Nem működik a VAC? Szinte minden meccsén csalót fogott a streamer

Nem működik a VAC? Szinte minden meccsén csalót fogott a streamer

Állítólag régóta készül egy nagy VAC-frissítés, csak győzzük kivárni, hogy befusson.

Úgy tűnik, hiába üzent január elején Pasha Lord Gabennek, mert az Úr nem hallgatta meg őt. Még mindig rengeteg a csaló, főleg, ha magasabb CS2 Ratinggel játszik az ember Premier játékmódban. Senki sem tudja, hogy mi van a VAC-cal. Hónapok óta csak várunk és várunk egy belengetett nagy frissítésre, de nem jön. E közben olyan anekdoták kelnek lábra nap mint nap, hogy „minden meccsen vannak csalók” vagy „jobb egyedül játszani, mert akkor talán a te csapatodba is kerül egy csaló”.

Mivel régóta nem lehet érdemben követni a VAC-statisztikákat, nehéz kideríteni, hogy mi is az igazság. Működik a VAC, mint régen? Vagy mindenkit futni hagy a Valve, mert nem elég felkészültek? Nem tudjuk biztosan. Ezért érdemes figyelembe venni azt, hogy a kiugró egyéni tapasztalatokból nem általánosíthatunk az összes Counter-Strike játékos élményére. Mert gyakran csak ezek kerülnek a felszínre, míg lehet ezer csalásmentes történet sohasem fog. Ennek ellenére előkerül pár meredekebb sztori, ami mellett igen nehéz elmenni.

Ezeket olvastad már?

Különösen érdekes az eleve kis létszámú, 20 ezer fölötti CS2 Ratinggel rendelkező játékosbázis tapasztalata. Ők ugyanis gyakrabban számítanak hiteles forrásnak, mint az átlag r/VACsucks-felhasználó. Cserében láthatóan többet is panaszkodnak arra, hogy szétcsalják az összes meccsüket, ezért szerintük a CS2 halálra van ítélve. Ha ilyen impulzusra van szükségünk, akkor elég csak megnézni a dima_wallhacks nevű streamer állítását, hogy rögtön le akarjuk törölni a játékot. Dima szerint ugyanis szinte minden meccsén csalt valaki.

Oké, ezt már hallottuk sok ember szájából. Amit ritkábban tesznek hozzá az emberek, az az, hogy állítólag 100 mérkőzésen összesen 81 csalóval találkozott az utóbbi időkben a streamer. Bár ennél részletesebben nem fejtette ki, hogy mi alapján jutott a számokra, azt ígérte, hogy hamarosan videót készít a témában. Szóval remélhetőleg abból kiderül, hogy enyien kaptak eltiltást azóta vagy csak ennyire nyilvánvalóan csaltak ellene, esetleg önkényesen csalónak tartott olyan embereket, akik valójában nem voltak azok. Természetesen sokan leírták a saját tapasztalataikat a poszt miatt. Így jutott el a nép arra a bölcsességre, hogy ha egyedül indítassz meccset és nem ötös stackkel, akkor matematikailag nagyobb esélyed lehet a győzelemre, mert akár hozzád is kerülhet a csaló. Erre szoktuk azt mondani, hogy e-sport ready, tényleg.

Nem tudjuk, hogy mi a helyzet a VAC-cal és a várva várt frissítésével. Hónapok teltek el azóta, hogy Richard Lewis elárulta, hogy eredetileg a megjelenéskor jött volna ki egy új verzió, csak végül elhalasztották ezt. Az overwatch, magyarul őrség funkciótól még a CS2 Limited test kiadásakor szabadult meg a Valve. Ez az ipari léptékben csalók szerint ahhoz vezetett annak idején, hogy felgyorsult az eltiltási folyamat, mert nem kellett megvárni, hogy az ügyekre elég játékos reagáljon. Persze emiatt felmerül a kérdés, hogy akkor mi értelme volt egyáltalán a létezésének, ha lassította a csalók lebukását? Nos, alighanem az adatgyűjtés egy mesterséges intelligencia alapú anti-cheathez, ami vagy jön egyszer, vagy nem.

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések