A meta határozza meg a játék képét, viszont a tech lapok tartják azt rendben. Az Eater of Secrets felelős azért, hogy a Mag, a Paladin, és talán a Hunter ne borítsa fel az egyensúlyt.
A játék velejét mindig az aktuális meta határozza majd meg. A paklik gerincét mindig az adja, hogy a különböző lapok között milyen szinergiákat lehet kialakítani, és azok milyen kombinációs lehetőségeket hordoznak magukban. Az az idő már régen elmúlt –vagy talán igazán soha nem is létezett–, amikor a lények statjai alapján, csak tiszta érték alapú volt a játék. Mára a Hearthstone bonyolultságában jóval fölülmúlja régi önmagát, ez pedig magával hozza azt is, hogy a metát ki kell egyensúlyozni, erre pedig a tech kártyák szolgálnak. Sorozatunk első részében a Fire Fly került a középpontba.
Miért a Fire Fly a valaha volt legjobban megtervezett 1 manás lény?
Ben | 17/10/20 17:04Garaa nemrég egy sorozatba kezdett, ahol a lapok egyenként kerülnek nagyító alá. Most arról beszélt, hogy miért a Firefly a legjobb 1 drop a játékban. Csak kezdjünk az alapvető dolgokkal.
Most pedig továbbmegyünk, és egy másik lap kerül a nagyító alá, ez pedig nem más, mint az Eater of Secrets. Persze a kérdés egyből felmerülhet, hogy a mégis kit érdekel ez a lap, hiszen a meta tier 1-es paklijai között nincs olyan kaszt, aminek lennének "titkai". De ha eggyel lejjebb megyünk, akkor a tier 2-ben egyből találunk kettőt is. A Midrange Paladin és a Tempo/Quest Mage előszeretettel használ ilyen kártyákat. Ha pedig figyelembe vesszük, hogy pár hónappal ezelőtt a két deck még bőven befért a legfelső tierbe, akkor rá lehet jönni, hogy ez a kis tech lap milyen hasznos tud lenni, bizonyos helyzetekben. Most talán a legjobb példa a Quest Mage helyzete. Ezen archetípus ereje abban rejlik, hogy húzza az időt. Az olyan lapokkal, mint a Doomsayer kordában tartja a játékteret, és az olyan Secret lapok, mint az Ice Block és az Ice Barrier nyújtanak egy olyan második védelmi vonalat, ami ad annyi plusz kört, amivel már el lehet jutni a védhetetlen kombóig. Ha pedig ez a kis lény nincs a pakliban, akkor igazán nem lehet mit csinálni ezzel a típussal, és csak attól függ a győzelem, hogy az ellenfél milyen szerencsés a lapok húzásában. Ez pedig gyakorlatilag egy passzív szerepbe kényszerít minket, ami játékélmény szempontjából nem jó. Viszont az Eater of Secrets aktív szerepbe pakol minket, ha jó ütemben sikerül lerakni a kis négy manás lényt, akkor az nagyot fordíthat a dolgokon. Nem minden esetben nyeri meg a játékot, de legalább arra jó, hogy ismét egyenlő esélyeink legyenek a győzelemre.
Amit pedig még nagyon fontos megemlíteni, hogy a kártya durván egyensúlyban van. Csak hasonlítsuk össze a jó öreg Kezan Mystic-kel. Az a lap gyakorlatilag simán meg tudta nyerni a játékot. A Face Hunter ellen, ha lelopott egy Explo Trap-et, akkor az olyan tempófordulatot jelentett, amit általában a hiper agresszív pakli nem tudott megfordítani. A Freeze Mage ellen, ha ellopta az Ice Blockot, akkor a Mage nem tudott OTK-t csinálni, ami egyébként fontos eleme volt annak az archetípusnak. Ja; és hozzá kell tenni, hogy a statjai is rendbe voltak. Most az Eater of Secrets sokkal nagyobb hátránnyal rendelkezik, és ez a hátrány a statokban jelenik meg igazán. Ha a lap nem tud összetörni semmit, akkor borzalmas, ha egy Secret esik áldozatul, akkor elmegy, kettő vagy afölött pedig már nagyon rendben van. Viszont a meta alapján azt lehet mondani, hogy kettőnél többet soha nem fog lekapni, és így nem fog durván meghízni.
Összességében a kártya egy fontos elem lehet a metában. Ha túl sok Pala, vagy Mage jön szembe, akkor érdemes elgondolkodni, hogy egy, vagy akár kettő is bekerüljön az összeállításunkba, de ez mindenkinek saját döntése kell, hogy legyen. Egyébként, akit érdekel a teljes mindenre kiható elemzése a lapnak, akkor annak ajánlom Gara videóját.