyelnünk, már olyan szinten is, hogy biztosított-e az élelmezésük. Ez viszont pénzbe kerül, így kénytelenek vagyunk harcolni, amely akár királyságok meghódításáig is fajulhat. Döntéseink befolyásolják a jövőnket, így alaposan oda kell figyelnünk minden esetre.
Sid Meier's Civilization VI
Listánkat a Firaxi Games körökre osztott stratégiai játéka, a Sid Meier's Civilization VI zárja, amely a népszerű Civilization-sorozat máig megjelent utolsó része. Feladatunk – az elődökhöz hasonlóan – hogy felépítsünk egy civilizációt az alapoktól, szép lassan előrehaladva pedig akár a világ urai is lehessünk. Ehhez fel kell fedeznünk a minket körbevevő világot, új városokat kell alapítanunk, emellett a meglévőeket is fejleszteni, de a seregünkre is oda kell figyelni, mert célunk felé haladva más civilizációkkal is fel kell vennünk a harcot. A fejlődés, illetve az uralom elérésében pedig számtalan eszköz áll rendelkezésünkre, a háborúzás helyett pedig választhatjuk a békés megoldást is, és kereskedhetünk is más civilizációkkal – egészen addig, míg a béke már inkább teher számunkra. A Civilization VI ráadásul 2016-ban a Legjobb Stratégiai Játék kategóriát is megnyerte a The Game Awards-gálán, azóta pedig két kiegészítőt is kapott.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!