MrBeast nem kamuzott, tényleg felvásárolná a TikTok amerikai részlegét

MrBeast nem kamuzott, tényleg felvásárolná a TikTok amerikai részlegét

Hónapokon belül eldől, hogy kinek a kezébe kerül a platform – ha a kínaiak hajlandóak eladni.

Pár napja megtörtént, amit sokan elképzelni sem tudtak, a TikTok elérhetetlenné vált az egész Amerikai Egyesült Államok területén, ezzel közel 170 millió felhasználót elvágva az alkalmazástól. Ezt a folyamatot még Donald Trump indította el az első elnöki ciklusa során, mikor is a kínai app használatát nemzetbiztonsági kockázatnak minősítette. A Legfelsőbb Bíróság tavaly hozott döntésének értelmében a TikTok mögött álló ByteDance kénytelen eladni vállalata egyesült államokbeli szekcióját egy amerikai vevőnek, különben az alkalmazásuk betiltásra kerül az országban. Mindez nem történt meg 2025. január 19-ig, melynek következtében elérhetetlenné vált az app, azonban az éppen hivatalába lépő Trump egy határozattal további 75 napot adott a feltételek teljesítésére, így mindössze 12 óra után a felhasználók újra pörgethették a videókat. Az amerikai üzletemberek pedig sorban állnak a TikTokkért.

A hetekben elterjedtek egyes pletykák arról, hogy Elon Musk felszeretné vásárolni az alkalmazást – ezt mindeddig senki sem erősítette meg –, de a YouTube királyaként ismert MrBeast – valódi nevén Jimmy Donaldson – is közzétett egy videót, melyben ezzel viccelődik. Mint később kiderült, ő ezt vér komolyan gondolta, és más üzletemberekkel karöltve azon vannak, hogy mihamarabb nyélbe üssék az üzletet.

„Épp most jöttem ki egy csomó milliárdossal tartott találkozóról. A TikTokról beszéltünk. Ő itt az ügyvédem, készen áll az ajánlatunk, meg akarjuk vásárolni a platformot.” – mondja MrBeast a videóban.

A szóban forgó befektetői csoportot Jesse Tinsley – az Employer.com alapítója és vezérigazgatója – vezeti, és „intézményi befektetőkből, valamint tekintélyes vagyonnal rendelkező magánszemélyekből” áll, akik érdekeltek az alkalmazás amerikai túlélésében. A hírek szerint több másik csoport is pályázik a ByteDance aranytojást tojó tyúkjára, azonban az ajánlatok összege mindeddig nem publikus.

A kínai vállalatnak egyébként nem igazán van választási lehetősége, ugyanis mindenképpen hatalmas piactól fog elesni, a kérdés pedig csupán az, hogy kárpótlásként zsebre szeretnének-e vágni egy valag pénzt. 73 napon belül mindenre fény derül.

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár