Tilos lesz szépítő filtereket használni a TikTokon a kiskorúaknak

Tilos lesz szépítő filtereket használni a TikTokon a kiskorúaknak

A mentális egészségre hivatkozva korlátozzák a szépítő filterek használatát a közösségi oldalon. 

Több tanulmány is kimutatta, hogy az elmúlt években rohamos romlás figyelhető meg a tinédzserek mentális egészségét illetően, és bár a probléma minden bizonnyal összetett, az okok között szinte mindig az elsők között említik meg a közösségi média túlzott használatát. A szépítő filtereknek pedig hasonlóan negatív hatásokat tulajdonítanak a szakemberek, használatuk ugyanis szorongáshoz, depresszióhoz és az önbizalom csökkenéséhez vezethet. Most a legnépszerűbb videós közösségi oldal, a TikTok döntött úgy, hogy ezen okokból kifolyólag a kiskorúak számára betiltja a szépítő szűrők használatát. 

A The Verge számolt be a cég sajtóközleményére hivatkozva, hogy a következő hetekben bevezetésre kerülő változások közé tartozik, hogy a 18 éven aluli felhasználók számára nem fogják engedélyezni bizonyos filterek használatát. Úgy tudni, hogy a korlátozás olyan szépítő filterekre vonakozik majd, mint például a Bold Glamour, amely simább arcbőrt, hosszabb szempillákat, valamint keskenyebb arcot eredményez a fotókon, videókon, de nem érinti majd azokat a humoros megoldásokat, amelyekkel például állatfüleket applikálkalhatnak magukra a felhasználók.

A szépítők filterek használatát világszinten korlátozni fogják, a tiltás bevezetésére pedig a TikTok szerint egy, a gyermekek online biztonságát célzó non-profit szervezet jelentését követően kerül sor, amelyben arról írnak, hogy „a szépítő szűrők hozzájárulnak egy torz világkép kialakításához, amelyben a tökéletesített képek jelentik a normát”. A jelentés szerint jelenleg már ott tart a dolog, hogy a fiatalok nem tudnak különbséget tenni a szerkesztett és az igazi képek között, továbbá úgy érzik nagy nyomás nehezedik rájuk azzal kapcsolatosan, hogy jó formájukat mutassák a közösségi oldalakon. 

Nem ez azonban az egyetlen változás, ami a TikTok európai felhasználóit is érinti. 13 meg nem nevezett európai országban épít ki olyan rendszert a közösségi oldal, amely segélyköpontokhoz fogja irányítani azokat a felhasználókat, akik öngyilkosságra, önkárosításra, erőszakra vagy zaklatásra vonatkozó tartalmakat jelentenek. A TikTok mögött álló cég közlése szerint a platformnak már több mint 175 millió havi aktív felhasználója van Európa szerte.

Borítókép forrása: Getty Images 

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések