League of Legends - Az elmúlt bő 1 év peres ügye úgy fest, hogy lassan a végére ér.
A Riot Games elmúlt néhány éve cégkultúra tekintetében nem volt valami fényes, kipattant 2018 második felében néhány információ amely a női dolgozók hátrányos megkülönböztetéséről és szexuális zaklatásáról szóltak. Mi magunk is több ízben foglalkozunk már a témával, ezeket a cikkeket az alábbi hivatkozásokon érhetitek el.
- Reagált a Riot a szexuális zaklatási botrányokra
- Riot Ex-CEO: A "Nem" nem feltétlenül jelent mindig nemet
- Szexuális zaklatás vádja miatt felfüggesztették a Riot egyik felsővezetőjét
- A Riot most először válaszol kamerák előtt a tavalyi szexuális zaklatási vádakra
- Áll a bál a Riotnál: sztrájkra készülnek a dolgozók!
Röviden a történet azonban annyi, hogy a Kotaku feltáró cikke mutatta meg először a világnak, hogy a nagy sikerű fejlesztőcég valójában elég sötét történeteket takar, a nők kevesebb fizetést kapnak magasabb értéket képviselő feladatokért, továbbá a vezető beosztású férfiak is hajlamosak voltak zaklatni őket. Két nő aztán ezt az egészet bíróságra vitte, a 10 millió dollár kártérítés pedig megegyezés címszóval született meg. Ez minden nőt megillet, aki 2014 novemberétől számítva a cégnél dolgozott, a mértéke pedig aszerint alakul, hogy mennyi ideig dolgozott a cégnél, és milyen beosztásban volt.
Idén augusztusban a cég alkalmazottai azt mondták a Kotakunak, hogy a Riot Games tényleg hatékony előrelépéseket tett annak érdekében, hogy felszámolja ezt a viselkedés, de van aki úgy véli, hogy az elképzeléseik a gyógyulásról és a továbblépésről hagynak kívánni valót maguk után.
Reméljük, hogy ez az ügy egy jó tanulság lesz a Riotnak is, és az összes olyan cégnek is, ahol ilyen ügyek folynak.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!