Laborban tenyésztett patkányagyat tanítottak meg Doomozni

Laborban tenyésztett patkányagyat tanítottak meg Doomozni

Az őrült tudós kifejezés most tényleg helytálló.

Tulajdonképpen már alig van a világban olyan kütyü, eszköz vagy összeeszkábált kreálmány, amelyen még nem futtatták a Doom első, 1993-as változatát. A démoni teremtmények felkoncolása pokolian szórakoztató móka a mai napig, azonban a gamerek és mérnökök ennél nagyobb kihívásokat keresnek. Így kerülhetett oda Doom Guy egy terhességi tesztre, egy gyorséttermi automatára, sőt egy karácsonyfára is. Ezúttal laborkörülmények között bukkant fel újra a legendás videójáték, ugyanis kutatók patkányneuronokat tenyésztettek, majd az így létrehozott patkányagyat megtanították doomozni.

Ezeket olvastad már?

Nagyon furcsának tűnhet elsőre, de még második olvasásra is az, hogy pontosan mi is zajlott le egy csészében. Először is vásárolni kellett egy adag neuront (neten erre van lehetőség), amelyet utána speciális módszerrel tápláltak, hogy a végén létrejöhessen egy olyan hálózat, amely már képes megtanulni a játék mechanikáját, miután rákapcsolták egy PC-re. Kifejezetten egyszerű a Doom irányítása, ennek köszönhetően a megfelelő utasításokkal kellett a neuronokat a helyes irányba terelni ahhoz, hogy a Doom Guy mozogjon és lőjön.

Az utasításokhoz elektromos zajokkal jutalmazták, illetve büntették a csészében lévő agyat, annak függvényében, hogy milyen döntést hozott a Doomon belül. Elképesztően furcsa belegondolni abba, hogy manapság már annyira fejlett a tudomány, hogy megfelelően képzett emberek patkányagyakat tanítanak videójátékozni a szabadidejükben. Ha eddig nem tudtad, hogy mennyire egyszerű valójában a 3D-sre renderelt Doom (alapból az egész játék 2D-ben fut: Doom Guy egy nyíl, az ellenségek körök, a pályaelemek egyszerű formák), akkor egy tégelynyi patkányagy most ezt bebizonyította neked.

Kövess Minket!



Gamer szótár

LAN

Közvetítések