A WeHead elnevezésű eszköznek ráadásul több 'személyisége' is létezik.
A mesterséges intelligencia robbanásszerű fejlődésének a korát éljük, és az MI az élet minden területén jelen van már, hogy segítse az emberiséget – vagy éppen romba döntse majd azt, mint ahogyan jó néhány sci-fi filmben láthattuk már. A technológia egyik legismertebb újdonsága a ChatGPT, amely kulcsszavak alapján gyakorlatilag bármit képes létrehozni a virtuális térben, és emiatt a chatbotot egyre több helyen használják, hiszen nagyszerű módon képes felgyorsítani a munkafolyamatokat.
Ezeket olvastad már?
A WeHead pedig már ezt is tudja, de ne szaladjunk ennyire előre, kezdjük inkább a legelején. A fejlett eszköz mögött álló cég gyakorlatilag kijelzőket rakott egymásra, amivel azt szerették volna elérni, hogy a nézője-beszélgetőtársa számára háromdimenziós hatást keltsenek. Az eddigi ajánlójuk szerint leginkább csak videócsetekhez volt érdemes használni, mivel azokra optimalizálták, de az elmúlt esztendőben hatalmas fejlődésen mentek keresztül a tanulóalgoritmusok, ezért a Zero Distance rájött, hogy mért ne működhetne chatbotként is. Így történt meg, hogy felvértezték egy virtuális asszisztenssel is, vagyis egyelőre ezek közül a legismertebb és legelterjedtebb, a ChatGPT is elérhető már rajta keresztül.
A készüléket 4950 dollárért lehet megvásárolni, amely átszámítva valamivel több, mint 1,7 millió forintnak felel meg. Ha esetleg valaki csak bérelni szeretne egy WeHeadet, akkor havonta 70 ezer forint értékű dollárt kell kicsengetnie érte. A legújabb modellt felszerelték jó néhány kamerával és mikrofonnal, de emellett kapott 512 giga memóriát, egy nyolcmagos processzort, valamint négy darab, 1440 pixeles, amoled-kijelzőt is. Utóbbiaknak hála képes a fej a 320 fokos horizontális és hetvenfokos vertikális mozgásra. Mára pedig már több alteregója is létezik a benne tárolt AI-nak. Elbeszélgethetünk Lunával:
De Zetta is elérhető már:
Illetve lehet egy ízig-vérig tesó cimboránk is: