Csalók vadásznak az Escape from Tarkov csalóira

Csalók vadásznak az Escape from Tarkov csalóira

A végeredmény lesújtó, reméljük a fejlesztők mihamarabb fellépnek a jelenséggel szemben.

Az Escape From Tarkov jelenleg szörnyű helyzetben van, egyes játékosok azt állítják, hogy több csaló van a platformon, mint valaha. Ha ez nem lenne elég, az érkező tartalmak sem nyerik el maradéktalanul a közösség tetszését. Tényleg ennyire rossz a helyzet? Valóban játszhatatlanná tették a hackerek a túlélő fps raidjeit? Egy youtuber, g0at úgy döntött, hogy szeretné tudni ezekre a választ, de ehhez sajátos megoldáshoz folyamodott: maga is csalásokat telepített és belevetette magát a raidekbe, hogy kiderítse az igazságot. A videója tanulságos, de ellenérzéseket váltott ki a közösség egy részéből, akik nem látnak benne mást, mint egy reklámot arról, hogy milyen könnyű ezekhez hozzájutni és csalóként sikeresnek lenni az Escape From Tarkovban.

ESP (Extra-Sensory Perception) csalások segítségével azt próbálta meghatározni, hogy rajta kívül hányan használnak illegális segédeszközöket a játékban. Ezekkel a cheatekkel a játékosok mindent láthatnak az ellenfeleikről, amit csak akarnak, beleértve a pozíciójukat, az életerejüket, a kill-death arányukat, a felszerelésüket, és még azt is, hogy milyen irányba néznek. A végeredmény sokkoló, de semmiképpen sem meglepő.

„Egyértelmű csalók voltak a raidek körülbelül 60%-ában. Az egyik este egymás után öt raidben akadtam beléjük” – mondta.

Összesen 125 raidben használta a programot, és az alábbi megállapításokat tette:

  • Nem futott bele olyan csalóba, aki fly hacket alkalmazott volna (tud repülni a mapon)
  • Egyszer sem találkozott bele speed hackerbe vagy stinky leg invincibility hackbe (előbbivel gyorsabb vagy, utóbbival sebezhetetlenséget érsz el, de furcsa testtartása lesz a karakternek)
  • Szinte soha nem volt aimbot vagy rage-hack

Más szóval, szinte az összes hacker, akivel g0at találkozott, egyszerűbb hackeket használt, amit nehezebb kiszúrni. Mivel a 60% csak az, amit ő kiszúrt, a tényleges számuk ennél jóval magasabb lehet.

De akkor mégis hogy szúrta ki a csalókat?

Egy egyezményes Tarkov-jelzést hívott segítségül. Ezt úgy hívják, hogy „wiggling”. A jobbra-balra dőléssel jelzed a másiknak, hogy észrevetted és általában barátságos szeretnél lenni. Azonban g0at számára ez egy eszközzé vált – elrejtőzve csinálta, és ha az illető visszajelzett, akkor az megerősítette a gyanúját, hogy bizony illegális segédeszközt használ. Függetlenül attól, hogyan sikerült megszereznie ezeket az információkat, most kézzel fogható bizonyítékokat kaptunk arra, hogy az Escape of Tarkov is bizony tele van velük. Főleg éjszaka aktívak és arra a következetésre is jutott, hogy a cheatek fejlesztői jobban vigyáznak a programokra, mint a Battlestate Games a játékára. Egyébként a Battlestate sem tétlen, azt állítják, hogy naponta több ezer csalót tiltanak ki, illetve ha találkozunk is velük, az nem feltételen jelenti azt, hogy a rendszer nem követi őket. A büntetés jellemzően nem a csalás felismerésének pillanatában történik, hogy kevésbé legyen nyilvánvaló, hogy hogyan fedezik fel őket. Folyamatosan együttműködnek a partnerekkel, hogy minél jobb védelmet biztosítsanak, de az eddig is szekptikus közösséget, nem biztos, hogy meggyőzték, főleg a videó láttán.

Szeretnél nyerni Call of Duty: Modern Warfare 2-t? Akkor irány az Esport1 vadonatúj közösségi játéka!

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Közvetítések