A Steam módosít az árazási ajánlásain, amely jelentős dráguláshoz vezethet

A Steam módosít az árazási ajánlásain, amely jelentős dráguláshoz vezethet

Drágábbak lesznek a játékok? A közösség nagyon nem boldog.

A Valve változtatásokat eszközölt a regionális árazási ajánlási rendszerén, ami megkönnyíti a fejlesztők életét, de egyes országokban magasabb árakat is eredményezhet a játékok számára. A gond azzal van, hogy a legtöbb stúdió és kiadó dollárban határozza meg az árat, azonban a világon nem mindenhol ezzel vásárolnak, a devizaváltás pedig bonyolult, mert az árfolyamok folyamatosan ingadoznak. A Steam jelenleg 39 különböző pénznemet támogat, ami rengeteg, különösen a kis indie-stúdiók számára nagyon megterhelő kezelni. Mi lehet a megoldás?

A Valve úgy fogalmazta meg, hogy „Elég könnyű eldönteni, hogy 20 dollárt kérsz a legújabb kiadásodért, de mennyibe fog így kerülni katari riyalban vagy norvég koronában például?" Ahelyett, hogy mindenkit arra kényszerítene, hogy kézi árfolyam-átváltással szenvedjen, a Steam az összes pénznemre vonatkozóan ajánlásokat tesz az USA-dolláros árazás alapján. „Úgy gondoljuk, hogy ez egy hasznos útmutató (a régi ajánlási rendszer – szerk.), de mivel a vásárlóerő és a devizaárfolyamok folyamatosan változnak, jelentős változtatásokat kellett végrehajtanunk ezeken az átváltási ajánlásokon, hogy naprakészek maradjunk. Évente alaposan megvizsgáljuk ezeket az ajánlásokat, és ennek megfelelően kiigazításokat fogunk végezni." – nyilatkozták. Mit jelent ez a gyakorlatban?

Ahogyan az a fenti képen is látszik, a SteamDB megosztott egy táblázatot, hogy ez milyen hatással lesz elméletileg az árakra. Azt láthatjuk, hogy néhány régióban komoly árnövekedésre lehet számítani, ami miatt nem túl boldog a közösség. Egy 59,99 dolláros játék esetében például az ajánlott ár török lírában ₺92-ről ₺510-re ugrott, ami 454%-os növekedést jelent. Az argentinok még rosszabbul jártak, ott majdnem ötszörösére nőtt az ajánlás. Az euró esetében 49,99-ről 58,99-re nőtt az összeg, ez 18%-os emelkedést jelent. Ami fontos, hogy ezek csak ajánlott árak, a valóságban ennél súlyosabb árcédulát szoktunk látni. A fejlesztők szabadon eldönthetik, mennyiért adják a termékeiket. Ezek az ajánlások elsősorban a kisebb cégeknek hasznos, akik nem akarnak sok időt szánni arra, hogy egyedi árakat találjanak ki mondjuk Kolumbiára és Svájcra, így elfogadják az ajánlásokat. A kiugró eredményeket egyébként azért is láthattuk, mert sokan kihasználták azt, hogy egyes régiókban olcsóbb egy termék, és VPN segítségével onnan vásárolták meg. Az új ajánlással ezt is visszaszorítaná a Valve.

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Te szoktál vásárolni játékokat Steamen?

  • 88 %
  • 13 %

Közvetítések