Lassan már 6 éve élvezzük a jobbnál jobb Dota mérkőzéseket és az élmények többségét a csapatok adják. Lássuk, hogy mely csapatok emelkednek ki a többi közül.
Az évek során nagyon sok jó csapattal találkozhattunk, csak sajnos a közösség mentalitása és a versenyek eloszlása miatt, az utóbbi évben folyamatosan ugrálnak a játékosok csapatról-csapatra, ezért csak olyan csapat felállásokat és eseményeket vizsgálok, amik a 2015-ös International előtt volt (beleértve azt is).
A sorozat során az alábbi kritériumok alapján értékeltem a csapatokat:
- Elért eredmények
- Dominancia
- Stílus és stratégiai használat
- Verseny minősége az adott időben
- Csúcson eltöltött idő
Akár még egy hatodik pontot is be lehetne vezetni, ha az elsőt és negyediket összemossuk, mivel nem csak az a fontos, hogy ha egy csapat megnyer egy versenyt, az is fontos, hogy kik ellen játszottak és mennyire voltak a mérkőzések kiélezettek.
Kezdjük is a sorozatot az 5. helyezettel.
Invictus Gaming
- Zhou
- Ferrari_430
- YYF
- Chuan
- Faith
Nem mindegyik csapat lesz International bajnok, de ezek a srácok az egyik legdominánsabb TI menetelést mutatták be valaha. Mondjuk ezzel szemben picit ellentmondásos az, hogy ebben az időben talán az egyik legrosszabb volt a verseny minősége, sőt talán a legrosszabb az évek során. Ráadásként még a verseny lebonyolítás is új volt és maga a játék is. De nézzük meg, hogy milyen eredményeket értek el:
- 3-4. hely az It’s Gosu Monthly Madnass Asia (16 csapat)
- 2. hely a BTS World Tour (16 csapat). Az egyik legjobb verseny abban az időben, mivel részt vettek az akkori legjobb nemzetközi csapatok, ahol a CLG ellen kaptak ki 2-1-re egy izgalmas mérkőzésen.
- 1. hely a 2012-es International-en (16 csapat). Kiváló teljesítmény a csoportkörökben, ahol a 14 mérkőzésből összesen 1-et tudott az EHOME elvenni tőlük, akik végül az 5-6. helyen végeztek. A rájátszás első körében az Evil Geniuses-t verték meg 2-1-re. Az első két mérkőzés egy-egy alázás volt a két csapat részéről, a döntő harmadik viszont már izgalmas volt, de Zhou, Luna-jának köszönhetően nyerni tudtak. Ezután következett a közönség kedvenc, Na’Vi, ahol ki is kaptak tőlük 2-1-re, de megkaptuk a történelem talán legikonikusabb jelenetét a „The Play”-t. Miután lekerültek az alsó ágra, könnyen megverték a következő két ellenfelüket, az EHOME-ot és a DK-t, ezután a nagy esélyes LGD Gaming következett, akik a csoportjukat 14-0-val végezték és csak a Na’Vi ellen buktak gameket a felsőágon. Ezek a mérkőzések voltak a legkiélezettebb az egész verseny során, amit tipikus kínai stílusban zajlottak. Ezután következett a döntő, ami egyben egy visszavágó is volt és itt viszont az IG kegyetlenül szétszedte a Na’Vi csapatát 3-1-re.
- 4. hely G-1 Champions League (10 csapat). Ez a verseny leginkább csak kínai csapatok vettek részt és csak az EG csapata volt az egyetlen nemzetközi csapat, de ekkor még a keleti régió volt a jobb, így ez egy korrekt eredmény.
- 1. hely G-League (8 csapat). Ekkor már a nyugati csapatok elkezdtek felzárkózni, de még nem érték be őket és az egyetlen csapat, aki megközelítette őket, az az LGD volt.
- 3. hely Alianware Cup Season 1 - 2013 (10 csapat). Magabiztosan kezdték a versenyt, ahol csoportkörökben megszerezték az első helyet, viszont a rájátszásban kétszer is kikaptak a Na’Vi-tól, aik abban az időben Top2 csapat volt az Alliance mellett, de függetlenül ettől, a többi csapatot dominálták.
- 5-6. hely The International 2013 (16 csapat). Ez egy középszerű teljesítmény volt az elejétől a végéig. Nehezen jutottak ki a csoportból a felsőágra, de az ottani szereplésük sem tartott sokáig, mivel rögtön az első kör után lekerültek az alsóágra. Még kiejtették a Liquid csapatát, majd végül a kínai Tongfu csapata Xiao8 vezetésével kiejtette őket (az a csapat, akik jövőre megnyerték a TI4-et).
Ez tényleg az egyik legjobban összerakott csapat, kiemelkedő teljesítménnyel és győzelmekkel, de sajnos ebben az időszakban messze nem voltak annyira jók az ellenfelek, ezért csak az 5. helyre értek be.