A  Major kvalira 23 országból érkeznek majd a játékosok

A Major kvalira 23 országból érkeznek majd a játékosok

De vajon igaz az, hogy minél népesebb egy ország annál több profi CS:GO játékosa van?

A január 12-én startoló ELEAGUE Major 2018 Main kvalifikációra való lejutás tartotta lázban a csapatokat és a CS:GO rajongóit a hétvégén, hiszen az európai és amerikai regionális Minor verseny a hétvégén zajlott. Az októberben a CIS és az Asia Minor már véget ért, így már csak az öreg kontinens és a tengeren túli csapatok voltak versenyben. A nyolc legenda mellé a main kvalifikációból feljutó csapatok fogják kitölteni a 16 csapatos Major torna létszámát. Azonban ember legyen a talpán, aki meg tudja jósolni, hogy mi lesz a Main Qualifier végeredménye, hiszen a PGL Krakkói küzdelmek óta alaposan átrendeződtek a névsorok és az erőviszonyok.

2017 az átmeneti éra éve a CS:GO-ban

A FaZe a múlt héten elbukta újabb éraépítési kísérletét, ezek után kielemeztük az évet, és jósolgattunk kicsit.

Egy gyors összesítést végezve a krakkói major nyolc csapata, akik a csoportkörben búcsúztak, valamint a CIS, Asia, NA, és EU régiókból, a Minorról érkező első és második helyezett vesz részt a januári összecsapáson. Megnéztük, hogy a nemzetek viszonylatában hogyan alakulnak a résztvevők.

13 Oroszország 2 Finnország 1 Bosznia-Hercegovina
12 USA 2 Szlovákia 1 Litvánia
11 Franciaország 1 Hollandia 1 Belgium
7 Ukrajna 1 Svédország
5 Törökország 1 Dánia
4 Kazahsztán 1 Csehország
3 Németország 1 Észtország
3 Kína 1 Norvégia
3 Ausztrália 1 Lengyelország
3 Kanada 1 Indonézia

A legtöbb versenyzőt Oroszország dedikálta 13 fővel. Öt csapatban oszlik meg a népes tábor, a CIS Minorról bejutó AVANGAR és Quantum Bellator Fire és a PGL Major oldalon pedig a Na’Vi, FlipSid3 és a Vega Squadron is Orosz versenyzőkkel készül.

Őket követi az USA 12 emberrel. A C9-nél 5 fő, a Liquid és a Misfits 3-3, valamint az SL i-League Invitational Shanghai 2017-et megnyerő Renegades-nél is találhatunk amerikait. Utánuk jönnek a franciák 11 e-sportolóval. Természetesen az EnVyUs és G2 adja a létszám nagyját, de az említett Misfits is foglalkoztat két főt az európai államból. A létszámverseny negyedik helyén Ukrajna áll, 7 hivatásos játékossal. Nem nagy meglepetés, hogy a F3-nál és a Na’Vi-nál vannak többen, de bondik miatt a Tylooban és a Vega Squadronnál is láthatunk sárga-kék zászlókat.

A Space Soldiers katonái öten törökök, az AVANGAR négy kazah játékost nevezett, majd 3 főt dedikál Kína, Németország, Kanada és Ausztrália. A finnek és a szlovákok ketten vannak, végül még 11 ország küldött még egy-egy profi CS:GO játékost. Itt szerepel például Niko, rain, ScreaM és még egy sor sztárjátékos. Összesen 79 játékos várja a tornát, 23 országból. Eggyel kevesebben vannak, mert a mai tényállás szerint a seized visszalépése után, a Na’Vi még nem nevezte meg az ötödik játékosát. Ezt már nagyon várjuk.

Újabb fejlemények az electronic - seized csere kapcsán

Ezúttal a HellRaisers volt CEO-ja árulkodott a cseréről!

De vajon igaz az, hogy minél nagyobb az ország, annál több profi játékost „termel” ki magából? Az esportsearnings.com szerint a TOP5 legtöbb profi játékossal az Egyesült Államok (1108) rendelkezik és őket követi Svédország 645, Franciaország 533, Németország 439 valamint Kína 398 a sorban. A kvalira a legtöbb emberrel az oroszok jönnek ezúttal, de érdekesség, hogy az ország népessége csak a kilencedik a világon, 146,8 millió fő, míg az USA népessége a harmadik 325,79 millióval, ami nem tükrözi a fenti állítást. Ráadásul az e-sport bevételeket nyilvántartó site adatai alapján az orosz föderáció „csak” 366 játékossal rendelkezik. Őket a brazilok (372), ausztrálok (376), angolok (373) is – nem sokkal ugyan, de – megelőzik.

A világ legnépesebb országa, a Föld lakosságának 1/5-ét adó Kína alig 400 játékossal és a 1,38 milliárd lakossal nincs arányban, ahogyan a második helyezett India sem (1,32 mrd), a maga 138 játékosával. Annál inkább megdőlni látszik a népesség/profi játékos arány teória, hiszen a kb. 10 millió lakossal rendelkező Svédország csak úgy ontja magából a profikat, ahogyan a 24 milliós ausztrálok is szép számmal vannak. Nem is beszélve az ötmilliós Dániáról, a 312 játékosával.

Helló Kína, Helló Spectrum 2!

Az új update mellé 17 közösség által készített skin is befutott az új ládával.

A teljesség kedvéért meg kell említeni, hogy amíg a svédek már az 1.6-ban is a világ elitjébe tartoztak (sőt!), addig Kína csak most szeptemberben csatlakozott a CS:GO táborhoz hivatalosan. Lehet, hogy a következő években a kínai játékosok egyszer csak ellepik a Valve szervereit és CS:GO szuperhatalommá válik? Ha ez bekövetkezik, márpedig biztosan egyre több és több profi lesz majd az ázsiai országból, akkor nem lepődnék meg, ha a Valve egy nagy kampányba kezdene Indiában is. Ajvé.

A profi játékosok száma és a népesség aránya tehát egyáltalán nincs szinkronban, a játék népszerűsége és a hivatásos játékosok száma inkább társadalmi (plusz internet-penetráció/technológiai fejlettség) és kulturális beállítottságból fakad. Kis hazánk a 92. helyen áll a népességi sorban, 83 játékossal (az esportsearnings szerint), nem tartozik az élvonalba, holott itthon is sokan játszanak. Tehát úton vagyunk csak még messze a cél!

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

 

Kövess Minket!



Közvetítések