Ez történt a magyar esportban 2016-ban! - Február

Ez történt a magyar esportban 2016-ban! - Február

Februárban Deadfox és Flash körül forgott főleg a magyar esport! Visszatekintő sorozatunk 2. része.

Évzáró cikksorozatunkban szeretnénk összefoglalni, hogy mik voltak 2016 legfontosabb esport történései Magyarországon, ezért minden nap egy-egy hónapot lefedve fogjuk bemutatni, hogy a hazai csapatok és játékosok milyen eredményeket értek el és milyen egyéb, kiemelkedő események egyengették a magyar esport fejlődésének útját. CS:GO-ban Flash és Deadfox körül forgott a magyar esport, de nekiálltunk bétatesztelni az Overwatchot, akkor még nem is tudtuk, milyen király lesz! Alapvetően egyébként csendes volt a februárunk.

Itt megnézheted, mi történt januárban.

1. Finnországban rendezik az Assembly Winter döntőjét, az Orgless csapata (Flash, Deadfox, maeVe, tabu, BARBARR) pedig meghívottként utazik Helsinkibe a 15.000 euró összdíjazású versenyre. Sajnos a srácok rossz napot fognak ki, 2 gyors vereséget követően máris kulloghatnak haza. A tornát az LCLD.white nyeri az ENCE előtt. 

2. Maradunk Flashnél és Deadfoxnál, a verseny pedig ezúttal az UCC Season 3 Europe, 15.000 dolláros összdíjazással! Az Orgless egészen a döntőig menetel februárban, olyan ellenfeleket legyűrve, mint a Team YP, az Ancients vagy a Flipsid3. A döntőben (amit már márciusban rendeztek), pedig az alsó ágról érkező Flipsid3-ot verték 2-0-ra (1-0-ról indultak), ezzel be is húzták a győzelemért járó 9.000 dollárt! Annak a meccsnek az MVP-je a HLTV-n Deadfox lett :) Egyébként akkor ez volt a két lineup (sajnos nem találtunk VOD-ot):

Orgless vs. Flipsid3

3. Ezerrel teszteljük mi, magyarok is az Overwatchot, ami a 2015 novemberi, első körös teszt után a zárt béta február 9-én vált újra tesztelhetővé. Új pályák, új játékmódok, botok és még egy csomó nyalánkságot kapott a közösség. Már ekkor sokan úgy vélték, hogy ez lesz az idei év legnagyobb esport durranása. Itt egy meccs a zárt bétából:

4. Közzéteszi az Esportmilla az első magyar esport kérdőív kutatás eredményeit: A közel 2000 kitöltő több mint fele napi 3-6 órát játszik valamilyen esport játékkal, a kutatásban résztvevők 3/4-e pedig napi rendszerességgel néz valamilyen esport közvetítést! A felmérés annyira jól sikerült, hogy idén megismételték velünk és az eNET kutatócéggel, eredmények januárra várhatóak!

Tetszett a cikk? Kövesd az Esport1-et Facebook-on!

Kövess Minket!



Közvetítések