WWE 2K23: A pankráció FIFA-ja ismét eljött a pénzedért, hogy a haverjaiddal játszatok egy nagyot

WWE 2K23: A pankráció FIFA-ja ismét eljött a pénzedért, hogy a haverjaiddal játszatok egy nagyot

Szeretjük azért bökdösni a FIFA-t, mert semmit nem újít az egyes részek között, de ez nem teljesen igaz. Minden új kiadásban van valami kis apróság, ami előtte nem volt és ugyanez a helyzet a WWE-szériával is.

A 2K Games márciusban piacra dobta a WWE új hivatalos játékát, ami (bármilyen meglepő), a WWE 2K23 nevet kapta. A pankráció FIFA-ja kifejezés úgy vélem, hogy egyáltalán nem eltúlzott, hiszen a WWE 2K23 gyakorlatilag a korábbi év játékát hozza el nektek némi ráncfelvarrással, a mai modern játékfejlesztő ipar elvárásainak megfelelően. Egy biztos, az már bizonyos, hogy egy olyan játék került ezúttal a terítékre, amely a klasszikus FIFA-s NBA-s estéket feldobhatja némi újdonsággal egy Magyarországon talán nem annyira népszerű műfajban.

Mi a fenéért akarna bárki pankrációs videójátékkal játszani?

A pankráció olyan, mint a spárgázás: nem tudok spárgázni, viszont pont annyira nem is vágyom rá. Az iparág kezdetekor már a világ minden táján (kivéve Amerika bizonyos államai), hogy a pankráció egy kiválóan felépített showműsor, tele izgalmas gag-ekkel, látványelemekkel, irányított véres küzdelmekkel, erőszakkal és tesztoszteronnal. Sok szempontból ez a tökéletes agyatlan szombat esti szórakozás, ahol a műsor szerkesztői helyetted döntik el, hogy mit is szeretnél látni. Jogosan merülhetne fel a kérdés bennünk, hogy: Egy pankrációs játék realisztikusabb, mint a valóság? 

Na de lássuk, mint nyújt a virtuális kamubunyó?

Nehéz úgy mély véleményt formálni bármilyen “sport”játékról, hogy arról vajnyi keveset tudunk, a pankráció az sajnos pont ebbe a területbe tartozik. Most őszintén: Nem annyit tudtok többnyire, hogy van John Cena és a többiek? Hát mostantól nem. 

A 2k22-vel visszahozták a régóta vágyott MyGM mod-ot. Ebben a mode-ban különböző WWE szupersztárokat (sic!) draftolhatsz, meccset szervezhetsz köztük, szerződést köttök, tulajdonképpen kicsit üzleti szempontból leshetsz bele a WWE működésébe. Az interface eléggé letisztult, sok döntést kell hoznod, de a játék nem feltétlenül hagy magára. Ha érdekel a téma, esetleg bele akarod élni magad a pankráció üzleti világába, csak ajánlani tudom.

A játék főleg John Cena-ra és a karrierje összpontosít, ami szórakoztató lehet, ha újra át akarja valaki Cena korábbi vereségeit, bár jó spoilermentes kritikaként muszáj megjegyeznem, hogy eléggé csalódáskeltő visszaemlékezést nyújt a játék (más kritikusok szerint is, hehe)

Grafikai újítások és játékélmény

A menü tekintetében minden bizonnyal történtek változások, mint az egész sport, a képek és a színek élénkek és a menü könnyen kezelhető a fiatalabb játékosok számára is. A grafika és a hang remek, viszonylag hitelesen próbálja átadni azt, amit egy megtömött stadion egy ilyen “mérkőzésen adhat”, a kommentátorok pedig jól illeszkednek a képernyőn látottakhoz. Ez különösen izgalmas kihívás lehetett programozói szempontból, hiszen a választék is óriási, több 100 pankrátorból válaszhat az ember, amikhez különböző speciális effekteket lehet rendelni. Irányítás szempontjából vannak problémák, de ezek sokkal inkább a saját hiányosságaim. Az elmúlt években a baráti társaságokban inkább a Tekkenre és a Virtual Fighter franchise-okra fókuszáltam, ezért számomra az ilyen “slow-paced” fighting games-ek sokkal inkább frusztrálóak, mintsem szórakoztatóak.

Összességében a WWE 2K23 egy szórakoztató utazás lehet azoknak, akik a pankráció nagy kedvelői, hiszen a nemzetközi piac is kiegyezik abban, hogy a játék nagy előrelépés a tavalyi verziójához képest.


AZ ELMÚLT HETEKBEN ÚJ MINISOROZATUNK INDULT, AMIBEN A METAVERZUMMAL, AZ NFT-JÁTÉKOKKAL ÉS A BLOCKCHAIN TECHNOLÓGIÁVAL FOGLALKOZUNK, NE MARADJ LE EZEKRŐL SEM!

Kövess Minket!