ReDeYe és Juliano is felszólalt az elismert médium pocsékul megírt és felületes cikke ellen.
Dráma, dráma, dráma! A napokban a BBC hatalmas port kavart legújabb, esport témájú cikkével, leginkább azért, mert az írás valótlan adatokat és szándékosan elferdített információkat tartalmazott.
ReDeYe rögtön reagált is az ott elhangzottakra, saját írásában 2016 legnevetségesebb esportról szóló cikkének nevezte a BBC munkáját, mely rosszul megszerkesztett és többet árt, mint használ!
Its nearly 2.30am but I was so outraged by the BBC article I've written a column as 140char isnt enough. Bed now, publish tomorrow.
— ReDeYe (@PaulChaloner) November 21, 2016
Azzal ugyanis önmagában nincs baj, hogy egy ilyen médium, mint a BBC nem a sikerekre koncentrál, amit az esport 2016-ban elért. Hiszen meg sem említi a TV-s közvetítéseket, a játékosok, újságírók és háttérstábok fáradtságos munkáját, helyette a szexizmust veszi elő. Eddig a dolog rendben is lenne, hiszen fontos és kényes téma, megérdemli a figyelmet! Az viszont tényleg elképesztő, mekkora tárgyi tévedésekkel és szándékos ferdítésekkel dolgozták fel az anyagot.
They twisted my words in BBC and cut off sentences to make it sound like they wanted it to
— Julia Kiran (@juliakiran) November 21, 2016
Juliano szerint kicsavarták mondatait és szándékosan úgy vágták meg őket, hogy az a BBC-nek használható legyen a botránykeltéshez. A kommentek között egyébként Richard Lewis ki is emeli, ebbe már ő is beleszaladt egyszer, azóta nem áll szóba a BBC-vel ...
A teljesség igénye nélkül, néhány kiragadott példa a BBC cikkéből, amit nem lehet hova tenni:
"A Twitch a YouTube által birtokolt játék streamer oldal."
Kommentárt sem igényel a dolog, úgy bullshit, ahogy van ...
"Az éves Esport díjátadón egyetlen női játékost sem neveztek!"
Ez így igaz, de ez csak egyetlen kategória, a játékosoké. Ezen kívül számos kategóriában osztottak még díjakat, melyekben igenis voltak női jelöltek. A cikk ezt mégis elfelejti megemlíteni.
"A kizárólag nőknek rendezett versenyek óriási egyenlőtlenségeket mutatnak a kereseti lehetőségek terén."
Ki beszél itt keresetről? Ezek összdíjazások, amit engedtessék már meg, hogy a szervezők és a szponzorok döntsenek el. Továbbá fontos megemlíteni, hogy csak és kizárólag férfiaknak szóló verseny nincs! Bármelyik nagyversenyre nevezhetnek női csapatok is, viszont szigorúan nőknek kiírt versenyek pedig igenis vannak.
I dont get why girls blame us guys for them not being in our tournaments?
— Kristian Wienecke (@k0nfigCS) November 21, 2016
They can simply just qualify through an open qualifier????
Biztos sokan igazat adnak most k0nfignak, de az igazsághoz hozzátartozik, a férfiak mezőnyében vannak professzionális, napi 8 órában a játékra koncentráló csapatok! És a komoly eredményeket tényleg ők érik el, nem a munka mellett próbálkozó lelkes fiatalok! A nőknél jelenleg nem megoldható a 8 órás készülés, hiszen legalább egy részmunkaidős állást vállalniuk kell a játékosoknak, a mindennapi megélhetés biztosítása miatt. A női csapatok körül kevesebb a szponzor, így eleve hátrányból indulnak.
A téma tehát fontos, hiszen a női mezőny sosem fog a férfi nyomába sem érni, ha nincsenek egyenlő, vagy legalább hasonló feltételek a felkészülésre, gyakorlásra. Gondoljunk itt a gaming house-tól a coach-okon át a teljes állású foglalkoztatottságig bármire, hogy az utazásban és egyéb költségekben segítő szponzorokról már tényleg ne is beszéljünk.