Öt hosszú évig készült a VALORANT sokak szerinti legrosszabb pályája

Öt hosszú évig készült a VALORANT sokak szerinti legrosszabb pályája

Egy jó pályához idő kell, sajnos Ascentnek öt év sem volt elég.

Rendkívül nehéz jó és izgalmas pályákat gyártani, legyen szó bármilyen videojátékról. Az open world és a klasszikus pályák felépítésének is megvannak a maguk nehézségei, amik különösen jelentősek lehetnek, ha az ember kompetitív FPS, e-sport játék fejlesztésére szánja el magát.

Tökéletes példa erre a CS:GO Vertigoja, amin bármennyit is dolgoznak, bármennyi patch érkezik a pályához, annak alapvető felépítése miatt tömegek utálják és a mai napig az egyik legrosszabb Counter-Strike pályának tartják. Hasonló a helyzet a VALORANT Ascentjével is. Bár megoszlanak a vélemények, hogy Split vagy Ascent a rosszabb és unalmasabb, a legtöbben egyetértenek abban, hogy Ascent semmiképpen sem tartozik a jó pályák közé.

Rengeteg a szűk, bezártság érzet keltő rész, sok helyen hiányoznak alapvetőnek tűnő szögek, óriási az eltérés a két lerakó között és az egész pálya hihetetlenül kiegyensúlyozatlan. Pedig tengernyi munkája van benne a Riot munkatársainak.
Ahogy az a legújabb fejlesztői naplóból kiderült, Ascent volt a VALORANT első kész pályája, ezen tesztelték a játék sava-borsát, mondhatni ezen a pályán alakult ki a ma ismert VALORANT. Mindehhez rendkívül hosszú időre volt szüksége a csapatnak. Hihetetlen, de Ascent öt évig készült. Hogy akkor mégis miért nem ezzel jelentkezett már a zárt béta azt valószínűleg sosem tudjuk majd meg. Persze ha tippelhetnénk, akkor azt mondanánk, hogy a Riot sem volt teljesen biztos a pálya nyújtotta élményben és inkább további hónapokat dolgoztak rajta.

Jelenleg nem a legjobb, ez tény, de reméljük, hogy idővel átalakul annyira, hogy élvezetes legyen rajta a játék. Még ha ehhez az is kell, hogy akár újabb öt évre eltűnik a felhozatalból.

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Szerinted melyik a VALORANT legrosszabb pályája?

  • 15 %
  • 3 %
  • 8 %
  • 75 %

Közvetítések