A legcukibb VALORANT easter eggek

A legcukibb VALORANT easter eggek

A Valorantban mindennek van valami története, még a kis fegyver kiegészítőknek is

FROGGIE HAT BUDDY

Az első buddy a listán Split japán földjéről származik, pontosabban a mid jobb széléről, közvetlenül Market mellett. Azok számára akik nem ismerik a korai Valorant időket, az elrajtolás előtt a játék zárt béta időszakában szeretett békaszobrunknak nem volt meg jellegzetes zöld kalapja. Hozzáadása valójában a fejlesztők válasza volt, egy a közösség által létrehozott csodálatos bejegyzésre. Bár nehéz megmondani, hogy létezett-e előtte kalapos béka, a custom játékok során elérhető szellem mód és sok szabadidő segítségével két Redditező először mutatta meg a világnak a békát, akit azóta már mindenki szeret. A kalap közvetlenül utána készült a Riot által megvalósított patch során, a Patch 1.0 játék elindításával együtt.

Sajnos a sapkás békánk viralizálása és a játék, pontosabban a hozzá tartozó Battle Pass elindítása között eltelt rövid idő miatt nem láthattunk ilyen gun buddyt az Episode 1: Ignition: Act. 1-es battle pass-ban; csak a következőben (Ignition: Act 2) kaptuk végre kézhez. Ezen kívül nem a mi kis kétéltűnk volt az egyetlen amit bemutattak a battle pass során: itt láthattuk először a Valorant pályáinak és egyéb játékon belüli alkotások által ihletett buddy-kat is (néhány amelyekről ebben a cikkben később is meg fogunk tekinteni). A buddy-univerzumon kívül egészen biztos, hogy Froggie népszerűsége tette lehetővé a Polyfrog skinvonal megalkotását, amely az Episode 2: Formation: Act 2 battle pass-ban szerepelt. A Poly sorozat második interakciója a Polyfox, ami utalásnak tekinthető az eredeti Reddit bejegyzésre. 

DANGER LIZARD BUDDY

Listánkon a következő buddy ugyanabból a japán háttérből származik mint a mi kedves békánk, de valamivel diszkrétebb módon. Ugyanabban a battle pass-ban szerepel mint a cikkben szereplő első kiegészítő. A Danger Lizard buddy-t szintén Spliten található, mégpedig posztereken szerte a pályán. A Froggie Hat-től eltérően veszélyes barátunkat az egész Split térképen megtaláljuk, amely ezekre a plakátokra van nyomtatva.

A mapot körbejárva 8 különböző helyet találtunk, ahol a mi kis gyíkunkat lehetett látni. Azonban akárcsak a cikk következő részében szereplő haverjaink, lehetséges, hogy több veszélyes gyíkot is láthatunk majd a pályákon.

TACTIANIMALS BUDDY

Cikkünk befejezéseként nem egy konkrét buddy-ról fogunk beszélni, mert biztosak vagyunk benne, hogy a jövőben még többen fognak érkezni, hanem egy egész tematikus felépítésről, ami az első felfedezéskor megrázta a közösséget: a Tactianimals. A Valorant protokollhoz hasonlóan a Tactianimals csapat létszáma nőtt a frissítések alatt; a játék zárt béta időszakában egy medve szóló egységből állt még csak, de mostanra már hat különböző állatból álló, változatos csapattá alakult.

Visszatérve az utolsó bekezdésben röviden említettekhez; a játékosbázis által felfedezett első rejtett tactianimal a tactibear volt, amely mind a három  zárt béta alatt megjelent pályán jelen volt. Miután látták a fejlesztők ezeknek a kis mackós plüssöknek a népszerűségét, a Dev csapata tovább ment, és a negyedik pálya (Ascent) megjelenésével együtt három új tactianimals is érkezett a játékba: a nyuszi, a mókus és a földigiliszta. Érdekes észrevenni, hogy ezeket az új tagokat nem csak az Ascenthez adták hozzá, visszamenőleg a régebbi pályákon újra körülnézve új helyek kerültek elő, tele más, nem medve típusú plüssökkel.

Ascent után a következő két pálya is új kiegészítőket hozott a stábnak: az Icebox jeges földjén bemutattak minket Dannek, a pingvinnek (egyben az első hivatalos névvel rendelkező tactianimal) és cimborájának, Chilly Mcfreeze-nek (ami szerintünk nem a tactianimal protokoll része, csak Dan barátja vagy ismerőse); ezután Breeze paradicsomi strandjain találtuk meg kommandós lajhárunkat, Trevort. Sajnos eddig a pillanatig nem fedeztek fel új tactianimalt Fracture-ön.

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Közvetítések