Az új csapattal felálló EG nem bírta sokáig a másik amerikai csapat ellen, velük együtt ráadásul másik 3 együttes is kiesett.
A Playoff-ok harmadik napján sem kímélték egymást a profi csapatok a TI előtti utolsó DPC tornán. A Shanghai Supermajor alsó ági kieséses szakaszának első meccsén két Észak-amerikai csapat feszült egymásnak. Sőt, talán a két legerősebb saját régiójában. Éppen ezért biztosnak ígérkezett a kiváló szórakozás. Igaz, csak azok számára akik még az after után, levezetésként (vagy épp a meló előtti kávé közben) szerettek volna néhány igazán epic mérkőzést látni.
Az új EG lineup...
Peter „ppd” Dager, az Evil Geniuses legendás egykori kapitánya, frissnek mondható csapatával az Optic Gaminggel ült székbe korábbi csapata ellen. Mivel az EG az utolsó utáni pillanatban igazolt két játékost is a rivális OG-ből a torna előtt, ésszerű elvárás volt, hogy Syed „Sumail” Hassanék csapata nem tudja majd még kiaknázni az együttes teljes potenciálját (ettől függetlenül bivalyerős játékerővel bíró játékosokról beszélünk persze, már a mostani tornán is bizonyították többször, hogy ott van a helyük az élvonalban). Egyszerűbben fogalmazva: várható volt, hogy a csapat összhangja még nem lesz tökéletes. Ennek ellenére az Evil Geniuses csapata nagyszerűen kezdte mindkét meccset, a late game-k azonban sorra csúsztak ki a kezük közül. Néha csak egy-egy szerencsésebb pillanaton múlt a nagy harcok kimenetele, de többször is megesett például, hogy olyan kapitális hibákon csúszott el az EG mérkőzése, mint a rossz pozícionálás, vagy a detection, vagyis a Dust of Appearance/Sentry Ward/Gem of True Sight hiánya. Már a második meccs 30. percében nyilvánvalóvá vált a korai EG búcsú, ezután el is kezdődött a gyúnyos tippelgetés és chat-spam. Igaz, a becsületen kívül nem sokat veszített az Evil Geniuses, hiszen Tal „Fly” Aizik és Gustav „s4” Magnusson évközi traszferével elestek a további DPC pontok gyűjtésétől, –és így nyilvánvalóvá vált a nyílt TI selejtezőkön való kötelező részvétel.
...végül nem jutott sokáig
A szerdai nap második mérkőzésén a TNC Pro Team és a VGJ.Storm esett egymásnak. Mindkét csapat elég hullámzó teljesítményt nyújtott eddig Shanghajban, így ismét mindkét félnek szüksége volt a kiváló játékra a továbbjutáshoz. Avery „SVG” Silverman és csapata jobban megválogatta a hősöket, és olyan pozícióba védekező pozícióba kényszerítette a TNC-t, amelyben köztudottan kényelmetlenül érzik magukat. Nem is kellett megahosszú mérkőzésre várni, Timothy „TIMS” Randrup és csapata a 32. percben bedobta a törölközőt. A Team Liquidnek hasonló drafttal sikerült 2-0-ra vernie TIMS-éket. A második összecsapáson aztán húzott egy váratlant a TNC. Kevés csapatnak sikerült eddig teljes kapacitásában kihasználni Dragon Knightot, de ők kipickelték. Ez jó döntésnek bizonyult, hiszen Marc Polo Luis „Raven” Fausto Lone Druidjával kiváló párost alkottak és végig ették a VGJ.Storm csapatát. A mindent eldöntő harmadik meccsen aztán jött Armel Paul "Armel" Tabios a TNC-ből, egy meglepő Mirana pickkel. Az oroszlánt megülő holdhercegnő –többek között TIMS kiváló rotálásának hála– lemosta midről az ellenfél Leshrac-ját. A már korán elkezdődő, és a játék végéig kitartó TNC agresszióra még Roman „Resolut1on” Fominoknek sem volt válasza. Armel fergeteges Mirana játéka tovább jutatta együttesét az alsó ágon.
A nap egyik legjobban várt összecsapása az ebben a DPC-szezonban már Major-győztes Mineski és a Vici Gaming ütközete volt. Biztosan még egyik csapat sincs ott a The International-en, ezért biztos volt a kemény harc. Az első meccs nagy kérdése a VG mid-esének, Zeng „Ori” Jiaoyang-nak a játéka volt, hiszen rá is jellemző a hullámzó teljesítmény Shanghajban. Végül Kunkára esett a választása. A két csapat végig nagyszerű játékot mutatott, a Mineskinek többször is esélye nyílt betörni az ellenfél bázisára, azonban ezeket a próbálkozásokat Lu „Fenrir” Chao és együttese rendre visszaverte. A végsőkig való kitartás aztán meghozta gyümölcsét. Ori abszolút magabiztos játékával még egy Divine Rapiert is megengedett magának. Az egyre jobban megtörő Mineskinek erre már nem volt válasza. A két egylet azért még így is megjátszotta a torna eddigi leghosszabb –ebben a szezonban azonban csak második leghosszabb– mérkőzését: a 88. perc végén zárták le az első összecsapást. A második meccsen aztán Chai „Mushi” Yee Fung a Mineskiből válaszolt kérkedőknek. A csapatösszhang mellett az ő teljesítményére is szükség volt a győzelemhez. A továbbjutáshoz így harmadszor is egymásnak esetek a csapatok. Talán már a draftolás végén gyanús lehetett valami a Mineski számára, hiszen a VG két potenciális mid hőst is választott magának. Végül Death Prophet a safe lane-en, míg Shadow Fiend miden helyezkedett el a játék korai szakaszára. Ez azonban kevésbé jött össze Oriéknak. A hihetetlen precíz időzítés és a kiváló rotáció –vagyis a csapattagok külön-külön mozgása a lane-ek között– azonban teljesen megzavarta Mushi-t, és a Mineski csapatát, és talán a második játszma mutatta meg a legjobban, hogy miért kihagyhatatlan része a jelenlegi metának a Black King Bar. Nagy meglepetésre így a kínai Vici Gaming eliminálta a tornáról Daryl "iceiceice" Koh-t és a Major győztes csapatot.