Több, mint két évtizedes múltra tekint vissza a sorozat, bőven akadtak legendás és botrányos részek is.
A héten érkezett a hír, miszerint a Criterion máris dolgozik a következő Need for Speed részen, ami lehet a következő epizód és a 2005-ös Most Wanted remake-je is. Decemberben érkezett meg az Unbound, amely nem volt vállalhatatlan, de nem is lesz legendás, mint néhány elődje. Vannak, akik már megkérdőjelezik a széria létjogosultságát, de ez nem tántorítja el az Electronic Artsot már közel 30 éve, hogy folyamatosan kiadja az újabb részeket. Személy szerint én is úgy gondolom, hogy a franchise aranykorszaka már mögöttünk van, és olyan ikonikus darabok már soha nem jönnek ki, mint a 2000-es évek közepén, de még mindig jó szórakozást nyújthatnak. Éppen ezért összeszedtük nektek a három legjobb és a három legrosszabb NFS-részt. Fontos, hogy a lista szubjektív, írd meg te is kommentben, hogy nálad mi szerepelne a listán.
Legrosszabb
3. Payback (2017)
Gondolkoztam, hogy ide kerüljön a 2008-as Undercover, amely számomra nagy törés volt azok után, hogy évekig imádtam az NFS-részeket. Végül azonban a modernebb korba kormányoztunk és az a Payback került a harmadik helyre, ami gyenge narratívával, átlagos látványvilággal és a mikrotranzakciók bőkezű használatával sokaknak okozott csalódást. Nem segít rajta, hogy néhány szórakoztató driftmechanikától és rendőrségi üldözési jelenettől eltekintve a Payback nem emelkedik ki különösebben semmilyen területen. Pechjére ott van közben riválisnak a Forza Horizon, ami viszont kiemelkedőt tett le az asztalra.
2. V-Rally (1997)
Az Infogrames V-Rally című játéka egy, a maroknyi spinoff játékok közül, és lényegében csak névleg egy Need for Speed-epizód. Valójában ezt a nevet csak azért ragasztották a játékra, hogy jobban megfeleljen az amerikai piacnak. A rallyzás élményében ráadásul vannak jobb címek, például a Colin McRae Rally. A tömbszerű látványvilág nem mutatott különösebben jól, és a trükkös ellenőrzőpontoknak és a rángatózó irányításnak köszönhetően a tanulási folyamat is elég nehézkes. Persze nem volt minden rossz ebben a játékban, a változatos helyszínek és a rengeteg versenyzői kihívás pozitívum, de sajnos így is a sereghajtók közé került.
1. Pro Street (2007)
Egy kicsit ellentmondok önmagamnak, mert személy szerint nekem semmi bajom a Pro Streettel, de a közösség nagyon utálta. A PS hosszú idő után visszavitte a játékosokat a pályára, és elhagyta az illegális utcai versenyzés formátumát, amely korábban hatalmas sikert aratott az EA számára. A játék az autók valósághű sérülését is behozta, ami hatással volt a játékosok versenyzésének módjára, miközben lehetővé tette számukra, hogy valós pályákon autózzanak. Azonban a nyílt világú formátum sikere után túlságosan meg volt kötve a játékosok keze, és a száguldás élményét sem tudta úgy átadni, mint elődjei.
Ezeket olvastad már?
Legjobb
3. Carbon (2006)
A 2000-es évek közepén egymás után jöttek ki a fantasztikus NFS-címek. Már a 2002-es Hot Pursuit 2-t és a 2003-as Undergroundot is imádtam gyerekként, valamint fontos itt megemlíteni a 2011-es Shift 2 Unleashedet is, amely nem az utcák éjszakai világában játszódott, hanem a versenypályákon. Azonban a harmadik helyre a Carbon került, amelyet számtalan alkalommal és módon kijátszottam, természetesen mindhárom autóosztállyal. Az autók terén kellően széles volt a választék, a tuningolhatóságuk részletes és gazdag volt, a történet megállta a helyét és a rendőrök elől való menekülés is jó móka volt. A játék csúcsát azonban a kanyonban zajló csaták jelentették, ahol az izgalom a szűk kanyarokban mindig a tetőfokára hágott. Igazi macska-egér játék volt.
2. Most Wanted (2005)
Nem volt egyszerű dönteni, hogy a Most Wanted az első vagy a második helyre kerüljön, ez valószínűleg egy örök vita lesz a közösség körében. Talán felesleges is legjobbat kikiáltani, egyszerűen csak élvezni kell azokat a mesterműveket, amelyeket elénk raktak. A két Underground után ismét szaladnunk kellett a rendőrök elől. valamint a játék egyedi versenypályákkal és elsőrangú vezetési mechanikával tűnt ki az autós játékok tömegéből. Még a legjobb autós játéknak járó VGX-díjat is elnyerte.
1. Underground 2 (2004)
Az első helyre hosszas gondolkodás után az Underground 2 került. Szerintetek melyik az ikonikusabb? A fehér-kék BMW vagy a zöld Nissan 350Z? Nehéz eldönteni. Visszatérve az U2-re, az autók a járgányok szerelmeseit tökéletesen kiszolgálták, rengeteg féle módon lehetett őket tuningolni, a város fantasztikus volt, mint hangulatában, mind kialakításában és változatosságában. Mehettél a hegyekben, a bulinegyedben, de az iparvárosban is, ha pedig csak agyatlan gyorsulásra vágytál ott volt az autópálya. Ami még kiemelik ezt a játékot az a zene, amely egyszerűen tökéletes, és a mai napig ott cseng a fülemben, bármikor egy autós játékra gondolok.