Így állítsd be a CS2-t, ha a pálya túlsó végén is hallani akarod az ellenfeleket

Így állítsd be a CS2-t, ha a pálya túlsó végén is hallani akarod az ellenfeleket

Van pár tanácsunk, ha hajlandó vagy a nagyobb győzelmi arányért elviselni egy kis fájdalmat.

Ha valaki eredményesen akar Counter-Strike-ot játszani, az nagyon jól tudja, hogy egy jó fej- vagy fülhallgató, valamint a jó hangbeállítások csaknem ugyanolyan fontosak, mint a grafikával történő pepecselés. A CS2-ben a korábbi verziókhoz képest jóval több lehetőséget kapunk arra, hogy személyreszabjuk azt, amit hallunk. Bár a fejlesztők alighanem azért foglalkoztak ezzel, hogy mindenki megtalálja a neki kellemes harmóniát, valójában mindannyian pontosan tudjuk, hogy a dobhártyánk egészsége nem ér fel egy győzelemmel!

De mi a legelőnyösebb hangbeállítás? Nos, nem más, mint a minél élesebb hangok használata, hiszen az emberi fül ezekből képes a legtöbb információt kihámozni. Ugyanitt megjegyeznénk, hogy ezek a beállítások a 20 év alatti olvasóink esetében jó eséllyel fájdalmat is okozhatnak, ha hosszabb ideig játszotok szünet nélkül.

Szóval, ha a pálya egyik végéről hallani akarod, hogy mi történik a másikban és még a halláskárosodás sem zavar, akkor a legfontosabb játékbeli beállítás az EQ, azaz hangszínprofil lesz: ezt crispre, magyarul élesre kell állítani. Ezután az L/R Isolationt (B/J izolációt) 50-70% közé kell tenni – ízlés szerint. Végül pedig a Perspective Correctiont (perspektívakorrekciót) kapcsoljátok ki.

Ezeket olvastad már?

Azt nem tudjuk garantálni, hogy ezek a legjobb hangbeállítások, de alapvetően pozitívak a közösség tapasztalatai ezekkel kapcsolatban. Ha pedig valami nem tűnik jónak, akkor nyilván érdemes ebből kiindulva tovább kísérletezni. Vannak, akiknek jobban bejön a 0%-os L/R Isolation, pedig papíron ezzel a legnehezebb megmondani, hogy egy hang balról vagy jobbról érkezik – lehet te is közéjük tartozol majd. Továbbá, amennyiben fájdalmat okoz az éles hang, miközben DM-eztek vagy hosszú-hosszú órákon át MM-eztek, akkor használjátok inkább a természetes hangszínt, de semmiképp sem a lágyat!

Ha pedig bármilyen kényelmetlenséget éreztek az ajánlott beállítások kapcsán, akkor azt is fontos szem előtt tartani, hogy olykor a komfort nagyobb előnyt tud nyújtani egy kompetitív játékban, mint a legoptimálisabb beállítás. Lehet, hogy távolabbról hallotok majd dolgokat az éles hangok miatt, de lehet zavarni fog más helyzetekben, így nem jelent majd akkora előnyt, mint elsőre gondolnátok.

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések