A Donald Trumptól kölcsönzött szlogen mögött már nem csak egy üres ígéret áll, igaz, a Musk-féle videójátékos AI forradalomra még egy picit tovább kell várni.
Elon Musk még novemberben került be a hírekbe azzal a gondolatával, miszerint Donald Trump MAGA kampányszlogenjét kissé átírva a videójátékok naggyá tételét célozta meg. A milliárdos szerint a nagy megoldás az lehet a videójáték-ipar vélt és / vagy valós problémáira, hogy az xAI segítségével mesterséges intelligencia alapú videójátékokat fejlesztenek, amik majd woke és DEI mentesek lesznek, tehát jók. De hogy ez mégis mit takar a buzzwordökön túl, hogy hogyan működik majd, és hogyan tudna jobb játékokat csinálni, mint egy emberekből álló kreatív csoport, az rejtély maradt eddig.
Most viszont a Path of Exile 2-ben és a Diablo IV-ben is csalással előrébb jutó Musk – aki e tény ellenére is zseniális gamernek tartja magát – újra megszólalt az AI játékok ügyében. Mint elárulta, épp azon van az xAI videójátékos stúdiója, hogy fotorealisztikus grafikája lehessen a játékoknak, amelyeket ezzel a mesterséges intelligenciával generálnak a felhasználók. Erre fel pedig az xAI Twitter-fiók hozzátette, hogy folyamatosan keresik az új fejlesztőket, akiket érdekel „az AI alapú játékok tervezése”, és hogy e-mailben várják a jelentkezésüket. Tehát egyre inkább úgy fest, hogy erőre kapott ez a projekt, és több lehet egy mezei ígéretnél, amit internetes pontokért bedobott a népnek Musk, hogy hadd csámcsoghassanak valamin.
A Muskhoz köthető AI kapcsán arra is láthattunk egy példát a napokban, hogy a képességeit tekintve jelenleg hol tart a Grok, ha azt kérjük tőle, hogy csináljon nekünk egy játékot – ezt a videót alább láthatjátok. Ez már nem rossz, de még messze elmarad például a Genie 2-től, a Google demójától. Abban tehát igaza van Musknak, hogy „az AI-t használó, dinamikusan generált videójátékoknak elképesztő a potenciálja”. De az álom, hogy „újra naggyá tegye a játékokat” még elég távol áll attól, amire az xAI képes. Szóval a tech forradalomra ezen a téren még egy kicsit tovább kell várni, mégha láthatóan is hatalmas lépéseket tettek rövid idő alatt, és már nem csak egy üres ígéret az egész.
i re-created my favorite childhood game with @grok: bubble trouble
— Mickey Friedman (@mickeyxfriedman) February 18, 2025
the game is filled with bouncing bubbles that behave with realistic physics—they bounce off walls and, when hit by the player's projectile, split into smaller bubbles. you win when they disappear.
prompt below pic.twitter.com/tIkF8BD1Kl
Egyébként nem csak Musk és a Google dolgozik mesterséges intelligenciával fejlesztett játékokon. A legutóbbi „az AI elveszi a munkát” felütésű cikkünkben például a Netflixtől láthattunk egy hasonló elképzelést, annyi különbséggel, hogy ők eredetileg emberekkel akartak AAA-s játékokat készíttetni, csak aztán inkább feláldozták az erre szánt stúdiójukat a mesterséges intelligencia oltárán. Azt az ő esetükben sem tudjuk, hogy ez jobb-e a mostani erőforrásoknál vagy működőképes, versenyképes-e egyáltalán. De azt remekül jelzi a Netflix váltása is, hogy ha más nem, ez a következő évek trendje lehet majd.
Borítókép: Depositphotos/rokas91