Ha kell egy kis plusz a harcokhoz.
A Hogwarts Legacy világa tele van érdekesebbnél érdekesebb dolgokkal. Talán ez az egyik oka annak, hogy világszerte játékosok milliói kezdték meg az ötödik évüket a Roxfort varázslótanodájában. Az egyik legvonzóbb faktora a játéknak a harcrendszer, ami az előzetes elvárásokkal ellentétben, meglepően jól működik. Tényleg úgy érzi az ember, hogy minden harc egy igazi varázspárbaj. Ráadásul van annyire sokszínű a rendszer, hogy egészen különleges buildeket is létrehozhatunk, ilyen például a Hagrid- vagy a káposzta-build.
Ebben a cikkben egy kicsit közelebbről nézünk meg pár kombót, amit érdemes egy palettára pakolni, hiszen együtt erősebbek, mint külön-külön. Ebben a pillanatban a játék arzenálja 31 különböző varázslatból áll. Ezeket hat kategóriába lehet sorolni. Vannak az alap dolgok, mint a Revelio vagy az Alohomora. Ezek vagy egy specifikus gombhoz vannak kötve, vagy csak akkor lehet őket elsütni, ha olyan interakcióra van szükség. Ezek soha nem kerülnek fel az aktív bűbájok közé, mert a legtöbbször a harcban nincs hasznuk.
Ha tovább megyünk, akkor jöhetnek a Utility varázsigék, olyanok, mint a Lumos, a Wingardium Leviosa vagy a Reparo. Ezeket a nevükből eredően szintén nem harcra találták ki, bár egy jól időzített Disillusionment néha még hasznos is lehet. A Control (Sárga) igézeteket az ellenfél megállítására, kontrollálására jók. A Glacius, az Arresto Momentum például szó szerint megfagyasztják az ellenfelet. A Force (Lila) kategóriában olyan varázslatokat találunk, mint a Depulso vagy az Accio. Ezek már félúton vannak a kontroll és a sebzés között. Van, amivel messziről be lehet rántani olyan ellenfeleket, mint egy Ranger, aki távoli és magas helyekről próbálja megkeseríteni az életünket, de akár a földhöz is lehet csapni valakit/valamit. Ez már elég szépen tud sebezni. A Damage (Piros) bűbájok már tisztán csak rombolni akarnak. Egy jól elsütött Bombarda hatalmasat tud ütni, a Confringo/Incendio tűzbe hozza a csatateret, az Expelliarmus pedig az ellenfél fegyvereit/pálcáját veszi ki a kezükből. Végül pedig nem mehetünk el szó nélkül a Sötét Varázslatok (Zöld) mellett sem. Erő szempontjából ezek a legdurvább fegyvereink. Az Avada Kedavra a létező ellenfelek nagy részét egy ütésre lecsapja. A Crucio, főleg a talent fejlesztés után, az átokszórás miatt iszonyatosan megdobja a sebzésünket. Ha pedig túlerővel nézünk szembe, akkor már röppenhet is az Imperio.
Egy varázslatkiosztásba 4 különböző dolgot lehet pakolni. Érdemes úgy intézni a dolgokat, hogy a harci palettán mindig legyen egy Control, egy Force és egy Damage varázsige. Hiszen ezzel le lehet kapni a pajzsokat, amiket az ellenfeleink pakolnak fel. Ezen kívül nincs megkötés, viszont vannak olyan kombók, amik határozottan jól működnek és mindenképpen ajánlott a használatuk. Ezekből mutatunk most párat.
Glacius + Petrificus Totalus
Utóbbi igézetet nem lehet elsütni alapból, csak ha előtte láthatatlanná váltunk vagy sikerült az ellenfél mögé settenkedni. Amennyiben ez sikerül, úgy egyetlen lövéssel kiiktatjuk a mit sem sejtő ellenfelet. Sokan nem tudják, pedig hasznos trükk, hogy ez az ellenfél megfagyasztása után is működik.
Levioso + Depulso/Descendo
Ha a CC áll közel a stílusodhoz, akkor ezt neked találták ki. A Levioso a levegőbe emeli az ellenfelet és utána már csak a körülmények határozzák meg mi jöhet utána. Ha egy épület tetején vagy egy sziklaszirten állunk, akkor egy kis igazítás után jöhet a Depulso és az ellenfelünk már zuhan is. Ha viszont, nincs hova lökni az ellenfelet, akkor jöhet a fölhözcsapkodás, mivel a kiszemelt áldozat alapból a levegőben van, ezért a Descendo extra sebzést oszt.
Accio + Incendio + Depulso
Az Inncendio nagyon jól sebez, egyetlen hátránya, hogy a lőtávolsága pocsék. Viszont ezzel a gyors kombóval ez megoldható. Az Accio után az ellenfél már előttünk is van, mehet a lángszóró. Ha pedig végeztünk, jöhet egy Depulso és egyből tiszta lesz a levegő körülöttünk. Ez az összeállítás az Accio és Incendio talent fejlesztés után iszonyatosan erős.
Glacius + Diffindo
A Diffindo már alapból nagyon menő. De abban az esetben, ha megkapjuk az extra sebzést a megfagyott ellenfél miatt, az egész olyat csap oda, hogy még Chuck Norris is megirigyelné. Ha pedig előtte még némi átkot is sikerül a Crucicóval felpakolni, akkor kevés olyan ellenfél van, aki azt túléli.
Flipendo + Bombarda
A végére pedig talán a legviccesebb dolgot hagytuk. A Flipendo a célpontot a feje tetejére állítja, a Bombarda pedig a sebzés után még olyan centripetális pályára küldi azt, hogy arra még Drake is csak mosolyogva bólintana. Ha a tiszta pusztítást nézzük ez nem olyan effektív, de a poénfaktor mindent visz.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!