Egy friss tanulmány felfedte, hogy mennyit keresnek a videójáték-csalások készítői

Egy friss tanulmány felfedte, hogy mennyit keresnek a videójáték-csalások készítői

Éves szinten is milliárdokról van szó.

Sajnos mára a kompetitív online játékok kikerülhetetlen része a csalás, ami hatalmas problémát okoz a videójáték-iparnak, hiszen a folyamatos küzdelem rendkívül megnehezíti a fejlesztők dolgát, a közösség játékélményének pedig odavágnak a sorozatos igazságtalanságok, melyekkel a legtöbb ilyen címben találkozhatunk. Egy frissen készült tanulmány felfedte, hogy mely videójátékok vették fel legsikeresebben a küzdelmet a csalók ellen és, hogy megközelítőleg mekkora összeget tesznek zsebre a cheatek készítői.

A kutatást a Birmingham Egyetem készítette, és a jelentésükben 80 játékcsalást értékesítő webhelyet elemeztek, valamint azt, hogy az anti-cheat rendszerek mennyire hatásosak ezekkel szemben. A végeredményből az derült ki, hogy az eladók hatalmas vagyonokat keresnek, a szerzők becslése szerint éves szinten együttesen 12,8 és 73,2 millió dollár között – 4,8 milliárd és 27,5 milliárd forint között.

„Eredményeink azt sugallják, hogy a csalások ára szorosan összefügg a csalás elleni szoftver műszaki szilárdságával, amelyet le kell győzniük. Ez az összefüggés minden más tényezőt felülmúl, beleértve, talán meglepő módon, a csaló által megcélzott játék népszerűségét is” – magyarázzák.

A tanulmányból kiderült, hogy leginkább a Fortnite és a Valorant vette fel sikeresen a harcot a csalók ellen, míg az Overwatch, a Battlefield 2042, a Rainbow 6 Siege, az Apex Legends és a Call of Duty: Warzone a lista végén helyezkednek el. A jelentés külön kitért a Call of Duty: Black Ops 6 Ricochet anti-cheat rendszerére, mely az eredmények szerint sok csalási kísérletet nem is észlel, a tetten kapott felhasználókat pedig nem sújtja elég súlyos büntetéssel. Nem csoda tehát, hogy a franchise legújabb részének játékosai aggódnak.

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések