A Misfits OW egykori menedzsere, a cserék és forgatás mestere, a Laser Kittenz alapítója és tulajdonosa.
A Laser Kittenz egy veterán játékosokból álló fiatal esport csapat. Nemrég tértek vissza koreai edzőtáborukból és bejutottak az Overwatch Contenders európai csoportkörébe. Ennek apropóján az Esport Heaven készített velük interjút a tapasztalataikról, jövőbeni terveikről, a jelenlegi Overwatch esport helyzetéről. A beszélgetésből most Ali "Alicus" Saba menedzser és tulajdonos tanulságos gondolatait emeltük ki nektek.
Egy frissen létrejött alakulatként, amikor a Laser Kittenz megérkezett Koreába, milyen nehéz volt scrim(gyakorlás) ellenfeleket találni?
Összességében nem volt probléma. Jó kapcsolatot ápolok sok APEX-en szereplő szervezettel, mivel sok időt töltöttem ott a korábbi szezonokban. Ezen kívül Lime (az EHOME egykori edzője) segített szinkronizálni a scrim beosztásunkat a helyiekkel. Kivételesen a legjobb APEX csapatokkal gyakorolhattunk.
Alicus on Twitter
the only two western teams still in korea
A League of Legends-ben a gaming house-ok különösen közkedveltek, míg a CS:GO szféra erősen ellenáll nekik. Bennfentesként, szerinted melyik irányvonal lehet az Overwatch számára megfelelő?
Az Overwatch sokkal mélyebb taktikailag, mint a CS:GO, és ebből a szempontból a League of Legends sem tud versenyezni vele. Az Overwatch gyorsabb és sokkal több variáció van benne. Szerintem a gaming house a megfelelő út, mivel mindenki fizikailag együtt van és könnyebben összeegyeztethetőek a teendők, a csapat számára pedig sokkal eredményesebb fejlődést biztosít.
Minden játékosotok kiemelkedő egyéni képességeiről ismert, a rajongók pedig tisztában vannak az összekovácsoló erőddel. Hogy alakul eddig a szinergia?
Ez egy olyan dolog amin folyamatosan dolgozunk. Természetesen nagy kihívás, tekintettel a nyelvi különbségekre, de büszke vagyok Munchkin-ra és Claris-re(ők a koreai tagok), akik csupán egy hónap alatt sokat javítotottak az angol tudásukon. A csapatlégkör kiváló, mindenki kijön a másikkal és mindent együtt csinálunk, vagy legalábbis kisebb csoportokban.
A legutóbbi interjúnk óta rengeteg szervezet dobta az Overwatch részlegét, de te mégis folytatod a befektetéseket. A te nézőpontodból, ezek a cégek miért határoztak így, és te miért vagy mégis ennyire biztos az Overwatch-ban?
Rengeteg pletyka és vita alakult ki mostanában az Overwatch Liga költségeivel kapcsolatban, de érthető módon a kisebb szervezeteknek nincs keretük egy ekkora bevásárlásra, külső befektetés nélkül. Ezenkívül úgy gondolom, hogy az említett szervezetek pusztán azért dobták a csapatokat, mert hiányzó játékosaik voltak, szóval ez tűnt a számukra a logikus lépésnek. Továbbá, ez lassan trend kezd lenni az esport világában, a vezetők más szervezetek döntései alapján hozzák meg a saját döntésüket, nem pedig közvéleménykutatás vagy releváns információ alapján. Én optimista vagyok a kompetitív Overwatch-csal kapcsolatban, és úgy érzem, ez az a játék, amiben a franchising igazán fontos. A játékban megvan a potenciál, hogy széles körben ismert legyen, mivel igazán egyszerű megérteni a célpontokat és a feladatokat, amíg más játékok esetében mélyebb utánajárásra van szükség.
A jelenlegi patch-ben sok csapatot láttunk különböző játékstílust képviselni hivatalos meccseken. A Laser Kittenz számára melyik a fekszik a legjobban?
Úgy hiszem, ezt az Overwatch Contenders-en majd meg fogjátok látni. (Nevet)
Az interjú további részeit, ahol maguk a játékosok is megszólalnak ITT tudjátok megtekinteni.
Úgy tűnik tehát, végre kaptunk pár választ a közelmúlt baljós eseményeire, és van valaki, aki pozitívan tekint az Overwatch esport jövőjére.
TETSZETT? KÖVESD AZ ESPORT1-ET FACEBOOK-ON!