Az első napja a rájátszásnak elég meglepő eredményeket hozott. A felsőágon Kelet és Nyugat küzdött meg, az alsóágon pedig néhány közönségkedvenc próbált a kegyetlen Bo1 elől elmenekülni. A meglepő csoportkörök után a rájátszást is élvezet lesz nézni.
Az első napja a rájátszásnak elég meglepő eredményeket hozott. A felsőágon Kelet és Nyugat küzdött meg, az alsóágon pedig néhány közönségkedvenc próbált a kegyetlen Bo1 elől elmenekülni. A meglepő csoportkörök után a rájátszást is élvezet lesz nézni.
OG vs MVP Phoenix
A rájátszás nyitó mérkőzése az A csoport győztese, az OG és a B csoport 4. helyezettje, az MVP között volt. Az OG azt gondolhatta, hogy a győzelem nélküli koreai csapat ellen jól fognak teljesíteni, de a kelet CIS csapatát nem lehet csak úgy félvállról venni és ezt be is bizonyították.
Az MVP az agresszív stílusáról híres és ezt be is mutatták a nem túl szokványos Phantom Assassin pickükkel az első és a harmadik meccsen, ahol a káoszt borítva az OG-ra, magabiztos játékkal darabokra szedték őket. Az első meglepő meccs után, a másodikban végre az OG magabiztos, összeszedett játékot mutatott, ahol a két support, Fly és Cr1t- kiemelkedő Naga Siren és Oracle játéka révén legalább a második gamet be tudták húzni.
Az MVP Phoenix tovább folytatja a menetelését, ahol a Wings Gaming várja majd őket, az OG csapata pedig az alsóágon folytatja a TnC Gaming ellen.
Digital Chaos vs Wings Gaming
A felsőág második mérkőzése a DC és a Wings között volt, ahol érdekes pickek várták a nézőket. Az első mérkőzés jól indult a DC számára, mivel az Alchemist-ük elég jó tempót kapott el a játék elején, és Moo, Axe játéka is kiváló volt, de sajnos a korai előny gyorsan elveszett a sok hiba miatt, amit a kínai csapat keményen meg is büntetett.
A második meccs hozta a meglepetéseket, ahol a Wings 4. pickje egy Pudge volt, az 5. pedig egy Techies. Ötletem sincs, hogy mi volt a Wings terve ezzel a felállással, de nagy valószínűleg nekik sem. A DC nagy örömére egy sima gémet láthattunk és következhetett a harmadik game.
Ahol a Wings közel 10 percen belül eldöntötte a mérkőzést köszönhetően iceice Chen és Faith_bian Centaur játékának. Ez idő alatt a teljes pálya a kezükben volt és magabiztos Gold előnnyel rendelkeztek. A DC-nek összesen 2 olyan csatája volt, ahol közel egálra tudtak kijönni. A kínaiak második meccses viccelődésük után a harmadikra ismételten a megszokott formájukat hozták vissza.
A Digital Chaos az alsóágon folytatja, ahol majd a Xiao8 vezette LGD Gaming várja őket.
A felsőág után következett a kegyetlen első körös Bo1 vérfürdő, ahol több közönségkedvenc csapat is áldozatul esett.
TnC vs Vici Gaming Reborn
Nem kezdődött túl fényesen a TnC számára a meccs, mivel az offlanerük, Sam_H több killt is eladott a VG.R csapatának. Öröm az ürömben, hogy legalább a mid lane-en Mikasa-t lekapcsolták. A mérkőzés közepén, mintha mi sem történt volna, mindkét csapat egyenlő esélyekkel kezdett el csatázni és valószínűleg itt követte el a VG.R a legnagyobb hibáját. Amikor már oda jutottak, hogy mindenki hadra kész, akkor már a TnC Terrorblade-je elegendő farmmal rendelkezett és már nem tudtak mit kezdeni vele. Több sikertelen csata után a VG.R volt, akik behívták a „GG”-t és ezzel ők az elsők, akik kiestek az International-ről.
A TnC csapata folytatja az alsóágon, ahol majd az OG-val találkozik majd következőnek.
LGD Gaming vs Team Secrekt
Elszomorító nézni, amikor két ilyen nagy múltú csapat rögtön a kiesés ellen küzd, ráadásul mindezt Bo1-ben. Mindkét csapat elég greedy felállást hozott, amellyel a mid-late game-re akartak volna fókuszálni. Az első 10 perc rémálom volt mind a Secret játékosainak, mind a Secret fanoknak. A Secretnek valahol a 12-15. percnél sikerült megszereznie az első killjét, de azt is egy supporton, de hála az Alchemist és Beastmaseter pick-nek, nagyjából sikerült visszahozniuk nullára a Gold grafikont, sőt még egy Roshant is sikerült elszedni az LGD elől, köszönhetően mindezt PieLieDie taktikai feed-jének.
Miután az LGD-nek nem sikerült Highground-ra menniük, így inkább úgy döntöttek, hogy még farmolnak egy keveset, a Secret pedig ráugrott a lehetőségre, picit agresszívabbra fogták a történetet, de túltolták, ami azt okozta, hogy mindkét core hősüket elvesztették, de buktak egy lane barakkot és Roshant is. Ebből a hátrányból már nem tudtak visszajönni, annak ellenére, hogy talán az egyik legjobb highground push védelmet mutatták be a Dota történelem során.
Escape Gaming vs Fnatic
Egy kivételesen nyugodt mérkőzés, ahol az Escape Gaming nem tudta nyomás alá helyezni a Fnatic csapatát. Fnatic inkább egy late game orientált felállást hozott Phantom Lancer-rel és Templar Assassin-al, de mit sem törődve a taktikával, inkább az early game-ben próbáltak előnyt szerezni maguknak, amit az Escape több gyors TP reakcióval meg is büntetett. Sajnos ez az előny nem számított túl sokat, hiába a gyors Blink mind Axe-on és Slardar-on, sebzés híján csak étel volt a Fnatic számára. Ráadásul az Escape felállása borzasztó volt a PL és a TA ellen. A Fnatic előnye szépen lassan növekedett a mérkőzés során, olyannyira, hogy a 22. percben már barakkokat romboltak és a 26. percben vége is volt a mérkőzésnek.
Team Liquid vs Na’Vi
A nap utolsó és egyben legjobban várt mérkőzése volt a tegnapi Liquid vs Na’Vi. A CIS régió utolsó reménye az egyik legstabilabb európai csapat ellen.
Na’Vi az early game agresszióra ment rá inkább a Queen of Pain, Nature’s Prophet és Enchantress hősökkel, amíg a Liquid inkább a tradicionális late game-et választotta, Naga Siren-el és Death Prophet-el.
A mérkőzés eleje pont úgy indult, mint ahogy a Na’Vi elképzelte és ArtSyle játéka gyorsan előnyhöz juttatta őket. Sajnos ez az előny nem tartott ki sokáig. A Liquid Bounty Hunter választása gazdaságilag játékban tartotta őket, egészen addig, amíg a Core hőseik felszedték magukat. A Gondar pick és a late game hősök megtették a maga hatásukat és a Liquid túlélte az első kört az alsóágon.