Te melyik játékkal töltöd a jól megérdemelt pihenést?
Reméljük mindenki túlélte az ünnepi vacsikat és jól lakott a töltött káposzták és bejglik tengerében, mert most ideje visszamenni dolgozni! Jó nem, neme szik azért olyan forrón a kását, az év utolsó napjai még bízunk benne, hogy mindenkinél pihenéssel és feltöltődéssel telik, hogy aztán újult erővel nézhessetek szembe a 2025-ös esztendővel. Ha pedig pihenés, akkor hova kell jobb kikapcsolódás annál, minthogy előkapjuk kedvenc videójátékainkat és/vagy azokat az idei friss darabokat, amikre vagy nem volt időnk év közben vagy egyszerűen csak vannak annyira jók, hogy bármikor újrajátszuk azokat?
Persze csak óvatosan, ha ott van körülötted a család, nehogy véletlenül olyan játékot indíts el, ami nem a fiatal szemeknek való. Ennek apropóján már össze is gyűjtöttünk 3+1 friss, családbarát játékot. Most viszont következzék öt, olyan idei játék, amik a legkevésbé sem családbarátak, éppen ezért csak akkor játszunk velük, ha nincsenek fiatalok a közelben!
Elden Ring Shadow of the Erdtree
Jó, tudjuk, ez "csak" egy DLC. Na de milyen DLC! A Shadow of the Erdtree kis túlzással egy különálló játéknak is beillene, akkora területtel operál és annyi új tartalmat kínál a játékosoknak. Aki arra vágyott, hogy az Elden Ring egy picit könnyebb legyen, az biztosan csalódni fog, hiszen a Shadow of the Erdtree egy kőkemény játék, izzasztó harcokkal és könyörtelen bossokkal. Ráfért néhány patch a játékra a megjelenéskor, az tény, de ezek többségében az optimalizáción és a játékon belüli egyensúlyon finomítottak, nem volt őrületes hibák, amiket javítani kellett volna, és amik tönkretették a játékélményt. Az Elden Ring Shadow of the Erdtree könnyen lehet, hogy az év játéka lesz - annak ellenére is, hogy ez csak egy DLC - és ha csak egy picit is fogékony vagy a soulslike műfajra, ezt mindenképp ki kell próbálnod. Csak aztán legyen elég türelmed a játékhoz, mert ha valami, akkor ez próbára teszi majd az idegeidet.
S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl
Nem győzöm elégszer méltatni ezt a fantasztikus játékot. Jó persze, vannak hibái, vannak bosszantó bugok és a teljesítmény sem az igazi, mégis, minden hibája ellenére a S.T.A.L.K.E.R. 2 egy komplex, mély, kihívást jelentő, izgalmas, gyönyörű, félelmetes és addiktív játék, ami egyszerűen a monitorok elé szögez és nem ereszt. Számtalanszor kaptam már magam azon az elmúlt hetekben, hogy hosszú órákra elrabol a Zóna, pedig nagyon nehezen viselem a játék nyomasztó, márt-már félelmetes hangulatát. A laborokban lépésenként mentek, a szabadban éjszaka 10 méterenként nézek a hátam mögé, minden kis zajra azonnal megijedek, szóval nem egyszerű számomra a S.T.A.L.K.E.R. 2, mégis imádom minden percét. Aki nem riad vissza egy kőkemény FPS-játéktól annak csakis ajánlani tudom, az aktuális, közel sem tökéletes állapotában is.
Silent Hill 2
Nagy volt az aggodalom a Silent Hill 2 remake kiadása körül, amikor kiderült, hogy a Bloober Team felel a felújításért. Persze a csapat szigorúan együtt dolgozott a Konamival (a Silent Hill eredeti fejlesztői), de a csapat korábbi játékai (Observer, The Medium, Layers of Fear) nem arra engedtek következtetni, hogy a Bloober a legalkalmasabb egy olyan klasszikus játék méltó felújítására, mint amilyen a Silent Hill 2. Végül óriásit kellett csalódnunk, persze pozitívan, hiszen a Bloober megcsinálta. Mindenkire rácáfoltak és bebizonyították, hogy tényleg kellő odaadással és szeretettel nyúltak az alapműhöz. munkájuk eredménye pedig egy bámulatos, látványos, izgalmas, az első perctől kezdve az utolsóig lebilincselő játék, a Silent Hill 2 egy olyan felújítása ami egyszerre tiszteleg az eredeti játék előtt és tudja megújítani a receptet.
Warhammer 40 000: Space Marine 2
Bár nem volt rossz az első Space Marine-játék anno 2011, nem tudott igazán kiemelkedőt alkotni és nem is vált klasszikussá. Arra viszont jó volt, hogy az alapokig gyaluja azt a fejlesztőcsapat, hogy aztán arra egy új, minden eddiginél nagyobb, lehengerlőbb és izgalmasabb játékot tegyenek össze. Ez részben össze is jött. A Space Marine 2 egy fantasztikus játék, elképesztő látvánnyal és hamisítatlan Warhammer 40K hangulattal ám hosszú távon kérdéses a jelenléte. Egyszerűen nincs benne elég endgame kontent ahhoz, hogy hosszú ideig fenntartsa az érdeklődést, ami manapság már meg is látszódik a játékosok számán. Ettől függetlenül a Warhammer 40K: Space Marine 2 szinte kötelező darab minden gamernek, akkor is, ha valaki nincs képben a Warhammer 40K univerzummal.
Destiny 2: The Final Shape
Mielőtt megdobáltok kővel, tisztában vagyok a Destiny 2 hibáival. A Bungie is megér egy misét, sok öngólt lőttek már a Destiny 2-vel, az összképet azonban valahogy mindig úgy tudták alakítani, hogy ne nagyon legyen okunk panaszra. A Destiny 2 a mai napig az egyik legjobb MMO-FPS, ami kellően kezdőbarát, ugyanakkor a legnagyobb veteránok is megtalálják benne számításukat. Nem mellesleg pedig a Destiny 2 gunplay a mai napig az egyik legjobb a piacon. Olyan élvezetesen működnek a D2 fegyverei, hogy azt sok másik, jóval frissebb játék is megirigyelhetné.
A The Final Shape DLC pedig egy 10 éves történet végére tett pontot, ami persze koránt sem a Destiny vége, inkább valami új kezdete, ami még nem a Destiny 3 lesz, mégis más, mint az eddig ismert Destiny 2. Azt viszont ne feledjétek, hogy bár az alapjáték ingyenes formában játszható, a teljes Destiny-élményt csak akkor kapod meg, ha befizetsz a kiegészítőkre.