Irány a kert, megjelent az idei év egyik top survivor játéka - Grounded ajánló

Irány a kert, megjelent az idei év egyik top survivor játéka - Grounded ajánló

Drágám, a kölykök összementek! Ezúttal egy játékban élhetjük át a hangulatot, és még az arachnofóbiásokra is gondoltak a fejlesztők!

Az én ízlésvilágomhoz a túlélő játékok mindig is közel álltak, a hangulat, amit ezek a címek nyújtanak egyszerűen főnyeremény a számomra. Különösen kedvesek ezek a kalandok barátokkal együtt, és még a survivor játékokon belül is nagyon szeretem a Forest-szerűeket. Ebből elég sok van a piacon, a mai nappal viszont igencsak szóra érdemes cím jelenik meg ebben a műfajban.

A Groundedhez 2020 júliusában vált elérhetővé az early access, az elmúlt 2 évben pedig a fejlesztők maximálisan arra használták az időt, hogy a lehető legjobb minőségűre bővítsék a játékot. Rengeteg optimalizáláson és tartalombővítésen esett át a cím, élettel töltötték meg a kertitavat, ami a karakterek miniatűr méretéből eredően olyan, mintha valódi nagy tó lenne. Bekerültek a gombák, és a hozzájuk köthető építmények, valamint a játék első nagy főellenfele is. Megkapta végső formáját a kert homokozója is, ami szerintem az egyik legkreatívabb része a pályának. Mi történik, amikor a nyári napsütésben homokba lépünk? Égeti a talpunkat. Na, ha úgy lépünk a homokba, hogy alig néhány milliméter magasak vagyunk, az már az életünk kockáztatásával ér fel.

A játék sava-borsát pedig természetesen az adja, hogy néhány milliméteres apróságokként kell felfedeznünk a kert élővilágát. Amikor a mezei dolgozó hangya hirtelen kutyaméretű lesz, a muslinca pedig, mint a fejünk, akkor sok minden átértékelődik, de az igazi szívroham akkor érkezik, amikor először pillantjuk meg az egyik farkaspókot. Merthogy azok is vannak, bizony. Jó hír viszont, hogy a fejlesztők az arachnofóbiásokra is gondoltak, egy arachnophobia mode használatával a pókok lábait, csáprágóit, mintázatát eltűntethetjük, és lényegében csak két lebegő gömb, a fejük és a potrohuk marad, ami már közel sem jelent olyan ijesztő látványt.

A játékmenet során a célunk nem más, mint a felfedezés, craftolás, túlélés, bázisépítés, és egy zseniális történet felgöngyölítése. A modern túlélő játékokból nem hiányozhat némi RPG mechanika sem, ezzel pedig a Grounded sincs másként. Karaktereink bázisértékeit növelni tudjuk a kertben fellelhető fehér és arany fogak begyűjtésével, valamint a nemrég hozzáadott kovácsolás révén páncéljainkat és fegyvereinket is fejleszthetjük, illetve az ellenfelek felfedezésével azt is megtudhatjuk, hogy milyen hatásra (pl. Spicy, Fresh) érzékenyek.

Milyen újdonságok érkeznek az 1.0-val?

A fejlesztők elmondták, hogy az eddigi legnagyobb tartalmi frissítést kapja meg a játék, új fegyverek, páncélok érkeznek, legalább egy új, jelentős méretű pályarész kerül be, valamint egy új boss is érkezik. Ez utóbbinak az identitása nem titok, egy sáska lesz az új fenevad.

Személyes benyomás

A Grounded számomra egy komplex túlélő élményt biztosított. Az első perctől kezdve tetszett az a rengeteg bogártípus, amivel találkozni lehet, ezáltal a fegyverek, páncélok és elérhető nyersanyagtípusok száma is igencsak nagyra rúg. A felfedezés élményét maximálisan kielégíti, elképesztően kreatív, ahogy a kertet teleszórták olyan dolgokkal, amikkel valóban találkozhatunk ott, pl. baseball labda, gereblye, akciófigurák, söröskupakok, és hogy ezek mennyire szürreális élményt biztosítanak ebben a méretarányban.

Gyönyörűen érezteti továbbá a játék, hogy melyek azok az ellenfelek, akikkel szembe szállhatunk, és melyek azok, akikre még gyúrnunk kell, azonban a fejlődés érdekében érdemes kockázatot vállalni, hiszen fejlődés csak a nagyobb hal... vagyis bogár legyőzése révén érhető el. Ide egy pro tipp, érdemes a nehézséget Mediumról Mildra levenni, ugyanis már a Medium szinten is elképesztő tryhardra van szükség az érvényesüléshez. Akkor nyílt ki igazán a kert, amikor a legkisebb nehézségre tettük a mércét. Higgyétek el, abban is van elég kihívás, de hátha ezen a fronton is finomítanak majd a jövőben. Szumma-szummárum, a Grounded egy felejthetetlen élményt adott nekem és a barátaimnak, ami annyira meghatározó volt, hogy bár Game Pass-szel játszottuk az Obsidian Entertainment alkotását, külön meg is vettük azt, hogy támogassuk a projektet. Ha neked is megjött hozzá a kedved, és még nem volt Game Pass előfizetésed, 300 forintért 3 hónapig játszhatod a Groundedet vele.

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!