Loemifar: 5 játék, amiben a legnagyobbat csalódtam 2022-ben

Loemifar: 5 játék, amiben a legnagyobbat csalódtam 2022-ben

A rengeteg megjelenés között voltak olyanok, amelyek nem teljesítették az elvárásaimat.

A 2022-es esztendő abszolút legjobbjai között olyan videójátékokat lehet felsorolni, mint az Elden Ring, a God of War Ragnarök vagy a Neon White. Voltak azonban olyan megjelenések, amelyek valamely okból kifolyólag egyszerűen nem nyerték el a gamerek tetszését. Természetesen mindenki a saját értékrendszere alapján viszonyul a különböző dolgokhoz, így ízlésről vitázni nem feltétlen jó ötlet. Ettől függetlenül nyugodtan írjátok meg kommentben, hogy szerintetek melyek voltak 2022 legnagyobb csalódásai a videójátékok világában. Az alábbiakban az én 5-ös listámat találjátok meg.

5. Stray

Hiába nyerte meg a legjobb indie játéknak és a legjobb debütáló indie játéknak járó díjat a 2022-es The Game Awardson, ettől függetlenül egy középszerű alkotás lett a világ jelenleg talán legnépszerűbb cicás játéka. A játékmenet kifejezetten gyenge, a történet rendben van, a világ kialakítása és megtöltésére azonban nem lehet panasz. Kettős érzésem volt, miután elköszöntem főhősünktől, de ennél sokkal többet ki lehetett volna hozni a macskás platformer koncepciójából. A Bluetwelve Studiost és az Annapurnát ettől függetlenül nem lehet okolni semmiért, kihasználták a piaci rést, amelynek köszönhetően óriási eladásokat produkált a Stray.

4. Need For Speed Unbound

Én is annak a generációnak a tagja vagyok, aki az NFS Undergroundon és Underground 2-n, valamint a Most Wanteden nőtt fel. A Carbon óta azonban csak a Heat volt az, amelyik a sorozatból képes volt arra, hogy hosszabb órákra odaszögezzen a képernyők elé. Az Unboundtól féltem, de mégis kíváncsi voltam arra, hogy a Criterion képes-e megfelelni az általam támasztott igényeknek. A válasz röviden: nem. Bugyuta történet, nagyon furcsán zavaró módon megrajzolt karakterek, unalmas versenyek, idegesítő effektek. A trailerek alapján várható volt, hogy nem ez a játék emeli fel ismét a legjobbak közé az NFS-szériát, de ez ettől függetlenül egy gyenge próbálkozásnak is alig-alig megy el.

3. Gotham Knights

Az Arkham-sorozat mindegyik epizódja remek szórakozást nyújt a mai napig, ezért alig bírtam kivárni a Batman nélküli Gotham Knights megjelenését. Amit kaptam, azonban messze nem ér fel minőségben a tetralógiához, bár az is igaz, hogy hivatalosan a GK nem a kánon része, mivel a Rocksteady csapatának semmi köze hozzá. Legnagyobb probléma, hogy a WB Games Montréal fejlesztői egyáltalán nem akarták megerőltetni magukat. Közepes történet, közepes játékmenet, repetitív interakciók és küldetések, kevés emlékezetes pillanat. Egy tripla A-s videójáték, amely közel 20 000 forintba kerül teljes áron, ennél sokkal többet kéne, hogy nyújtson.

2. Babylon's Fall

A Square Enix és a Platinum Games valamiért jónak látta, hogy összedobnak egy ARPG-t, amelyben egyedül vagy társakkal együtt kell megmászni a tornyot az értékes loot reményében. Leírás alapján még lehetne is jó a játék, de sajnos nagyon-nagyon messze van ettől. A harcrendszeren kívül minden katasztrofálisan működik vagy épp végtelenül unalmas. A márciusi megjelenés után a kritikusok és a gamerek teljesen jogosan elhordták mindennek a Babylon's Fallt, így az addig sem túl nagy játékosbázis néhány hét leforgása alatt lecsökkent gyakorlatilag nullára. Szerencsére 2023 februárjában a szervereket leállítja a Square Enix, vagyis legalább gyorsan eltűnhet az utolsó pixele is a süllyesztőben ennek a borzalmas programnak.

1. Life is Strange Remastered Collection

Ha valaki elárulja, hogy mi szükség volt a grafikailag felújított Life is Strange-re, valamint a Before the Stormra, annak jár egy virtuális vállveregetés. A LIS-széria első része a valaha volt egyik legjobb videójáték, amivel játszottam. Remek karakterek, érzelmekben gazdag történet, fülbemászó dallamok, valamint egy olyan grafika, ami tökéletesen passzol Max kalandozásaihoz. 2015-ben jelent meg a LIS legelső epizódja, vagyis nem lehet azt állítani, hogy annyira rég lett volna, amikor először visszapörgethettük az idő kerekét. A Square Enixnél valaki mégis látta a létjogosultságát annak, hogy újra ki kéne adni a programot kisebb átdolgozás után. Jelenleg 40 dollárba kerül Steamen a Remastered Collection, amely pont ugyanazt az élményt nyújtja, mint az eredeti változat. Ha tehetitek, inkább arra költsetek pénzt, a felújított verzióról meg inkább ne vegyetek tudomást.

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Szerinted a Babylon's Fall volt 2022 abszolút legrosszabb videójátéka?

Közvetítések