A fejlesztők szeretnék megugrani azt a szintet, miszerint a toxic játékosokat csak mute-oljuk le.
A trollok és a bomlasztó viselkedésű játékosok egyidősek a multiplayer játékokkal, mondhatnánk azt is, hogy a természetes velejárójuk. Az évek során a játékfejlesztők számos eszközzel álltak elő, hogy jobb belátásra bírják ezeket a játékosokat, köztük is a Riot Games élen jár az ilyen módszerek kidolgozásában. A League of Legends-ben számos eszközzel próbálják "nevelni" a toxic játékosokat, például már a Honor szintünktől függ az is, hogy megkaphatjuk-e a ranked jutalmainkat.
A VALORANT és a League of Legends között azonban van egy hatalmas különbség, a VALORANTban nagy hangsúly van a verbális kommunikáción, vagyis a voice chat használatán, ami a mérgező játékosok melegágya, ha pedig mute-oljuk a funkciót, csak a saját esélyünket csökkentjük a győzelemre.
Anna Donlon, a VALORANT executive producere egy hosszabb bejegyzésben írt arról, hogy a Riot Games továbbviszi a toxic játékosok elleni harcot. Elmondta, hogy nagyon örül, hogy a VALORANTba sikerült beépíteni olyan nonverbális funkciókat, amelyek lehetővé teszik, hogy a játékosok szóbeli kommunikáció nélkül adják át egymásnak a szükséges információkat. Ilyen például a többfunkciós ping rendszer, vagy pedig az ügynökök automatikus kiáltása, ha ellenfelet észlelnek, de nem szeretnék, hogy a voice chattől el kelljen zárkóznia azoknak a játékosoknak, akik nem hajlandóak elviselni a bomlasztó társaikat.
Ennek érdekében létrehozták a "Central Player Dynamics" csapatot, melynek tagjai tudományos oldalról közelítik meg a toxicizmus és a fair play kérdését, valamint a Riot Games, mint cég csatlakozott a Fair Play Alliance-hoz, melynek sok másik játékfejlesztő is a tagja, a közös céljuk pedig egy barátságos gamer kultúra létrehozása.
A helyzet az, hogy a VALORANT már most valóban sok toxic emberrel rendelkezik, pedig még closed bétában van, és úgymond a rankednek sincs tétje az átlag játékosok szintjén, ugyanis a teljes megjelenésnél totális resetet kap minden fiók, az MMR-je is mindenkinek visszaáll a normális szintre. Több ízben volt már szó a nők irányába mutatott magatartásról is, vannak olyan játékosok, akik túlságosan lázba jönnek, ha egy lánnyal játszanak együtt.
Agreed! I'd also just in general say, please be civil to anyone you meet in the game, most people are learning, and it can be frustrating for a variety of reasons, but it's harder to both learn, improve, and teach when you're speaking or hearing vitriol. (Fancy word +1) https://t.co/hjWfV6Z2FU
— Ziegler (@RiotZiegler) April 22, 2020
valorant’s toxicity levels are like if you took csgo’s, combined with league and added a voice chat. i’ve honestly avoided the game if i’m solo and ONLY queue up with a squad bc all the videos of verbal harassment and sexism are just too real and very uncomfortable situations.
— GenG Jayden (@YourPrincess) April 20, 2020
A Riot tehát megkísérli a lehetetlent, egy barátságos online környezet kialakítását. Hamarosan közzé teszik az iránymutatásként szolgáló magatartás kódexüket is, illetve a jövőben további információkkal jelentkeznek majd a projekt állásáról.
Szerintetek hogyan lehetne csökkenteni a toxic játékosok számát?
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!