18

Elmúltál már 18 éves?


/
A NEOM-botrány után halálosan megfenyegette embereit a szaúdi igazgató

A NEOM-botrány után halálosan megfenyegette embereit a szaúdi igazgató

Szaúd-Arábia évek óta igyekszik befolyást szerezni az e-sportiparban: 2020-ban a Riot Games és a BLAST kötött velük megállapodásokat, de ezekből kihátráltak a negatív sajtó miatt; 2022 elején a szaúdi vezetéshez köthető befektetési alap – a PIF – felvásárolta majd összeolvasztotta az ESL-t és a FACEITet.

Érdekes írás jelent meg egy héttel ezelőtt a Wall Street Journal lapjain, azonban az e-sportközösség csak hétfőn, Tomi Kovanen tweetje által fedezte fel azt. Eszerint a NEOM néven ismert szaúd-arábiai jövő városa projekt vezetője, Nadhmi al-Nasr olyan kijelentéseket tett a 2020 nyarán kútba esett Riot Gamesszel és a BLASTtal kötött üzletek után egy megbeszélésen, amelyek az egész projekt menedzsmentjéről ijesztő képet festenek. Továbbá, a Wall Street Journal szerint Nasr stílusa arra ösztönöz nyugati alkalmazottakat, hogy tömegesen távozzanak a szaúdi vállalkozástól.

A WSJ cikke szerint Nasr magához hivatta a kommunikációs csapatát egy vészhelyzeti tárgyalásra, hogy számoljanak be neki: miért nem figyelmeztették őt a Riot Games és a BLAST esetleges visszalépésének kockázatáról, melyet a közösség és a sajtó ellenállása okozott 2020 nyarán. Állítólag egy, a tárgyalást jól ismerő személy szerint ezen a megbeszélésen Nasr egy ponton a következőt mondta: „Ha nem mondjátok el ki a felelős, akkor előveszek egy fegyvert az asztalom alól és lelőlek titeket.” Ez azonban nem egyedi eset volt a NEOM-projekt vezetőjétől. Egy másik tárgyaláson például azt mondta egy igazgatónak, hogy sétáljon ki a sivatagba meghalni, majd kimegy levizelni a sírját. De a WSJ egy felvétel alapján meg tudja erősíteni azt is, hogy Nasr vezetési stílusát saját maga úgy jellemezte egy megbeszélésen, hogy „úgy irányítok mindenkit, mint a rabszolgákat” és „ha meghalnak, ünnepelek”.

Nasr mondatai azért is ijesztőek a szaúdi vezetéssel egyre jobban összefonódó e-sportipar számára, mert a világ legnagyobb e-sportvállalatát – az ESL-FACEIT Csoportot – birtokló Public Investment Fund a tulajdonosa a NEOM-projektnek is. Ennek az alapnak a közvetlen vezetője pedig az országot irányító koronaherceg, Mohammed bin Salman. Aki nem csak kinevezte Nasrt a posztjára, de pontosan ismeri is a különféle emberi jogi problémákkal futó NEOM-projektet és annak vezetőjét, valamint tisztában van azzal, hogy emiatt sok nyugati személy jön-megy a cégtől. Egy, a szaúdi udvarhoz közel álló személy azt mondta erről a WSJ-nek névtelenséget kérve, hogy Salman és holdudvara „azt gondolják, ez a stílus működik”. Ráadásul Salman állítólag végeztetett már ki embereket önkényből, így a WSJ szerint Nasrtől sem áll annyira távol, hogy amikor halálos fenyegetést tesz az alkalmazottainak, akkor akár komolyan is gondolhatja azt.

Borítókép: Neom

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Üzlet - Már a sztárok is hódolnak a szülő-gyermek szettek trendjének

Az anya-lánya és apa-fia szettek sosem látott népszerűségnek örvendenek. Ez a trend már a sztárvilágba is begyűrűzött: Beyoncé is jelent már meg kislányával közös összeállításban, de Vilmos herceg is szívesen húz a kis Györggyel összeillő ruhákat.

Üzlet - Sportszállodák állásajánlatai

Manapság egyre több sport szálloda létesül, amelyek kiváló helyszínei egy edzőtábornak, versenyre való felkészítő edzéseknek, miközben maximális pihenést is nyújtanak a wellnesslehetőségeikkel. A vendéglátóiparban sokan keresnek állást ilyen hotelekben, mert a bérezés jellemzően egész magas az iparágban megszokott bérekhez képest, és viszonylag nyugodt, csendes légkör jellemzi a hoteleket – például egy nagyüzemi konyhához képest.

Közvetítések