Egyszerűnek tűnik, de nem biztos, hogy jól használod. Így alkalmazd a Sage falakat játékaid során
Sage falának koncepciója egyszerű, de felhasználásának számos olyan módja van, amelyek képesek egy adott kört az előnyünkre váltani. Akár Sage-vel, akár a Sage ellen játszunk hasznos tudnunk, hogy milyen szituációkban lehet jó falakat húznunk, és hogy a Sage-játékosok milyen lehetséges módokon játszhatnak körülöttük. Ez az útmutató magával a Sage fal mechanikájával és különféle taktikáival foglalkozik, amelyek segítségével teljes potenciálját kihasználhatjuk a védelmi és támadási helyzetekben. A következő mapeken nemcsak ismereteket szerezhetünk ezekről a taktikákról, hanem általános érzékünk is fejlődik arra, hogy hogyan és mikor használjuk Sage falát, és erre sok kreatív stratégiát építhetünk fel a folyamatosan változó meta és új pályák kapcsán.
HOGYAN MŰKÖDIK A SAGE FAL?
Röviden: Sage fala – vagy a Barrier Orb – egy Vision Blocker képesség. Négy, ennek megfelelően forgatható blokkra tagolt falnak tervezték, castolás után három másodperc alatt megerősödik, és blokkonként maximum 800 életerővel rendelkezik. 40 másodperces időtartama és 35 másodperc utáni lecsengése miatt sok idő áll rendelkezésre a használatához, mielőtt az lejárna. Így egy olyan játékban, ahol minden másodperc számít, elengedhetetlen, hogy a Sage fal minden egyes használata azzal a szándékkal történjen meg, hogy az bármiféle előnyt szerezzen a csapatnak.
VÉDELEM
Sage védelmi fala felhasználható az ellenfelek map kontrolljának megtagadására, kínos helyzetekre való bekorlátozására és a spike-ot hatástalanító védelmére. Mivel egyike azon kevés képességeknek, amelyek szilárd látásblokkolók, Sage kiválóan alkalmas arra, hogy megtagadja a térkép irányítását az ellenfél csapatától. A site-ok bejáratainak elfalazása eléggé lelassíthatja az ellenfeleket ahhoz, hogy csapattársaink átforogjanak, ami eltántoríthatja az ellenfeleket a site megtámadásától, de megállíthatja a lurkereket is, mert le kell rombolniuk a falat az áthaladás érdekében, ami információval szolgál pozíciójukról. A kisebb terület az ellenség számára mindig előnyös, mert így kevesebb sarok vagy szög miatt kell aggódniuk a bejövetelkor. Fontos megjegyezni, hogy a map kontroll hatékony megtagadása érdekében meg kell próbálni a fal mind a négy szegmensét kihasználni. Itt lép működésbe a forgó mechanika. Sage falának általános kezdő megközelítése az, hogy egy bejáratot elfalaznak úgy, hogy csak egy réteg blokk védi azt a belépési pontot. Tekintettel arra, hogy néhány másodpercbe telik amíg a fal teljesen megerősödik, az ellenfelek ha hatótávolságon belül vannak könnyen kilőhetik a falat olyan gyorsan, mintha az ott sem lett volna, és behatolhatnak a területre mielőtt még a védő elő tudná venni a fegyverét. Ezért a falat úgy kell elhelyezni, hogy maximalizálja a terület blokkolását és nyomást gyakoroljon.
Ennek során az ellenfelek kénytelenek kiüríteni táraikat és értékes időt vesztegetni, vagy alternatív tervet találni a helyszínre való beszivárgásra. Az általános szabály az, hogy ha a fal egynél több szegmensét is használhatjuk egy belépési pont elzárására, akkor használjuk is ki a lehetőséget! A map kontroll megtagadása mellett Sage fala olyan kényelmetlen helyzetekre korlátozhatja az ellenfeleket, amelyekben nagy valószínűséggel elvesztik a harcot. Pontosabban szólva, a keskeny átjárók, mint például a Tube Iceboxon és B Lane Ascenten, amelyek már amúgy is szűkösek egy Sage fal nélkül is. Sokkal nehezebbé teszi az ellenfelek számára a behatolást, de mégha meg is merik próbálni, akkor is alig vagy egyáltalán nem lesz helyük a párbajra, ezért elkerülhetetlen a fal lerombolása. Mivel Sage a túloldalon sok mozgástérrel rendelkezik, tetszés szerint peekelhet be és ki, és úgy adhatja le a lövéseit, hogy az ellenség egyenes vonalban sorakozzon fel előtte a falhoz képest.
Végül a Sage fal segítségével megvédhetjük a bombát hatástalanító játékost, ezek akár mi magunk vagyunk, akár csapattársunk. Azt a szöget ahonnan az ellenfél rá lát és le tudja lőni a hatástalanító játékost, könnyen elfalazhatjuk. Előnyös, ha a falat úgy irányítjuk, hogy maximalizáljuk mind a négy blokkot, ezzel több időt nyerünk magunknak a hatástalanításra, mivel ellenfelünk kénytelen lesz ránk rohanni, vagy elveszíteni a kört. A védekezés lehet a legegyértelműbb stratégia Sage falának használatára, de ugyanolyan nagy hatása van támadó oldalon is, ha helyesen alkalmazzák.
TÁMADÁS
Sage falának használata támadáskor segíthet olyan kiszámíthatatlan szögekbe pozícionálni és olyan területekre is peekelni, amelyeket egyébként nem tudnánk. Ha a játékosok eleget játszanak már egy pályán, végül meg tudják majd jósolni, hogy honnan fogják tartani a szögeket, mivel ezek a helyek lehetnek a leggyakoribbak és legnyilvánvalóbbak. A kiszámíthatatlan szögek előnyt jelenthetnek. Ezek tartalmazhatnak egy magasságbeli előnyt, amelyek lehetővé teszik a könnyebb hozzáférést a fejlövésekhez, vagy a Sage fallal történő feljutást olyan spotokra, amelyeket általában nem tudnánk elérni, például dobozokra. Ha pedig csapatjátékosok szeretnénk lenni, akkor Sage falát használhatjuk arra is, hogy csapattársainknak segítsünk kiszámíthatatlan szögekbe helyezkedni. Azok az ügynökök akik képesek a magaslatokra feljutni, mint például Jett és Omen, még magasabb szintre emelhetőek.
Végső soron egy támadó Sage fal a meglepetés erejével hathat, márpedig a meglepetés egy ilyen játékban abszolút fenyegetéssé válhat, hiszen ellenfeleinknek minden körben fel kell készülniük a kiszámíthatatlanságokra is. Mivel nagyon sok lehetőség és szög létezik, használjuk úgy a Sage falat, ahogyan csak jónak látjuk.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!