Intelligensebbek lesznek azok a gyerekek, akik videójátékokkal játszanak

Intelligensebbek lesznek azok a gyerekek, akik videójátékokkal játszanak

A Nature tudományos oldalon megjelent kutatás közel 10 ezer fő vizsgálata után jutott erre a következtetésre. 

Annak ellenére, hogy a videójátékokat sokan továbbra is időpocsékolásnak és károsnak tartják, egyre több  tudományos értekezés jelenik meg jótékony hatásukról. Előző hónapban például a Pokémon Go-ról érkezett egy tanulmány, melynek következtetése az volt, hogy a játék és a hozzá hasonló programok csökkenthetik az enyhe depresszió tüneteit, mivel ösztönzik a szabadtéri aktivitást és a személyes szocializációt. Habár nem világmegrengető csodaszerről van szó, érdekes látni, hogy a videójátékok pozitív hatással lehetnek mentális egészségünkre. 

A napokban egyébként egy másik rettentő érdekes esszét is publikáltak a Nature tudományos oldalon, mely szerint a gaming segít a kicsik intelligenciájának fejlesztésében. A kutatás során 9855, 9-10 éves gyereket vizsgáltak két éven át és azt próbálták meg kideríteni, milyen hatással van rájuk a videójátékozás. Mindemellett arra is kitértek, hogy a különböző tartalomfogyasztási szokások, hogy befolyásolják a kicsik szürkeállományát, legyen szó YouTube videókról vagy Twitch közvetítésekről, esetleg televízió adásokról. 

Az eredmények alapján elmondható, hogy azok a gyerekek, akik rendszeresen játszottak videójátékokkal, nagyobb intelligencia növekedést produkáltak két év elteltével, mint a más hobbit választó társaik. Érdekesség, hogy a videók nézése is hasonló következménnyel járt, holott a korábbi, televízióval kapcsolatos tanulmányok csak a negatív hatásokat hangoztatták. Érdekesség, hogy az átlagosnál többet videójátékozó gyerekek 2,5 ponttal magasabb intelligenciaszintet produkáltak a korosztályuk átlagához képest, ami már a mérhető kategóriába sorolható. Más aspektusokat nem vizsgáltak, mint például, hogy a képernyő előtt töltött idő milyen hatással van az iskolai eredményekre, a mentális egészségre, vagy a fizikai aktivitásra, azonban az eredmények magukért beszélnek, a többi már csak a szülő felelőssége, hogy sikerül-e megtalálni az egyensúlyt a kockulás és a többi időtöltés között. 

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!