Yves Guillemot kiszivárgott leveléből kiderült, hogy mit kezd az Assassin's Creeddel, a Far Cryjal és a Rainbow Sixszel az Ubisoft és a Tencent.
Az év első felének legnagyobb videójáték-ipari változása kétségkívül az volt, amikor az Ubisoft és a Tencent kényszerházasságot kötve kitalálták, hogy egy külön cégbe szervezik ki a francia kiadó három legnagyobb franchise-át, az Assassin's Creedet, a Far Cryt és a Rainbow Sixet. A részvényesek és a piacok nem voltak elragadtatva az ötlettől, pláne, mert igen átláthatatlan volt a Guillemot-klán hatalmát újfent biztosító vállalkozás. Ez a probléma azóta sem javult sokat, de szerencsére az Insider Gaming rajta tartja a kezét az Ubisoft ütőerén, így ismét kikerült egy belső levelezés, ami segíthet eligazodni a kiadó működésén.
Yves Guillemot az Ubisoft alkalmazottainak küldte ki azt a levelet, amiben bejelentette, hogy a Tencenttel közös új leányvállalat lesz az első ún. kreatív ház a cégen belül, és hogy ennek vezetésével nem mást, mint a saját fiát és unokatestvérét bízta meg. Alább a levél egy részlete olvasható a saját fordításunkban:
„Helló mindenki,
azért írok nektek a montréali stúdiónkból, hogy hivatalosan is bejelentsem egy új leányvállalat létrehozását, amiről az elmúlt hetekben tárgyaltunk.
Fontosnak tartottam, hogy közel kerüljek azokhoz a csapatokhoz és tehetségekhez, akik hozzájárultak olyan hihetetlen márkák, mint az Assassin's Creed, a Far Cry és a Rainbow Six elképesztő felemelkedéséhez, és akik az új struktúra szívét jelentik majd.
Ez a leányvállalat az Ubisoft tágabb átszervezésének a része, a céget kreatív házakba fogjuk átstrukturálni. Ez az első az új szervezeti ökoszisztémában.
Egy egymást kiegészítő párost szerettem volna a leányvállalat élén látni, egy olyat, ami képes biztosítani a folytonosságot az Ubisoftnál, ami megtestesíti a generációk közötti együttműködést.
Ezt észben tartva, örömmel jelentem be, hogy Christophe Derennes [Yves Guillemot unokatestvére] és Charlie Guillemot [Yves Guillemot fia] lesznek a társ CEO-k az első kreatív ház élén. Christophe-ot már mind jól ismeritek, sok tapasztalata van, gyakorlatias vezető, szerepe volt a montréali stúdió fejlődésében és az ott alkotott játékokban. Charlie vállalkozói szellemet hoz, mélyen érti az innováció dinamikáit, szenvedélyes a játékok iránt, amelyek a játékosokat és az ő elvárásaikat helyezik előtérbe, továbbá a családi folytonosságot is képviseli.
Az lesz a küldetésük, hogy ezt a három márkát globális szórakoztatóipari mércévé tegyék minden platformon. Ez az egymást kiegészítő társvezetői dizájn arra szolgál, hogy megerősítse a fókuszt és a rugalmasságot:
Charlie felelőssége lesz a három márka, ez a videójátékos tartalmat, az irányt, a fejlesztést, a marketinget és a kereskedelmi teljesítményt foglalja magába.
Az új cég főhadiszállása Franciaországban lesz, Charlie kezeli majd a kapcsolatot Franciaország és Kanada között.”
Ami a levélből már valahogyan lemaradt, hogy Derennes feladata a gyártás felügyelete lesz, vagyis a fejlesztésé és az ehhez használt technológiáké. A levél második felében Charlie Guillemot és Christophe Derennes is nyilatkoznak, elmagyarázva, hogy a kreatív házak létrehozása mennyire jó lépés, és hogy mennyire feszes a tempó ennek az új rendszernek a kialakításánál, hiszen 2025 őszének közepére már fel kell állnia az ökoszisztémának. Remek kérdés, hogy bő három hónap alatt hová lyukad ki az Ubisoft ezzel az elképzeléssel, de a Tencenttel közös leányvállalat újdonsült vezetői azt ígérték, hogy megbeszéléseket fognak tartani a montréali csapatokkal, ezért a jövőben biztosan hallani fogunk még arról, ha jól vagy éppen rosszul sül el az átszervezés.
Borítókép: Ubisoft