Elon Musk megálmodta, hogyan tehetné újra naggyá a videójátékokat

Elon Musk megálmodta, hogyan tehetné újra naggyá a videójátékokat

A Donald Trumptól kölcsönzött szlogenen túl már egy nem túl konkrét megoldást is felvázolt a videójáték-ipar megmentésére a dollármilliárdos.

Elon Musk mostanában csak úgy ontja az érdekesebbnél érdekesebb gondolatokat magából. Igaz, egynémelyik kapcsán még a saját mesterséges intelligenciája is kénytelen helyreigazítást közölni, akkora tévedés. De azért vannak ártatlanabb megfejtései, időtöltései is: a közelmúltban kiderült róla, hogy ő a világ egyik legjobb Diablo IV játékosa, majd elárulta, hogy miért nem játszik a League of Legendsszel, valamint magyarázott a robotkarokat irányító agyi chipekről is.

Amire viszont még ezek fényében sem számítottunk, hogy Donald Trump MAGA kampányszlogenjét kissé átírva a videójátékok naggyá tételét célozza meg legközelebb az amerikai dollármilliárdos. Kijelentéseivel arra a mostanában egyre többször felmerülő problémára, kérdéskörre reagált a Tesla és a SpaceX vezére a saját közösségi média platformján, a Twitteren (X-en), hogy egyes csoportok szerint túl woke lett a játékipar, és hogy „túl sok stúdiót birtokolnak hatalmas cégek”. Előbbi kritikát egyébként Musk sem mostanában kezdte hangoztatni. Az első nagyobb nyilvánosságot elérő kijelentése a témában még júniusban jelent meg és az Assassin's Creed Shadowst célozta.

Musk legújabb videójátékokkal kapcsolatos állítása szerint a nagy megoldás az lehet, hogy majd az AI segítségével „újra naggyá teszi a játékokat”. A cél érdekében természetesen az xAI-t használná fel valamiféleképpen – ez a vállalkozás szintén az ő birtokában van. Elvileg nemsokára ezen a cégen belül létrejön majd egy mesterséges intelligencia alapú, videójátékok fejlesztésére orientált stúdió is, de hogy ez mégis mit takar, hogyan működik, és hogyan tudna jobb játékokat csinálni, mint egy emberekből álló kreatív csoport, az rejtély maradt. Ahogyan az sem tűnik egyelőre többnek politikai tőke csinálásnál, hogy a világ leggazdagabb embere a „hatalmas cégekkel” szemben száll be ebbe a piacba.

Persze ez nem jelenti azt, hogy egy kivitelezhetetlen ötlet lenne az AI játékstúdió koncepciója. A legutóbbi „az AI elveszi a munkát” felütésű cikkünkben például a Netflixtől láthattunk egy hasonló elképzelést, annyi különbséggel, hogy ők eredetileg emberekkel akartak AAA-s játékokat készíttetni, csak aztán inkább feláldozták az erre szánt stúdiójukat a mesterséges intelligencia oltárán. Azt az ő esetükben sem tudjuk, hogy ez jobb-e a mostani erőforrásoknál vagy működőképes, versenyképes-e egyáltalán. De azt remekül jelzi a Netflix váltása is, hogy ha más nem, ez a következő évek trendje lehet majd, Elon Musk pedig kétségkívül jó ütemmel ül fel rá.

Ezeket olvastad már?

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések