Egy művész azt állítja, hogy az Elder Scrolls Online ellopta a rajzát

Egy művész azt állítja, hogy az Elder Scrolls Online ellopta a rajzát

A ZeniMax Online is értesült a problémáról, és igyekeznek minél hamarabb megoldást találni.

A videójátékok világa sokkal nagyobb, mint maga a programok összessége. Ezek a játékok hatalmas kultikus alkotásokká nőtték ki magukat, színes és érdekes univerzumokat hoztak létre, ahol az embereket nem csak a játékmenet, hanem a háttér is érdekel. Ezért születnek belőlük filmek, sorozatok, képregények, könyvek és egyéb fanartok, ahol a rajongók új szemszögből elevenítik meg a karaktereket vagy történéseket. Ebből ma már rengeteg van, a jobbakat folyamatosan tovább osztják, néha emiatt már nehéz nyomon követni, hogy ki is volt az eredeti művész pontosan. Valami hasonló történt az Elder Scrolls Online-nal kapcsolatban is.

Egy művész ugyanis azt állítja, hogy munkáját ellopták és kozmetikai tartalomként használták a The Elder Scrolls Online-ban. Ezt több platformon, például Twitteren és Tumblrön is kiírta, a hír pedig addig terjedt, hogy még a fejlesztők figyelmét is felkeltette.

A ZeniMax Online Studios által fejlesztett The Elder Scrolls Online egy tipikus MMORPG, vagyis számos kozmetikumot kínál, amelyeket a játék során lehet megszerezni, vagy mikrotranzakciókkal megvásárolni a Crowns, a játék prémium valutája segítségével. Azonban úgy tűnik, most erre kicsit ráfázhatnak, ugyanis a már említett művész, aki a közösségi médiában  Relan Daevath néven fut, azt állította, hogy az ESO-ban elérhető prémium skinek egyike lopott műalkotáson alapul, amelyet eredetileg ő készített. Be is mutatta a képeket, amelyeket még 2020-ban készített és a The Tribunal három tagját, Morrowind uralkodó isteneit ábrázolta a The Elder Scrolls világában. Erre hasonlít kísértetiesen a Mercymother's Body Art nevű skin. Bár a skin az egyik Tribunal tag, Almalexia egyik becenevéről kapta a nevét, maga a mű valójában Sotha Silt ábrázolja.

Szerencsére a történet pozitív irányba fejlődött és a művész következő tweetje szerint az ESO csapata felvette vele a kapcsolatot. A ZeniMax Online később saját közleményt is kiadott amelyben megerősítette, hogy kapcsolatban állnak a művésszel, és azon dolgoznak, hogy mindenki számára megfelelő megoldást találjanak.

Ez alapján úgy tűnik, hogy tényleg valamilyen hiba folytán került be az illegális skin a játékba, és a művész megkapja megérdemelt jussát az általa gyártott alkotásból.


AZ ELMÚLT HETEKBEN ÚJ MINISOROZATUNK INDULT, AMIBEN A METAVERZUMMAL, AZ NFT-JÁTÉKOKKAL ÉS A BLOCKCHAIN TECHNOLÓGIÁVAL FOGLALKOZUNK, NE MARADJ LE EZEKRŐL SEM!

Kövess Minket!



Közvetítések