Ezekkel sem lettünk előrébb.
A napokban megnéztük, hogy idén mely játékok okozták számunkra a legnagyobb meglepetést, de azonban ott van a mérleg másik oldala is, a csalódást keltő címek. Most összeszedtem azt a 3 játékot, melyek minden elvárásunkat alulteljesítették, és ezzel helyet béreltek maguknak a 2024-es év legnagyobb csalódásai között.
Concord
Idén több stúdió is megpróbált becsatlakozni a hőslövöldék piacára. Volt olyan játék, mely kiválóan teljesített – a Marvel Rivals –, míg a Firewalk Studios Concordja minden előzetes elvárást alulmúlt. Összességében furcsa, hogy pont ez a játék, melyre a fejlesztők sok százmillió dollárt költöttek – és végül is nem is sikerült rosszul – mond csődöt, de a számokból kiderült, hogy a kutyát sem érdekelte. A brutálisan vérszegény rajt után a Sony úgy döntött, hogy lelövik a szervereket, és két stúdió is bezárásra került. A többség szerint a borsos ára, és a játék fantáziátlan világa okozta a vesztét. Azért örökre nem érdemes eltemetni, mert a legújabb hírek szerint akár ingyenes címként térhet vissza, hogy mentsék a menthetőt.
Skull and Bones
Az Ubisoft talán az egyik legszörnyűbb évét tudhatja a háta mögött, amihez nagyban hozzájárult a Skull and Bones bukása is. A francia vállalat 10 évig fejlesztette a játékot, mely eközben számos változtatáson és kézen ment át, ami már kapásból nem adott okot a bizakodásra. Ennek ellenére már mindenki várta, hiszen ki voltunk éhezve egy igazi kalóz élményre, azonban ezt nem kaptuk meg. A Skull and Bones debütálás után mikor a csúcsát élte, akkor is csak kőkemény 2615 egyidejű játékost tudott felmutatni Steamen, ami nem csoda, hiszen nem túl sok babér terem itt az izgalomra éhező felhasználóknak. Nem meglepő tehát, hogy ezt követően csalódott kalózok tömegei tértek vissza az Assassin's Creed IV: Black Flaghez, hogy csillapítsák bánatukat. Egyes szivárogtatások szerint ez a malőr nagyjából 300 milliárd forintjába került az Ubisoftnak, amit aligha fog visszatermelni.
Suicide Squad: Kill the Justice League
Ha már nagy bukásokról beszélünk, akkor kötelességnek érzem megemlíteni a Suicide Squad: Kill the Justice League-et is, ami nagyjából 115 milliárd forintot kóstált a Warner Bros.-nak, de ennek ellenére jó esetben is csak párszázan pörgetik, a kezdeti egyidejű játékoscsúcs pedig 13 ezer környékén tetőzött. A játékosok csalódottságát tökéletesen tükrözik a Metacritic-en leadott értékelések, ahol a kritikusoktól mindössze 60 – a 100-ból –, a felhasználóktól pedig 3,4 pontos – a 10-ből – értékelést kapott. Habár a statisztikákban az elmúlt hetekben kisebb fellendülést fedezhetünk fel, az csupán a 95%-os Steam akciónak volt köszönhető, mely során pár száz forintért a könyvtárunkhoz adhattuk.