Davil egy új nemzetközi csapatnál folytatja pályafutását, elmondása szerint végre egy nagycsapat kötelékébe tartozik és kiderült milyen támogatást kapnak az új együttestől.
Mint ismeretes új csapatot hozott össze a Heroic Rainbow Six: Siegeben, a legnagyobb hír viszont, hogy egy magyar tagja is lesz a keretnek, igaz nem a játékosok között, de feladata nem kevésbé lesz fontos. Davil ugyanis az elemző szerepét ölti magára, ezzel igyekszik majd segíteni új csapatának.
Korábban a Cowana Gaminget igyekezett taktikai és stratégiai kérdésekben fejleszteni és ennek időről-időre volt is eredménye, de elmondása szerint most sikerült magasabb szintre jutnia. Egyrészt mert a korábbi keret magja is átkerült a Heroichoz, valamint egy kiváló ötödik játékossal bővültek. Másrészt pedig olyan szervezet áll mögöttük, akik minden támogatást megadnak majd nekik a sikeresség érdekében. Ennek apropóján beszélgettünk el Davillal, aki megosztotta gondolatait több témában is és kiderült, hogy miként lett belőle egy remek elemző.
1. Hogyan találkoztál a Rainbow Six: Siege játékkal?
"Mielőtt Rainbow Six-szel kezdtem volna játszani, CS:GO-ztam egy állandó ötössel. Abban a játékban is a stratégia tetszett a legjobban. Szerettem nézni a profi meccseket, a setupokat amiket alkalmaznak, a különböző smoke execute-okat. Amikor kicsit beleuntam a CS-be, akkor hallottam először az R6-ról, amiben egyszerre megtetszett az, hogy mennyire változatos és erősen stratégia alapú."
2. Miként jött az ötlet, hogy elemzőként veszel részt egy csapat életében? Mit kell tudni egy ilyen feladatkörről, mivel foglalkozol és segíted egy csapat munkáját?
"Mikor nekiálltam R6 esporttal foglalkozni először edzőként hivatkoztam magamra. Ekkor még egyedül voltam a játékosok mellett és igyekeztem a lehető legtöbb feladatot elvégezni. Egy idő után azonban úgy alakult, hogy egyre több elemzői feladatot láttam el. És ekkor jöttem rá, hogy ez a jó szerep a számomra, ezek a feladatok az erősségeim, nem pedig a vezető szerep, a tényleges edzősködés, csapatvezetés.
A jelenlegi csapatomnál a munkámnak két fő része van: az egyik a csapat teljesítményének követése (data analysis), illetve a soron következő ellenfelekre való felkészülés (scouting analysis). Minden gyakorló meccsünket követem és rögzítek adatokat minden körben, majd később ezeket elemzem, és meglátom az erősségeinket, gyengeségeinket. Ezeket az észrevételeimet megosztom a stratégiai edző kollégámmal, Anarchic-kal, akivel megbeszéljünk, hogyan lehet javítani az adott mutatókon. Mikor az ellenfeleinkre készülök fel, akkor az én feladatom annak eldöntése, hogy milyen pályán játsszunk. Továbbá az én megfigyeléseim és javaslataim alapján készítjük el a játéktervet az adott hétre Anarchic-kal közösen."
3. Az együttesből 4 játékossal már dolgoztál, UUNO személyében pedig egy újabb kiváló kvalitású játékossal bővültük. Változik számodra valami, most hogy új színekben folytatjátok?
"UUNO-val dolgozni eddig remek volt. Nagyon tapasztalt játékos, és nagyon jó vezető szerepet tölt be a sok fiatal játékos között: segít motiválni őket, vagy épp megnyugtatja a kedélyeket feszültebb helyzetekben.
Ami az új csapatot illeti: most végre beléptünk a nagy csapatok közé. Végre remek infrastruktúra van a csapat mögött, akik minden téren tudnak segíteni. Sportpszichológussal dolgozunk többek között, aki már ilyen rövid idő alatt is sokat tudott segíteni; sokkal több bootcamp lehetőségünk van. De ezen túl már néhány hét alatt is rengeteg tapasztalatot megosztott velünk a performance team, amit például a CS:GO csapattal való munka során szereztek."
4. Korábban volt szerencséd magyar csapatot is (Spirit) edzeni. Milyen különbségeket látsz a hazai, illetve nemzetközi szervezetek között. Miben kellene itthon fejlődnie az R6S közösségnek esportban?
"Rég nem volt már kapcsolatom magyar esport szervezettel, így kicsit nehéz erre jelenleg választ adnom. Biztos vagyok benne, hogy rengeteget fejlődött a Siege esport közösség Magyarországon az én időm óta.
A fejlődéshez talán szükség lenne néhány karakteresebb, tapasztaltabb edzőre, akik fel tudnak építeni egy tehetséges, fejleszthető csapatot, professzionálisabbá tudják tenni a csapatok működését, meg tudják jobban szervezni a gyakorlást, hogy folyamatos fejlődést lehessen elérni. Az esport szervezetek tehát befektethetnének többet tapasztaltabb edzőkbe, managerekbe, de egyéb extra professzionális szolgáltatásokkal is lehet segíteni a csapatok teljesítményét, például sportpszichológusokkal."
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!