Mindhárom svájci rendszerű RMR-on a Buchholz-rendszer alapján dől el ki esik ki, vagy ha továbbjut, akkor a Major melyik szakaszába.
Twitteren mutatott rá a FURIA CEO-ja és a Complexity menedzsere arra a problémára, miszerint a PGL Major Antwerpent megelőző amerikai RMR-on a seedelés dönt majd arról, hogy ki esik ki vagy jut tovább a versenyről. A PGL és a Valve erre reagálva változtatott, de nem eleget, így továbbra is a Buchholz-rendszer dönti el, hogy ki lesz legend, challenger vagy contender a svájci rendszerű RMR-ok végén.
A Jaime Padua által felvetett probléma szerint az amerikai RMR-on hat csapat jut tovább a Majorre, de hárman is 3-2-es eredménnyel végeznek majd a svájci rendszer miatt. Közöttük az alapján dőlt volna el a továbbjutás az eredeti tervek szerint, hogy a Buchholz-rendszerben erősebb seeddel rendelkező csapatokkal játszottak-e a verseny során egymáshoz képest, tehát nehezebb volt-e az odáig vezető útjuk.
A Buchholz-rendszer a harmadik fordulótól lép be a képbe, tehát az első két Bo1-et alapul véve alakul ki a sorrend a csapatok között, majd ez fordulóként változik. Remek eszköz a sorsolások megállapítására a svájci rendszer egymást követő fordulóiban, mert egy torna előrehaladtával folyamatosan kiegyenlítődik a nehézségi szint. De pont ezért teljesen alkalmatlan, hogy a legvégén igazságot tegyen a felek között, hiszen elvileg a papíron leggyengébb csapatnak volt a legnehezebb útja és a legerősebbnek a legkönnyebb. Ezt utána nem lehet megfordítani úgy, hogy az jut tovább, aki jobb csapatok ellen játszott.
The Buchholz system will determine the #1, #2, and #3.
— PGL (@pglesports) April 7, 2022
Therefore there will be 2 additional Bo3 matches in the Americas region.
The matches will be played on April 15.
(2/2)
A szervezők meghallgatva a kritikákat annyit változtattak az amerikai RMR-on, hogy a 3-2-es csapatok április 15-én egy minibajnokságot játszanak majd Bo3-meccsekkel: a 2. és 3. seed játszik egymás ellen, a vesztes kiesik, a győztes pedig továbbjut, hogy játszon az 1. seed ellen az utolsó Major-helyért.
Amire a PGL továbbra sem reagált, hogy a Buchholz-rendszer dönti el azt is, ki melyik szakaszába jut tovább a Majornek. Az európai RMR A-n a három 3-1-es csapat közül kettő legend, egy pedig challenger helyet kap a rendszer alapján, vagyis ketten kihagyják majd a Major első hetét, miközben ugyanannyi győzelmük és vereségük lesz, mint a harmadiknak. Az európai B RMR-on a három 3-1-es csapat közül egy legend lesz és két challenger, tehát egyikük a seedelés alapján jut be a top 16-ba majd. Az amerikai RMR esetében a 3-0-ás csapatok közül csak az egyik lesz legend, míg a másik challenger, a probléma pedig ugyanaz, mint az európai eseményeknél. Az egyetlen RMR, amit nem érint a formátum, az az ázsiai, ott ugyanis csak négy csapat van, kettő jut tovább és vigaszági-kieséses rendszerben játszanak, tehát nincs Buchholz-rendszer sem.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!