Pokoli nagyot üt az 50-es években játszódó retro Resident Evil

Pokoli nagyot üt az 50-es években játszódó retro Resident Evil

Az AI egyre jobb munkát végez, és piszok látványos korunk egyik legjobb horrorjátékát ilyen módon is megpillantani.

A Capcom nagy múltú sorozata gyakorlatilag nem csak bemutatta, de a mindennapok részévé tette a zombikat. A játék első része 1996-ban látott napvilágot, és azóta számtalan epizód követte, a legutóbbi Village alcímet viselő felvonás pedig feltette az i-re a pontot. Éppen ezért döntött úgy a stúdió, hogy itt az idő felújítani a legjobb részeket, azóta pedig már megkaptuk a 2, 3 és 4 remake változatát is – sőt ezekhez már magyar szinkron is készült idő közben.

Most egy újabb megközelítésből is megtekinthetjük milyen lenne ez a koncepció, ha visszarepülnénk majdnem 8 évtizedet az időben. Az 1950-es évek végén a hollywoodi filmkészítők úgy döntöttek, hogy az általánosan elfogadott 35 mm-es formátumról áttérnek a 65 mm-es filmtekercsre, mert az anamorfikus szélesvásznú képhez képest jobb vizuális élményt nyújt a nézőknek. Ennek érdekében a kamerákat is úgy alakították ki, hogy képesek legyen kezelni a 65 mm-es formátumot. Az első kamerarendszer, amely ezt a formátumot használta, a Todd-AO volt 1955-ben, míg a második az MGM Camera 65 volt. 1959-ben a Panavision erre válaszul bevezette a Super Panavision 70-et, hogy versenybe szálljon a konkurenciával. Ellentétben az Ultra Panavision 70-gyel, amely anamorfikus lencséket használt, a Super Panavision szférikus lencséket használt, ezáltal a végső képarány 2,20:1 lett, ami megegyezett a Todd-AO-val. Még mielőtt valaki azt hinné ez a technológia már a múlté, gyorsan megjegyezzük, hogy a 2019-es Apollo 11-et is ezzel a módszerrel forgatta le.

Az első Resident Evil sztorija Raccoon Cityben, egy képzeletbeli amerikai nagyvárosban játszódik, ahol furcsa eltűnések és halálesetek borzolják a lakosság kedélyeit. A nyomok a város melletti erdőbe vezetnek, ahol egy régi kastély áll már ki tudja, mióta. Sajnos azonban a Bravo nyomozóosztagnak nyoma vész, így a rendőrség egy újabb különleges alakulatot küld a helyszínre, hogy kiderítsék, mi történt. Ez a S.T.A.R.S. egység, melynek tagjai a Resident Evil sorozat főszereplőivé válnak. Mikor hőseink megérkeznek, a korábban kiküldött kommandósoknak csak a testrészeit találják meg. Rövidesen persze az is kiderült, hogy mi végzett velük: vérebek támadják meg a S.T.A.R.S. tagjait, akik bemenekülnek a rengeteg közepén álló elhagyott házba. A sztori ezen a ponton kettéválik, lévén a Resident Evil két játszható karakterrel bír; ugyan mind Chris Redfield, mind Jill Valentine vonala hasonló befejezést kínál, a hivatalos szál mégis Jill végigjátszása, Christ csak afféle nehezítésként tették a játékba (kevesebb lőszere van, és férfi létére hamarabb kiütik, mint a női főhőst).

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések